بهترین نیمکت های چوبی
تعداد بازدید: 412تعداد نظرات: 0
1400/12/16 - 14:36

بهترین نیمکت های چوبی

محیط اطراف و فضای سبز پارک های شهری از اصلی ترین نقاط برای آرامش و استراحت و راحتی شهروندان در شهرهای بزرگ و شلوغ است. اکثر افراد پیر و جوان، زمان استراحت و فراغت خود را در فضای پارک سپری می کنند، و بروی بهترین نیمکت چوبی می نشینند. با قرار دادن بهترین نیمکت چوبی در سطح شهر و پارک، محیط مناسب برای استراحت و نشستن افراد فراهم می شود. نیمکت چوبی جزو بهترین نیمکت های پارکی در مبلمان شهری است که سازگاری بسیار بالایی با فضای پارک دارد. هر محیط و فضای زیبایی ، به میز و نیمکت چوبی با کیفیت احتیاج دارد.

بهترین نیمکت های چوبی

ویژگی های بهترین نیمکت های چوبی پارکی چیست ؟

بهترین نیمکت چوبی

محیط اطراف و فضای سبز پارک های شهری از اصلی ترین نقاط برای آرامش و استراحت و راحتی شهروندان در شهرهای بزرگ و شلوغ است. اکثر افراد پیر و جوان، زمان استراحت و فراغت خود را در فضای پارک سپری می کنند، و بروی بهترین نیمکت چوبی می نشینند. با قرار دادن بهترین نیمکت چوبی در سطح شهر و پارک، محیط مناسب برای استراحت و نشستن افراد فراهم می شود. نیمکت چوبی جزو  بهترین نیمکت های پارکی در مبلمان شهری است که سازگاری بسیار بالایی با فضای پارک دارد. هر محیط و فضای زیبایی ، به میز و نیمکت چوبی با کیفیت احتیاج دارد.

دلیل اهمیت فراوان نیمکت پارک ؟

دلیل اهمیت فراوان نیمکت پارک ؟

اهمیت نیمکت پارک

تحقیقات و مطالعات جدید نشان داده است که نیمکت‎های پارک از ارکان مهم برای پویایی جوامع و فضای پیرامون ما هستند . نیمکت پارک نه تنها برای تشویق شما برای رفتن به پارک و فضای بیرون موثر ، بلکه حتی سادگی آن به شما این قابلیت را می‌دهد تا از محیط طبیعی خود نیز استفاده بیشتری کنید. پیشنهاد می کنیم با سپری کردن دست کم نیم ساعت در طبیعت ، استرس را به میزان چشمگیری کاهش دهید و یا با صرف ناهار بر روی یک نیمکت پارک، می‌توانید روحیه خود را التیام ببخشید، در نهایت تمرکز و بازده کاری خود را افزایش دهید.

مکان های مورد استفاده از نیمکت چوبی

 

مکان یابی نیمکت چوبی

در انتخاب نیمکت برای هر محیط و فضایی، باید به فضای اطراف و نوع کاربری نیمکت و صندلی بیشتر توجه شود. نیمکت چوبی را در فضای پارک های شهری، در زیر سایه یک درخت و در کنار پیاده‌روها، در قسمت حیاط پشتی خانه، در اطراف فضای سبز باغ‌ها و ویلاها و همه فضاهای عمومی و خصوصی‌ که برای استراحت می باشد، می‌توان نصب کرد.

از آن جایی که جنس چوب وزن سبکتری دارد، نیمکت چوبی را به راحتی می توان حمل و جا‌به‌جا کرد و در محل های مورد نظر برای نصب قرار داد.

