خرید فلاور باکس چوبی بهترین انتخاب برای  محیط آموزشی
تعداد بازدید: 1162تعداد نظرات: 0
1398/06/06 - 15:25

خرید فلاور باکس چوبی بهترین انتخاب برای محیط آموزشی

زیباسازی فضای شهری از طریق نیمکت، گلدان چوبی، میز چوبی، پایه چراغ و همچنین انواع گیاهان و گونه های مختلف انجام می پذیرد اما نکته ای که در خصوص گیاهان باید به آن اشاره نماییم در نظر داشتن این مطلب است که این گیاهان نباید آلرژی زا باشند. برخی از گیاهان دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی هستند مانند کاج و اکالیپتوس با پخش اسانس منجر به از بین رفتن میکروب هاو همچنین باکتریها می شوند.

هر گونه و یا هر نوع ازگیاهان دارای میدان و حوزه زیست محیطی متفاوتی هستند به همین دلیل برای انتخاب مناسب گونه های گیاهی مناسب فضاهای آموزشی می بایست عوامل اصلی اکولوژیک و همچنین فاکتورهای مهم محیطی از قبیل نور، حرارت، رطوبت نسبی، شدت وزش نسیم و یا باد، ارتفاع محل و همچنین عوامل خاکی را بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

برای درک بهتر این مطلب باید نگاهی اجمالی به مقوله گیاهان از دیدگاه پزشکی نماییم.

در ابتدا مهم‌ترین بحث، حفظ سلامتی افراد در عین استفاده از گیاهان مختلف است و از آن‌جا که بسیاری از افراد به برخی گیاهان آلرژی دارند، و برخی گیاهان خود آلرژی‌زا هستند مانند: افرا، بید، چنار و نارون باید این مورد را جدی گرفت و همواره به آن توجه گرد. اما متاسفانه بسیاری افراد با نادیده گرفتن این مسئله مشکلاتی را در سطح شهر به وجود می‌آورند. از طرف دیگر بعضی از گیاهان دارای خاصیت دارویی هستند که شامل سرخدار، فندق، ریحان، گل شوید، بابونه، اکالیپتوس و زیتون است که در مراکز و محیط های آموزشی در صورت استفاده می تواند کمک شایانی به سلامت فضا نماید.

تاثیر گلدان چوبی در محیط آموزشی

استفاده از انواع گیاهان که دارای تنوع بسیاری در رنگ، فرم و اندازه هستند در مکان های آموزشی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و با کاربرد و ایجاد این گیاهان می توان مناظر بدیعی به وجود آورد که تاثیر بسزایی در یادگیری و آموزش خواهد داشت. در واقع طراح منظر می بایست نحوه ی رشد گیاهان مورد استفاده را تجسم نماید و با توجه به شناخت فرم گیاهان و همچنین تغییر شکل آن‌ها در زیباسازی و طراحی سیمای محوطه و فضای سبز استفاده نمایند.

برخی از درختان را می توان به صورت تکی و برخی از آن‌ها را حتما باید به طور دسته جمعی کاشت و با استفاده از چیدمان گلدان چوبی و گل‌های رنگارنگ امکان ایجاد مناظر و محیط های بسیار جذابی وجود خواهد داشت.

جنبه ای دیگری که در خصوص کاربرد گیاهان و درختان در ایجاد مناظر و فضاهای جذاب باید در نظر گرفت ذکر این مطلب است که این المان ها باید به گونه ای انتخاب شوند که کم‌ترین هزینه و نیروی کار با مهارت بالا برای نگهداری تحمیل نماید. همچنین میزان مصرف آب و چگونگی آبیاری آن نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. به طور مثال چمن یکی از گیاهانی است که نیازمند آب فراوان است بنابراین در مناطق گرم و خشک که با مشکل کم آبی مواجه هستند کاشت این گیاه منطقی نخواهد بود از طرفی این گیاه به دلیل رشد سریع نیازمند کوتاه کردن و نگهداری مستمر خواهد داشت به طوری که این گیاه به عنوان گیاهی لوکس در نظر گرفته می شود. توصیه می شود از پیچ تلگرافی و عشقه به جای چمن استفاده شود.

به دنبال تنوع بسیار فراوانی که در گل‌ها و گیاهان وجود دارد، امری بدیهی است که در طراحی گلدان‌ها هم تنوع گسترده‌ای به وجود آید. البته این تنوع در تمامی ویژگی‌های یک گلدان وجود دارد که آن را متناسب با هر مکانی می‌سازد.

 

نقش گیاهان در سالم سازی محیط

جدای از آن که گیاهان در محیط زندگی ما زیبایی و نشاط را به همراه خود می‌آورند مهم‌ترین امری که اولین دلیل گسترش روز افزون فضا‌های سبز بوده تاثیر بسیار زیاد آن بر سلامت محیط بوده که سلامت جسمی شهروندان را به دنبال دارد. چرا که تمام گیاهان سبز بر اثر عمل فتوسنتز گاز کربنیک محیط را جذب و در عوض اکسیژن تولید می نمایند. با توجه به موارد مذکور می توان گفت مهم‌ترین جزء فضاهای سبز، درختان و پوشش گیاهی آنجا است. هر چقدر میزان درختان و گیاهان یک منطقه بیشتر باشد اثرات مفید فضای سبز به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

فروشگاه اینترنتی آرا

امری که در پایان باید به شما دوستان اطلاع رسانی کنیم، آن است که امروزه راه دسترسی به این قبیل محصولات بسیار ساده شده و شرکت آرا برای دادن خدماتی که دلخواه شما همراهان همیشگی باشد خرید را به صورت آنلاین و همچنین حضوری مدیریت می‌کند.