خرید مبلمان شهری بخش اساسی پس از طراحی یک  فضای سبز
تعداد بازدید: 1245تعداد نظرات: 0
1398/04/19 - 12:14

خرید مبلمان شهری بخش اساسی پس از طراحی یک فضای سبز

مبلمان شهری در طول تاریخ به شکل و سیاق دیگری مرسوم بوده است که تا به امروز سیر تکاملی خود را طی نموده است. گیاهان و درختان تاثیر ی شگرف بر روح و جان آدمی می گذارد که می تواند چهره ی خشن شهر را به گونه ای تلطیف نماید که مکانی آرام برای فعالیت های روزانه شهروندان گردد. استفاده از المان ها و مبلمان شهری بر زیبایی شهر می افزاید. رعایت اصول ارگونومیک در ساخت و تولید نیمکت و سایر المان های شهری حائز اهمیت است.

گستردگی معنا و مفهوم محیط انسانی، همانند گستردگی انسان‌ها و تنوع سلیقه‌ی افراد است که طیف وسیعی از جولمع را در بر می‌گیرد و همین امر سبب می‌شود که این تنوع و گستردگی در تمامی ملزومات زندگی جاری شود. برخی معتقد هستند تاثیر بر محیط زندگی تحت تاثیر فعالیت های زندگی انسان است. با شتاب گرفتن انقلاب علمی و فنی عوامل انسانی و تاثیر گذار بر محیط های آموزشی و عکس آن را نمی توان نادیده گرفت. به طور کلی انسان متاثر از محیط زیست خود می باشد. امروزه با گسترش سریع شهرها و ساخت و ساز ساختمان ها و آسمان خراش ها و رشد سرسام آور جمعیت و ایجاد مناطق صنعتی و همچنین انواع ماشین های سوختی، نیاز به اکسیژن و در کل هوای تمیز به طور جدی احساس می شود. لذا با جبران کمبود فضای سبز با المان های وابسته به آن از قبیل مبلمان شهری می توان این معزل را بر طرف کرد.

موضوعی که برای همه‌ی ما قابل لمس است دور شدن انسان‌ها از طبیعت به دلیل توسعه‌ی زندگی شهری است که در تمامی جوامع قابل روئیت بوده. پیشرفت تکنولوژی به طور گسترده در روان و احساس انسان اثرات نامطلوب گذاشته است که  عصبانیت، خستگی و بی حوصلگی را در پی خواهد داشت.

مشاهده و خرید

پیوند طبیعت توسط مبلمان شهری

همانطور که گفته شد در پی کم شدن ارتباط انسان با طبیعت، جامعه‌ی انسانی به صورت تدریجی به افسردگی و انزوال نزدیک می‌شود و باید جلوی این اتفاق را با وارد کردن اثر و یا بویی از طبیعت به زندگی شهری بگیریم. اما چگونه؟

نکته ای که در اینجا قصد داریم به آن بپردازیم ذکر این مطلب است که چگونه می توانیم به فضای شهری با بلوک های سنگی و سیمانی روح و احساس لطیف طبیعت را برگردانیم و محیط شهری را برای زندگی تلطیف نماییم تا شهروندان با انرژی و روحیه بیشتری به فعالیت خود ادامه دهند.

ساخت و تجهیز مبلمان شهری با کیفیت و استانداردهای لازم از مبانی اصلی رعایت منظر شهری است. در واقع هماهنگی و همبستگی طبیعی انسان ها با طبیعت و ایجاد سازگاری آن با طبیعت هنر مدرنی به حساب می آید. نکته ای بسیار جالب وجود دارد که می توان این گونه گفت که متخصصین فن سعی بر این دارند که طبیعت زنده و سرسبز را با مظاهر تکنولوژی مدرن به طور عمیق پیوند دهند تا بدین وسیله مناظر شهری زیبا و بدیع به وجود آید.

مشاهده و خرید

علم بر هر زمینه‌ای پیش‌نیازی برای هر موفقیتی است و این قانون در باره‌ی بهره‌گیری هرچه بیشتر گیاهان در فضای سبز هم صادق می‌باشد و یکی از ملزومات ایجاد موارد مذکور و تغییر شکل شهری و فضاسازی مناسب و مقتضی، آشنایی و تسلط کافی به کیفیت و خصوصیات گیاهان و نقش آن‌ها در زیباسازی و سالم سازی هوا و آرام بخشی از حیث روان شناسی است. ایجاد فضاهای جذاب و طبیعی و فراهم نمودن مبلمان شهری مناسب برای فضاهای آموزشی یکی از موضوعات بسیار با اهیمت است که باید با نگاه تازه تری به آن پرداخت. مهم‌ترین اصل که برای زنده ماندن و رشد مناسب در همه ی سنین در الویت قرار دارد  تنفس در فضایی با هوای پاک و تصفیه شده است که این اصل تنها با ایجاد فضای سبز مملوء از گیاهان و درختان در محیط شهری محقق می‌شود، چراکه منجر به تولید اکسیژن و پاکسازی هوا می شود. در فضاهای شهری و مکان های عمومی پر تردد که وسایل نقلیه عموما در حال ایجاد آلودگی هستند تنها راه حل به وجود آوردن هوای پاک به وسیله‌ی ساخت فضاهای سبز خواهد بود.

کاوش در احوالات دنیای گیاهان و تاثیر گذاری آنها ماجراجویی بسیار جذاب است. ریشه ی تعلق خاطر به گیاهان، درختان و طبیعت از گذشته ی بسیار دور و حتی از انسان های اولیه نشات می گیرد. مبلمان شهری نه به این صورت بلکه به شکل دیگری در طول تاریخ وجود داشته وسیر تکاملی خود را تا به امروز به شکلی مناسب طی نموده است. محیطی با هوای تمیز، سکوت، آرامش قلبی، عدم وجود گرد و غبار، بهره بردن از آفتاب، وجود روشنایی به صورت طبیعی و قابل تنظیم، وجود هوای زنده و سبزی و آسمانی آبی بهترین کیفیت ممکن و به طور کلی یک شبیه‌سازی عالی از طبیعت برای زندگی خواهد بود. مبلمان شهری و المان های مرتبط با برند آرا از تولیدات پارس آرای کوهستان با بهترین و با کیفیت ترین متریال های به روز دنیا در اینجا قابل دسترس بوده و بعلاوه‌ی آن شما عزیزان می‌توانید بدون حضورتان در مجموعه محصول مورد نظر خود را از طریق فروشگاه اینترنتی آرا خریداری کنید و یا سفارش بدهید است.

آرا |معتبرترین مرجع فروش مبلمان شهری | نیمکت چوبی | فضای سبز

ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری
1400/12/18 - 10:22

ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری

گلدان چوبی شهری یکی از زیباترین نمونه های گلدان برای استفاده در محوطه های مختلف است. این محصول باعث ایجاد یک فضای کاملا طبیعی و با زیبایی منحصر به فردی می شود. برای بسیاری از کسانی که به دنبال ایجاد یک فضای ارگانیک و طبیعی هستند، پیشنهاد بسیار مناسبی است. استفاده از یک گلدان چوبی در مقایسه با سایر نمونه‌های گلدان در یک محوطه یا فضای شهری، می‌تواند حس متفاوتی را در افراد ایجاد کند. این گلدان ها باعث برقراری یک ارتباط عمیق تر با طبیعت می شوند که در کنار سایر المان های چوبی کاربرد بسیار زیبایی برای استفاده در محوطه ها و معابر مختلف شهری را دارند. انواع مدل های گلدان چوبی جدا از تمام ویژگی هایی که دارند، از ظاهری متفاوتی نسبت به سایر گلدان ها برخوردارند. چون از مواد طبیعی ساخته شده اند و یک حس طراوت و دلنشینی را در محوطه ایجاد می کنند. همین امر باعث شده است تا بسیاری از طراحان فضاهای سبز کاربرد گلدان های چوبی را در اولویت های خود قرار دهند.