تجهیزات بازی کودکان با چوب
تعداد بازدید: 2119تعداد نظرات: 0
1397/02/29 - 13:28

تجهیزات بازی کودکان با چوب

تجهیزات بازی کودکان در مهدکودک و پارک ها از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین کیفیت متریال مورد استفاده در ساخت این تجهیزات می تواند بسیار تاثیرگذار می باشد چرا که در صورت استفاده از متریال های نامناسب سلامت جسمانی کودکان به خطر خواهد افتاد طراحی زمین بازی کودکان و رعایت اصول استاندارد از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. کاربرد نیمکت چوبی در معابر و همچنین زمین بازی کودکان منجر به زیبایی شهری در کنار کیفیت بالا می شود.

طراحی شهری از مبانی بسیار با اهمیت در مهندسی شهری و طراحی معابر و فضاهای شهری می باشد. طراحی زیبا و اصولی فضاها و مبلمان شهری از مهمترین عوامل در جهت آسایش و رفاه حال شهروندان می باشد. توجه به ساخت فنی و بی نقص و رعایت ضوابط و استانداردهای طراحی ارتباطی مستقیم با آرامش و رفاه شهروندی دارد. در این مقاله قصد داریم اصول و مقررات زمین های بازی کودکان و جانمایی سرویس های بهداشتی در پارک ها را مورد بررسی قرار دهیم.

طراحی زمین بازی در پارک ها

هر بوستانی با هر اندازه و ابهادی امکان ایجاد زمین بازی کودکان را دارا می باشد. برای طراحی زمین بازی کودکان باید اصولی را در نظر گرفت که مزاحمتی برای خانه های مسکونی اطراف ایجاد ننماید. در نظر داشته باشید زمین بازی کودکان در پارک ها را نزدیک خانه ها و آپارتمان ها قرار ندهید زیرا صداهای ایجاد شده مزاحمت برای آنها به وجود خواهد آورد. برای کنترل و جلوگیری از پخش صدای ناشی از بازی کودکان می توان با درخت کاری مناسب این کار را به درستی انجام داد. همانطور که می دانید چوب عایق صوتی و حرارتی نیز می باشد بنابراین در جلوگیری از پخش اصوات، درخت ها کمک شایانی می کنند. نیمکت های چوبی که از چوب طبیعی ساخته شده اند نیز در این زمینه بسیار سودمند می باشد. از دیگر نکات حائز اهمیت توجه به ساخت زمین کودکان در زمین های مسطح می باشد و عدم استفاده از پله نیز بسیار اهمیت دارد. برای طراحی زمین بازی کودکان توجه داشته باشید مکان و جایگاهی برای استراحت و نظارت والدین در نظر گرفته شود. همچنین هر پارکی می بایست اتاق نگهبان داشته باشد و جایگاه این اتاق می بایست به گونه ای طراحی شود که کاملا مسلط به زمین بازی باشد. پیشنهاد می کنیم برای ساخت زمین بازی از چوب طبیعی استفاده نمایید چرا که علاوه بر زیبایی حس آرامش را به کودکان منتقل می نماید. امروزه برخی در ویلاهای شخصی خود جهت ایجاد سرگرمی برای کودکان خود زمین بازی ایجاد می نمایند در اینجا یکی از این نمونه ها را که توسط شرکت آرا طراحی و تولید شده است را به نمایش گذاشته ایم.

زمین بازی با چوب های پارس آرای کوهستان

رعایت مسائل ایمنی وسایل بازی کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استفاده از نیمکت چوبی برای زمین بازی کودکان تاثیر بسزایی در آسایش و رفاه حال کودکان و والدین آنها خواهد داشت. برای ساخت وسائل بازی می توان از چوب طبیعی شرکت پارس آرای کوهستان استفاده نمود. همانطور که می دانید تماس کودکان با وسایل بازی بسیار زیاد می باشد بنابراین استفاده از متریال های طبیعی مانند چوب بسیار توصیه می گردد. چوب طبیعی به دلیل اینکه از دل طبیعت نشئت گرفته شده است بنابراین هیچ نوع ماده ی شیمیایی در آن وجود ندارد و برای سلامتی ضرری ندارد. طراحی وسائل بازی کودکان باید به گونه ای انجام شود که فعالیت های جسمی کودکان و خلاقیت آنها ارتقا و پیشرفت یابند. برای زمین های بازی حتما باید کفپوش هایی تعبیه گردد و در نظر داشته باشید که از شن برای کف فضای بازی کودکان در نظر گرفته شود. ساخت سرویس های بهداشتی که با رعایت اصول بهداشتی در نظر گرفته شده است از مبانی با اهمیت در طراحی شهری می باشد.

یکی از موارد با اهمیت در طراحی سرویس های بهداشتی پارک ها تخمین تعداد افرادی است که از آنجا استفاده می نمایند. همچنین جهت باد و قبله نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

طراحی مبلمان چوبی پارک ها

یکی از با اهمیت ترین المان های شهری نیمکت ها می باشند. استفاده از نیمکت چوبی زیبایی خاصی را به محیط می بخشد که منجر به گرمی بخشی نیز می گردد. رعایت استانداردهای لازم در طراحی مبلمان شهری و در نظر گرفتن ابعاد انسانی از نکات حائز اهمیت می باشد. برای جانمایی مبلمان شهری حتما باید عرض مفید معبر را در نظر گرفت و این بدین معناست که به گونه ای باید طراحی گردد که معابر را قابل استفاده گرداند و مزاحمتی برای عبور و مرور پیش نیاورد. مبلمان شهری باید به گونه ای طراحی گردد که به سادگی به آن دسترسی داشت و مکانی برای رفع خستگی افراد باشد و به گونه ای نباشد که نتوان به سهولت به آن دست یافت.