انتخاب بهترین نیمکت چوبی برای پارک

انتخاب بهترین نیمکت چوبی برای پارک

 

انتخاب بهترین نیمکت چوبی

نیمکت چوبی از نیمکت هایی است که در ساخت آن بیشتر قطعات آن از جنس چوبی است. با این حال، ممکن است در قسمت های پایه، پشتی، دسته و یا بخش های جزئی دیگر، از موادی بغیر از چوب هم به کار رفته باشد. برای مثال، بسیاری از مدل های نیمکت پارکی، قسمت های پایه و دسته را به شکل یک قاب فلزی می سازند تا از دوام و مقاومت بالایی برخوردار باشند، و برای قسمت نشیمن گاه و پشتی نیمکت، از چوب استفاده می کنند که عایق حرارتی خوبی است و برای نشستن انتخاب بهتری است.

دوام و کیفیت بهترین نیمکت چوبی

انتخاب بهترین نیمکت چوبی برای پارک

کیفیت نیمکت های چوبی

چوب از مواد قابل بازیافت است و از این نظر سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد و در اغلب پارک ها مورد استفاده قرار می گیرد. چوب از این نظر که سرعت انتقال حرارت بسیار کمی دارد، ماده ای بسیار مناسب برای استفاده در نیمکت های پارکی است و در هوای زمستان و تابستان، دمای آن تغییر زیادی نمی کند. برای رفع خستگی در همه فصل های مختلف، می‌توانید بدون نگرانی بر روی نیمکت چوبی بنشینید. بهترین نیمکت چوبی برای پارک ها از جنس چوب اقاقیا، اوکالیپتوس، سرو و ساج، ساخته می شوند و دوام و طول عمر بیشتری در برابر شرایط جوی و غیره خواهند داشت.

مواد مورد استفاده در ساخت نیمکت

مواد مورد استفاده در ساخت نیمکت

 

چوب

نیمکت‎های چوبی رایج ترین ماده‌ای است که برای تولید نیمکت‎های پارک مورد استفاده قرارمی گیرد دارد. برای نگهداری و مراقبت از این نیمکت‎ها باید آنها را توسط موادی دفع کننده حشرات (بخصوص موریانه) ضدعفونی کرد. جنس این چوب‎ها بیشتر از چوب های درخت کاج بلوط و چوب ماهون یا چوب ساج است.

 اگر به دنبال سبکی کاملاً طبیعی در فضای باز هستید، بهترین نیمکت چوبی ارائه شده در شرکت آرا  می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.جهت مشاوره و خرید ،از وبسایت این شرکت بازدید نمایید. برای چوب‎های باکیفیت که در نیمکت پارک یا فضای باز استفاده می‌شوند، به جستجوی نیمکت هایی باشید که از چوب‎های وسط تنه درخت ساخته شده و دارای رگه چوب هستند. نوع چوب بهترین نیمکت چوبی برای استفاده در فضای باز شامل: سرو طبیعی یا کاج، چوب ساج و چوب طبیعی

آلومینیوم

نیمکت‎ها با توسط مواد مختلفی ساخته می‌شوند که در کیفیت و میزان مقاومت آنها نقش مهمی دارد. در کنار مواد مورد نیاز، استفاده از استانداردهای تعریف شده در تولید این صندلی‎ها بسیار مهم هستند. یکی از مواد مورد استفاده برای ساخت نیمکت‎ها، آلومینیوم است که اغلب از این ماده در تولید نیمکت‎های فضای باز و اماکن تفریحی و استادیوم‎ها استفاده می‌شود. استفاده از آلومینیوم باعث می‌شود نیمکت‎ها بسیار سبکتر باشند و به آسانی بتوان آنها را حمل کرد و همچنین از نظر اقتصادی مقرون بصرفه هستند.

بتنی و سیمانی

بتنی و سیمانی

نیمکت بتنی پارک

از دیگر مواد استفاده شده در ساخت نیمکت‎های پارک بتن است که اگر نیمکت‎ها از مواد بتنی ساخته شوند، در هر شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم و سازگار هستند. ولی دیگر امکان ‎جابجایی و حمل ندارند.

