آشنایی با انواع گلدان چوبی
تعداد بازدید: 1617تعداد نظرات: 0
1397/10/29 - 16:15

آشنایی با انواع گلدان چوبی

گلدان چوبی یکی از محصولات پر فروش برند آراست که با تنوع در طرح ها و ابعاد مختلف متناسب با انواع فضاها می باشد. امروزه به دلیل رشد و گسترش شهرها نیاز بسیار شدیدی به فضاهای زیبا و جذاب شهری به وجود آمده است که این مجموعه با تلاش مستمر خود همواره سعی بر رشد و ارتقا سطح کیفی فضاهای عمومی نموده است. گلدان های چوبی برند آرا بسیار متفاوت و متنوع می باشد که شما در این مطلب می توانید با برخی از این محصولات آشنا شوید.

شرکت پارس آرای کوهستان مدعی در ارائه و تولید مرغوب ترین محصولات چوبی از قبیل گلدان چوبی می باشد که با استفاده از چوب ترمو توسط متخصصین و مهندسین مجموعه ساخته می شود. تولید و ساخت گلدان های چوبی برند آرا متعلق به هلدینگ پارس آرای کوهستان نه تنها با چوب ترمو پاین بلکه با چوب اشباع پاین نیز انجام می شود. چوب ترمو یکی از مناسب ترین متریال ها برای ساخت گلدان چوبی مخصوص فضای باز و همچنین فضاهای سرپوشیده و داخلی است. پاین که در زمره ی درختان سوزنی برگ قرار دارد با استفاده از فرآوری اصلاح حرارتی به دوام و استقامت بی نظیری می رسد به طوری که برای کاربرد در فضای باز و مجاورت در برابر هوای آزاد مناسب می گردد.

زمانی که چوب در پروسه ی فرآوری ترموود قرار می گیرد به دلیل قرارگیری در معرض حرارت بسیار بالا ساختار فیزیکی و مکانیکی آن تغییر می کند و به طور چشمگیری در برابر حمله ی حشرات و رطوبت مقاوم می گردد. ترموود دچار پیچ خوردن، تاب برداشتن و انقباض نمی گردد. بنابراین این نوع از چوب برای ساخت گلدان چوبی و محصولاتی که برای فضای باز مناسب است استفاده می گردد.

گلدان چوبی آرا

مجموعه ی پارس آرای کوهستان با برند آرا با بهره گیری از نیروی متبحر و با تجربه در زمینه ی طراحی، ساخت و تامین مواد اولیه با کیفیت ارائه کننده ی انواع گلدان چوبی در سایزهای مختلف و طرح های متنوع است.

گلدان آلاله

یکی از انواع محصولات این مجموعه گلدان آلاله است که با استفاده از ترمو پاین ساخته می شود. برای جلوگیری از آسیب در برابر اشعه ی UV از روغن پوشش حفاظتی مخصوص فضای باز استفاده شده است. مخزن داخلی این گلدان پلی اتیلن می باشد که گل درون آن قرار می گیرد. برای ساخت این گلدان از پیچ های استیل به منظور اتصال اجزای مختلف استفاده شده است. قابل ذکر است امکان تولید این گلدان با ابعاد و چوب متنوع به صورت سفارشی وجود دارد. گلدان چوبی آلاله در 6 سایز وجود دارد که هر کدام دارای زیبایی منحصر به فردی خواهد بود.

گلدان آرشا

یکی دیگر از انواع گلدان چوبی آرا آرشا است که با دو نوع چوب ترموپاین و پاین اشباع قابل ساخت است. به منظور مقاومت این محصول در برابر اشعه ی آفتاب و همچنین باد و باران از روغن پوشش حفاظتی مخصوص فضای باز استفاده شده است. این گلدان دارای سازه ی فولادی است که دارای رنگ الکترواستاتیک می باشد که درون آن مخزن پلی اتیلن قرار گرفته است. برای اتصال چوب به فلز از پیچ های استیل استفاده شده است. تولید با ابعاد و چوب های متنوع به صورت سفارشی امکان پذیر خواهد بود.

با گستردگی و رشد روز افزون شهرها و فضاهای شهری نیاز به ایجاد محوطه ها، فضاهای مناسب، مراکز عمومی و مبلمان و المان های شهری غیر قابل انکار است. بر همین اساس مهندسین و متخصصین شرکت پارس آرای کوهستان در سال 1392 مجاب گردیدند با در نظر گرفتن اصول ارگونومی و در دست داشتن چوب های تخصصی اقدام به تولید و ایجاد مجموعه ای از انواع نیمکت، پایه روشنایی، سطل زباله، گلدان چوبی و آبخوری نمایند.

این مجموعه با برند تجاری آرا محصولات خود را عرضه می نمایند با هدف توسعه و گسترش فضای سبز در راستای زبیاسازی فضای شهری و همچنین در حوزه ی بام سبز فعالیت گسترده ای را آغاز نموده است. از دیگر بخش های این مجموعه به طراحی و اجرای خانه های تمام چوب اشاره نمود. یکی از اهداف این مجموعه با تولید محصولات چوبی آرا ترویج فرهنگ معماری سبز، ساخت و اجرا و همچنین تولید محصولاتی سازگار با طبیعت بوده است.