خرید اینترنتی نیمکت چوبی
تعداد بازدید: 480تعداد نظرات: 0
1398/06/23 - 12:14

خرید اینترنتی نیمکت چوبی

به منظور تقویت روحیه همگرایی و ایجاد ارتباط بین شهروندان و تنوع بخشیدن به مبلمان شهری استفاده از نیمکت هایی با ترکیب هایی همگون و بدیع ضروری به نظر می رسد. کمتر مکانی است که برای نشستن افراد در نظر گرفته شده باشد ولی فاقد گل و گیاه و چمن باشد، تاثیری که این عناصر به خصوص گل های معطر رنگی در تلفیق با سایر عناصر مبلمان شهری بر انسان دارد خود به خود براورنده محیطی آرامش بخش و دلپذیر خواهد بود.

مقوله مبلمان شهری و نقش آن در شهر از هر منظری در خور اهمیت و قابل بررسی است یا به تعبیری می توان گفت نقش مبلمان شهری را از زوایای مختلفی می توان مورد کنکاش قرار داد.

بدیهی و روشن است که مبلمان شهری علاوه بر خصوصیات و ویژگی هایی که نام برده شد باید سهم مهمی در به وجود آوردن آرامش و سلامت روحی و ذهنی افراد داشته باشد. گاهی شلوغی و اغتشاش عناصر چنان است که نه تنها آرامشی را به دنبال ندارد، بلکه باعث سردرگمی و آشفتگی شهروندان نیز می شود به گونه ای که انسان خسته از کار روزانه هیچ رغبتی برای نشستن و استفاده کردن از فضای شهری و مبلمان آن ندارد.

اهداف طراحی مبلمان شهری نظیر نیمکت چوبی

نیمکت چوبی در مبلمان شهری ابتدایی ترین روش برای احساس آرامش و راحتی در پارک ها، استفاده از نیمکت است این نیمکت ها باید به شکلی قرار بگیرند که دسترسی به ان ها آسان و راحت باشد و در سراسر پارک و به تعداد زیاد موجود باشند. صندلی ها باید رو به روی مناظر زیبا قرار بگیرند اما در مسیر رفت و آمد افراد نباشند.

مطالعه صحیح مبلمان شهری به عنوان یکی از عناصر کاربری های مهم شهر تا حد زیادی این محیط انسان ساخت را به عنوان یک جامعه انسانی مطلوب معنی دار کرده است و بالا بردن سطح زیبایی بصری موجب افزایش کیفیت زیستی و هویت بخشیدن به ساکنان آن می گردد.

نیمکت های مراکز عمومی شهر را نیز می توان برای آسایش و راحتی شهروندان، نزدیک مراکز ویژه ای مانند ایستگاه ها، کیوسک ها، سطل های زباله و شیرهای آب قرار داد.

مهم ترین محل برای قرار گرفتن نیمکت ها در سطح شهر، مراکزی است که مردم در آنجا زیاد رفت و آمد می کنند، به ویژه مکان هایی که برای استراحت و تفریح مردم در نظر گرفته شده است. فضای باز زیبا و مناسب عمومی به شهروندان این امکان را می دهد که در کنار یکدیگر از طبیعت اطراف لذت ببرند و با داشتن مکتنی مناسب برای نشستن، احساس رضایت آن ها چندین برابر شود. افراد مختلف، انواع متفاوتی از نیمکت های پارک یا فضاهای سبز را می پسندند که این سلایق متفاوت، چگونگی طراحی نیمکت های پارک را تعیین می کند و به نوع طراحی آن ها تغییراتی می دهد.

شاید تاکنون کمتر به رابطه مبلمان شهری و آرامش روانی افراد توجه شده باشد، اما به یقین اولین تاثیرات خود را در ارتباط با چگونگی استفاده شهروندان از این عناصر خواهد داشت. به هر جهت، زمانی که در یک بازار شلوغ و پرسرو صدا با تابلو های نامنظم مختلف روبرو می شویم خود به خود احساس نبود آشفتگی را خواهیم داشت و یا وقتی در فضای شهری که برای استفاده ساکنین در نظر گرفته شده که دقایقی را بیاسایند اما رعایت بسیاری از مسائل روانی شهری در آن لحاظ نشده است احساس راحتی نداشته و آرامشی نیز به دنبال نخواهد آمد. بدین ترتیب این نیز هنر طراحان و دست اندر کاران مسائل مبلمان شهری است که با چیدمان صحیح و استفاده بجا ضمن به وجود آوردن محیط و منظر مناسب و عملکردی در خور استفاده ساکنین، به مسائل روحی، روانی و آرامش بخش محیط نیز توجه کافی داشته باشند.

تاریخچه نیمکت چوبی

نیمکت اختراعی است از قرن نوزدهم که از تجهیزات فضای سبز سرچشمه گرفته است از آن زمان تاکنون این وسیله شهری جز عناصر ضروری تجهیزات فضای عمومی بوده است. نیمکت ها در خیابان ها بایستی هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ بصری به مردم راحتی و آسایش ارائه دهند.

برند آرا تولید کننده انواع نیمت های چوبی و سایر مبلمان و المان های شهری به جهت فروش اقلام تولیدی خود از طریق اینترنت فعالیت خود را در اینستاگرام و سایر شبکه های مجازی آغاز نموده است بنابراین توصیه می نماییم ما را در اینستاگرام دنبال نمایید تا با محصولات برند آرا بیشتر آشنا شوید

آرا می تواند یک فروشگاه اینترنتی در زمینه محصولات چوبی باشد در جهت حمایت از مشتری و رضایت خاطر مشتریان، خدماتی از قبیل پشتیبانی 24 ساعته، ارسال مخصوص و مطمئن، نصب در محل مشتری و پشتیبانی محصولات لحاظ گردیده است. مشتریان محترم می توانند در سایت مبلمان شهری آرا علاوه بر مشاهده اطلاعات محصولات، دریافت کاتالوگ هرگونه سوال انتقاد و پیشنهادی را توسط پل های ارتباطی از قبیل ایمیل و تماس تلفنی با ما در میان بگذارند.