فایبرگلاس

فایبرگلاس هم نوعی دیگر از نیمکت‎ها است که ماندگاری بالایی دارد و در رنگ‎ها و طرح های مختلف وجود دارد.

آهنی و فلزی

نیمکت‎های آهنی یا فلزی انواع دیگر از  صندلی‎ها هستند که دارای مقاومت بیشتری بوده و در رنگ‎های مختلفی ارائه می‌شوند.

ترموپلاستیک

نیمکت پارک ترموپلاستیک

ترموپلاستیک یک نیمکت ساخته شده با روکش سازگار با محیط زیست طراحی و تولید شده است. نیمکت‎های ترموپلاستیک در فضاهای مختلفی همانند مدارس، پارک‎ها، فضاهای تفریحی و ساختمان‎های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد بر خلاف انواع دیگر ،قابلیت ترمیم و تعمیر شدن را دارند.

حصیر رزین یا پلاستیک
 مواد دیگر به غیر از انواع نیمکت چوب یا فلز در فضاهای باز، همچنین چندین ماده دیگر نیز وجود دارد که به علت محبوبیت روزافزون، قابل ذکر است:
حصیر

نیمکت‎های حصیری، از چوب بامبو، درخت مو یا گیاهان پایا تهیه می‌شود و تنها جهت استفاده در ایوان یا هر مکان سرپوشیده دیگر در خارج از منزل ایده‌آل است.
رزین یا پلاستیک

نیمکت‎های ساخته شده از رزین یا پلاستیک سبک، مقرون به صرفه، با دوام  هستند.

زیباسازی فضای سنتی و مدرن توسط نیمکت چوبی

زیبا سازی مدرن و سنتی

استفاده از نیمکت‌ چوبی برای پارک ، از دیدگاه زیبایی‌شناسی، تاثیرات بیشمار و فراوانی در زمینه مبلمان شهری دارد. چوب به شکل کلی کاملا تطبیق پذیر است و هر یک از جنس های مختلف چوب، کیفیت و ویژگی های منحصر بفردی دارند. نیمکت های چوبی توسط تکنولوژی های به روز ، توسط برش های لیزری و خم نمودن توسط بخار و چسباندن با لمینت، فرم ها و شکل های گوناگون و جذابی ایجاد می کنند. از این رو، از بهترین نیمکت چوبی پارکی می توان در طرح های مختلف و سبک های سنتی و مدرن قابل استفاده است.

قیمت بهترین نیمکت چوبی برای پارک ها

قیمت نیمکت از دلایل اصلی در انتخاب و خرید یک نیمکت پارک است. نیمکت های چوبی تنوع طرح ها و سبک های بسیار زیادی دارند. نیمکت های چوبی از جنبه زیبایی و سازگاری با فضای محیط پیرامون، از بهترین مدل های انتخابی برای  نیمکت پارکی است. قیمت نیمکت چوبی پارکی، به ظرفیت نشستن و اندازه‌ و جنس چوب صندلی و سایر متریال‌های به کار رفته بستگی خواهد داشت.

 ویژگی نیمکتهای پارکی از نظر زیباسازی و استقامت

ویژگی نیمکت ‎های پارکی از نظر زیباسازی و استقامت

زیبایی و استقامت نیمکت ها

استراحت کردن در مکان‎ها و مناطق عمومی از نکات بسیار مهمی محسوب می‌شود. اغلب افراد جامعه از جمله پیرمردان و پیرزنان، جوانان و کودکان در پارک‎ها از نیمکت پارکی استفاده می‌کنند و بر روی نیمکت ها نشسته و می‌توانند از فضای زیبای پارک لذت ببرند. برای دانشجویان و افرادی که اهل مطالعه در فضاهای باز باشند نیز این نیمکت‎ها گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. این نیمکت‎ها استفاده در فضای باز را برای افراد مختلف فراهم می‌کند. بسیاری از افراد ، اوقات فراغت خود را در پارک‎ها و نشستن بر روی این صندلی‎ها سپری می کنند. صندلی پارک یا همان نیمکت پارک در مدل های  مختلفی ساخته و تولید می‌شود و در دو مدل با تکیه گاه و بدون تکیه گاه عرضه می شود ، معمولا در پارک‎ها از  نیمکت‎هایی که دارای تکیه گاه هستند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و مدلی هایی که پشتی ندارد، اغلب جنبه زیبایی دارد. جنس این نیمکت‎ها از چوب و در موارد دیگر فلزی، سنگی و غیره است. اغلب این نیمکت‎ها، ویژگی جابجایی دارند و می‌توان آن‎ها را بسادگی جابجا کرد.
کاربردهای مختلف نیمکت های پارکی

کاربرد های نیمکت پارکی

کاربردهای نیمکت پارکی

نیمکت‎ های پارک به عنوان مکان‎های نشستن در پارک‎ها و فضاهای عمومی تعبیه  شده‌اند و با توجه به ظرفیت تعداد افرادی که می‌توانند بر روی آن قرار بگیرند متفاوت هستند. نیمکت پارک معمولا یک قطعه پازل گم شده در مبلمان شهری است. اما این نیمکت‎ها بسیار کاربردی است و باید توجه بیشتری به آنها شود. نیمکت پارک برای اکثر افراد نشانه دوستی است. از نیمکت ها در جامعه به عنوان فضای تشکیل جلسات دوستانه استفاده می‌شود و همچنین مکانی برای نشستن و صحبت کردن است. از صحبت هایی در مورد مسائل اجتماعی تا گفتگوهایی درباره هواشناسی و غیره .

سخن آخر

ویژگی های بهترین نیمکت چوبی

در هنگام خرید بهترین نیمکت چوبی مخصوص فضای باز باید به عواملی همچون در نظرگرفتن فضای مورد نیاز برای قرار دادن نیمکت ها را در نظر بگیرید. آیا این فضا بزرگ است یا کوچک؟ چه میزان از فضای باغ یا ویلای خود را می‌خواهید به نیمکت اختصاص دهید؟ این موارد را  مورد ارزیابی و بررسی قراردهید و در نهایت با توجه به فضای موجود، طرح و اندازه نیمکت‎ها نسبت به خرید نیمکت های مورد نیاز خود اقدام نمایید.

همچنین می توانید جهت دریافت اطلاعات کامل در رابطه با محصولات چوبی و المان های شهری که در شرکت پارس آرای کوهستان با برند آرا طراحی و ساخته میشود با متخصصین ما در ارتباط باشید.

 تماس با ما

 

ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری
1400/12/18 - 10:22

ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری

گلدان چوبی شهری یکی از زیباترین نمونه های گلدان برای استفاده در محوطه های مختلف است. این محصول باعث ایجاد یک فضای کاملا طبیعی و با زیبایی منحصر به فردی می شود. برای بسیاری از کسانی که به دنبال ایجاد یک فضای ارگانیک و طبیعی هستند، پیشنهاد بسیار مناسبی است. استفاده از یک گلدان چوبی در مقایسه با سایر نمونه‌های گلدان در یک محوطه یا فضای شهری، می‌تواند حس متفاوتی را در افراد ایجاد کند. این گلدان ها باعث برقراری یک ارتباط عمیق تر با طبیعت می شوند که در کنار سایر المان های چوبی کاربرد بسیار زیبایی برای استفاده در محوطه ها و معابر مختلف شهری را دارند. انواع مدل های گلدان چوبی جدا از تمام ویژگی هایی که دارند، از ظاهری متفاوتی نسبت به سایر گلدان ها برخوردارند. چون از مواد طبیعی ساخته شده اند و یک حس طراوت و دلنشینی را در محوطه ایجاد می کنند. همین امر باعث شده است تا بسیاری از طراحان فضاهای سبز کاربرد گلدان های چوبی را در اولویت های خود قرار دهند.