انواع سطل زباله
تعداد بازدید: 1603تعداد نظرات: 0
1397/12/25 - 09:24

انواع سطل زباله

سطل زباله یکی از المان های با اهمیت در حوزه ی شهری و بهداشت محیط مورد بررسی قرار می گیرد استفاده از سطل زباله در اماکن عمومی می بایست مطابق با استانداردهای ثبت شده طراحی و تولید گردد ارتفاع و قابلیت دسترسی به این المان و سهولت در کاربرد آن از موارد با اهمیت تلقی می گردد. طراحی، ساخت و تولید سطل زباله قطعا می بایست قابل دسترس برای تمامی افراد جامعه از کودکان تا معلولین و سالمندان باشد.

 حفظ پاکیزگی و رعایت بهداشت مکان های عمومی و معابر شهری از الویت ها و وظایف مرتبط با شهرداری است. برای نیل به این مقصود استفاده از سطل زباله در گوشه گوشه ی شهر از مهمترین راهکارها خواهد بود. از موارد با اهمیت جاگذاری سطل زباله در مکان هایی است که قابل رویت برای عموم باشد و همچنین در دسترس برای تمامی افراد جامعه از گروه های مختلف سنی قرار بگیرد. معین نمودن جایگاه استراتژیک این المان را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سطل زباله در اماکن عمومی

یکی از مکان هایی که استفاده از سطل زباله الزامی می باشد در کنار پیاده روها خواهد بود. پیاده روها از جمله معابری است که دارای تردد بسیار زیادی است و اگر جاگذاری مناسب و در فواصل مناسب و معین انجام پذیرد این بخش از فضای شهری دچار بی نظمی و آلودگی محیطی نخواهد شد. از مکان های دیگری که می بایست از مخزن زباله در آنجا استفاده نمود در نزدیکی راهروها و تقاطع های اصلی است که بازهم به دلیل رفت و آمد بسیار زیاد استفاده از این المان ضروری خواهد بود. یکی دیگر از مکان هایی که وجود مخزن زباله دارای اهمیت بسیاری برخوردار است ورودی ساختمان ها به ویژه ساختمان های اداری، تجاری، مجتمع های فرهنگی و ورزشی است که در صورت برخورداری از این المان پاکیزگی و بهداشت مورد نیاز این مکان ها تامین خواهد گردید.

در کنار نیمکت ها نیز قرار دادن مخازن زباله منجر به عدم انداختن زباله توسط شهروندان خواهد شد. مناطق فروش ماشین، اماکن تفریحی و مکان هایی که برای پیک نیک تعداد زیادی افراد در آنجا جمع می شوند استفاده از مخزن زباله امری ضروری محسوب می شود و منجر به عدم آلودگی محیط خواهد شد. با توجه به مواردی که عنوان نمودیم می توانیم این گونه بگوییم که متاسفانه تعداد سطل های زباله ای که در سطح شهر و در معابر و اماکن عمومی وجود دارد محدود و غیر کافی است. اگر بخواهیم مطایق با استانداردهای جهانی فضا سازی شهری را گسترده نمایم می بایست توجه بیشتری به الویت های اصولی و بنیادی نمایم. حفظ پاکیزگی شهری نه تنها سیمای شهر را جذاب تر می نماید بلکه تاثیری مستقیم در سلامتی افراد جامعه خواهد داشت. یکی دیگر از جنبه های ایجاد فضای پاکیزه ی شهری با استفاده از سطل زباله های مناسب و کافی در سطح شهر، جذب توریست خواهد بود. اصولا شهرهایی که دارای پاکیزگی بیشتری هستند توریست های بیشتری علاقه به بازدید از آنجا را دارند. در واقع رابطه ای کاملا مستقیم بین جذب تورسیت و آراستگی شهری وجود دارد و صحبت و گفتگو در این حوزه مقوله ای گسترده و وسیع است. 

سطل زباله آرا

مجموعه ی پارس آرای کوهستان به طور مستقل با برند آرا اقدام به تولید مبلمان و المان های شهری با کاربرد و تلفیق چوب طبیعی و سایر متریال ها از قبیل فولاد و بتن با طراحی و اجرایی متفاوت نموده است که دارای تنوع و گوناگونی در محصولات است. محصولات این مجموعه شامل نیمکت، سطل زباله، تجهیزات بازی کودکان، پایه روشنایی، آبخوری، گلدان چوبی و خانه حیوانات و هر نوع محصول سفارشی است. از چوب طبیعی با گونه های مختلف برای ساخت محصولات این برند استفاده می شود که زیبایی ویژه ای به این المان ها می بخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات این مجموعه به بخش های مختلف وبسایت مراجعه نمایید و یا از صفحه ی اینستاگرام به آدرس urbanfurniture.parsaray بازدید به عمل آورید. کارشناسان توانمند این مجموعه همواره پاسخگوی مشتریان محترم هستند و از مرحله معرفی محصول تا انعقاد قرارداد و خدمات پس از فروش در کنار آنها باقی خواهند ماند. خدمات پس از فروش یکی از ویژگی های این مجموعه است که آن از دیگر رقبا متمایز نموده است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون خدمات پس از فروش با بخش مربوطه 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید.