ساخت نیمکت چوبی سنتی
تعداد بازدید: 875تعداد نظرات: 0
1398/04/26 - 15:53

ساخت نیمکت چوبی سنتی

رعایت استانداردها در طراحی و ساخت نیمکت چوبی از موارد الزامی است به طوری که برای تمامی افراد جامعه به ویژه معلولین قابل استفاده گردد. ارتفاع، عرض نشیمن، طول و بازوهای استراحت باید به گونه ای طراحی و اجرا گردد که آسایش کاربران را فراهم نماید. تکیه گاه نیمکت چوبی می بایست تحمل وزن حدودا 250 پوند را داشته باشد تا امنیت کاربران تامین گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه توصیه می شود ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

وجود مبلمان و نیمکت در فضاهای مختلف منجر به حضور بیشتر افراد خواهد شد. تعیین محل استقرار و قرارگیری نیمکت و صندلی و در کل مبلمان بر اساس نیاز کاربر و همچنین انتظار او طراحی و اجرا می گردد. مبلمان و المان های مورد استفاده می بایست با یکدیگر هماهنگ باشند و با فضا و کاربران متناسب گردند.

برای استفاده و کاربرد نیمکت رعایت برخی مقررات الزامی خواهد بود. یکی از این قوانین پیرامون مواردی در مورد معلولین است. مقررات برای معلولان می بایست به طراحی مبلمان در مکان های مختلف گنجانده شوند به ویژه در زمینه هایی از قبیل نصب و راه اندازی که در آن افراد کم توان امکان استفاده از آن ها را داشته باشند. صندلی ها و نیمکت هایی که در معابر و مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرند می بایست دارای ارتفاعی متناسب و استاندارد از سطح زمین باشد.

استانداردهای رایج در مبلمان شهری

ارتفاع استاندارد صندلی در حدود 16 اینچ تا 18 اینچ خواهد بود که باز هم این عدد در مکان ها و طراحی های مختلف امکان تغییر دارد. زاویه نیمکت یا صندلی 0 تا 5 درجه افقی خواهد بود. یکی از استانداردهایی که برای عرض صندلی پیشنهاد می شود 24 اینچ برای هر فرد هست. در خصوص صندلی و بازوهای استراحت آن این نکته را باید گفت که عرض آن باید حداقل 6 اینچ بالاتر از صندلی باشد. طراحی نیمکت یا صندلی برای فضای باز باید به گونه ای انجام پذیرد که  تحمل 250 پوند برای هر فرد را داشته باشد. همچنین این المان ها نباید به گونه ای طراحی و ساخته شود که دارای لبه های تیز و یا هر گونه جسمی بیرون زده باشد. نیمکت چوبی می بایست دارای لبه های گرد شده باشد تا آسیبی به کاربر وارد نکند. اگر در ساخت نیمکت چوبی از فولاد استفاده شود توجه به این نکته حائز اهمیت است که لبه های فولاد تیز نباشد و و دارای لبه های گرد باشد. فولاد به کار رفته باید در مقابل زنگ زدگی مقاوم باشد زیرا این المان ها در محیط باز در برابر شرایط جوی استفاده می شود.

استفاده از متریال به کار رفته در ساخت و طراحی مبلمان و المان های شهری می بایست متناسب با موقعیت و مکان مورد استفاده باشد این بدین معنا است که دوام متریال باید با شرایط و کاربران بهینه سازی شوند.

نیمکت چوبی آرا

مجموعه پارس آرای کوهستان با برند آرا تولید کننده محصولات چوبی، مبلمان و المان های شهری است که با استفاده از چوب طبیعی از قبیل ترمو پاین، اسپروس و داگلاس فیر محصولات بی نظیری را خلق می نمایند. نیمکت های آراز، آرتمیس، آسا، آترین، آرایه از محصولات این مجموعه است که تلفیق چوب و فولاد زیبایی فوق العاده ای را به وجود خواهد آورد. استفاده از متریال های با کیفیت، طراحی استاندارد و مطابق با اصول ارگونومی، متخصصین و نیروهای مجرب، برند آرا را مبدل به کالایی مناسب و بی نظیر برای استفاده در بسیاری از کاربردها نموده است. مخاطبان و مشتریان محترم می توانند برای اطلاع از محصولات به بخش های مختلف وبسایت مراجعه نمایند و یا از صفحه ی اینستاگرام به آدرس urbanfuniture.parsaray بازدید به عمل آورند. کارشناسان فروش آرا همواره یاری کننده ی شما در انتخاب مناسب ترین محصول متناسب با نیاز و مکان مورد نظر با بهترین متریال خواهند بود.

فروشگاه اینترنتی آرا

کارشناسان فروش مجموعه از معرفی محصولات تا انعقاد قرارداد و در نهایت تحویل کالا همراه مشتریان باقی خواهند ماند. یکی از ویژگی های این مجموعه ارائه خدمات پس از فروش است که آن را متمایز از دیگر رقبا نموده است. جزئیات خدمات ارائه شده توسط این مجموعه را کارشناسان فروش مجموعه در اختیار عزیزان قرار خواهند داد و به شما این نوید را می‌دهیم که می‌توانید بدون تکان خوردن از جایی که هستید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید و یا سفارش دهید، تنها با فشردن دکمه خرید در فروشگاه اینترنتی آرا.