ساده‌ترین راه خرید مبلمان برای فضای باز
تعداد بازدید: 354تعداد نظرات: 0
1399/02/02 - 14:24

ساده‌ترین راه خرید مبلمان برای فضای باز

توجه به کیفیات و خصوصیات گیاهان ، مبلمان شهری ، نقش آن‌ها در زیبایی ، آرام بخشی از نظر روانشناسی در روحیه همه مردم ، تأثیر بسزایی دارد امروزه ایجاد هماهنگی و همبستگی طبیعی انسان ها با طبیعت و محیط پیرامون خود نوعی هنر مدرن محسوب می شود ، لذا مهندسینی که در بخش طراحی مبلمان شهری فعالیت می نمایند سعی بر این دارند مبلمان های شهری را به نحوی با مظاهر تکنولوژی مدرن پیوند دهند و مبلمان زیبا و بدیع همراه با اثرات شان خلق کنند .

 مبلمان شهری

محیط انسانی دارای مفهومی وسیع و جامع است ، تنوعات آن تمامی نظام‌های اجتماعی را به خود معطوف می دارد . برخی معتقدند شکل پذیری محیط انسانی تحت تأثیر از عوامل متشکله با فعالیت‌های زندگی انسان به نوعی مرتبط می باشد .

در شرایطی که آهنگ انقلاب علمی و فنی شتاب بیشتری می گیرد ، عامل انسانی و تاثیر گذاری آن بر محیط های آموزشی و عکس آن را نمی توان نادیده گرفت . نادیده گرفتن اثرات محیطی خود موجب توقف ارزش‌های واقعی و خودداری یا ناتوانی عبور از مرز واقعیت‌ها می گردد . چگونه می توان از دیدن یا لمس زیبایی های طبیعت چشم پوشید ، در حالی که بسیاری از آن‌ها دست مایه هایی از احساس آدمی را به همراه دارند .

مبلمان شهری آرا | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری چوبی | فضای سبز | نیمکت چوبی

ساختمان های بلند و آسمان خراش ها نشانه ای از پیشرفت تکنولوژی و دور شدن انسان ها از طبیعت دست نخورده می باشد . امروزه گسترش تکنولوژی به نحوی در روان و احساس آدمی اثرات نامطلوب گذارده و همبستگی طبیعی را که انسان ها از آغاز با طبیعت داشته اند به جدایی سوق داده و نتیجه اثرات آن وجود انسان‌های خسته و به ظاهر متحرک می باشد .

بنابراین توجه به کیفیات و خصوصیات گیاهان ، مبلمان شهری ، نقش آن‌ها در زیبایی ، آرام بخشی از نظر روانشناسی در روحیه همه مردم ، تأثیر بسزایی دارد . امروزه ایجاد هماهنگی و همبستگی طبیعی انسان ها با طبیعت و محیط پیرامون خود نوعی هنر مدرن محسوب می شود ، لذا مهندسینی که در بخش طراحی مبلمان شهری فعالیت می نمایند سعی بر این دارند مبلمان های شهری را به نحوی با مظاهر تکنولوژی مدرن پیوند دهند و مبلمان زیبا و بدیع همراه با اثرات شان خلق کنند .

مبلمان شهری آرا | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری | فضای سبز | مبلمان شهری

چراغ های روشنایی

 این دسته از مبلمان شهری برای روشنایی محیط های شهری و زیبا سازی به خصوص در شب مورد استفاده قرار می گیرد . چراغ های روشنایی بیشتر در مسیرها چه به صورت پیاده و چه به صورت سواره مورد استفاده قرار می گیرند . چراغ های روشنایی به صورت بلند و کوتاه بوده و بخشی از تزئینات فضای شهری محسوب می شوند .

چراغ های روشنایی معمولاً به شکل پایه بلند و متوسط و دارای چند منبع نوری بوده و یا به شکل کوتاه و برای نورافشانی و ایجاد محیطی زیبا می باشند .

مبلمان شهری آرا | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری | مبلمان شهری | نیمکت چوبی

به طور معمول تمامی این چراغ ها دارای پایه های استوانه ای ، چند ضلعی و یا مکعبی بوده و در قسمت بالایی دارای حباب هایی کروی و یا مکعب مانند و یا چند ضلعی می باشند . نحوه چیدمان چراغ های شهری معمولاً بر اساس مسیرهای ارتباطی بوده و گاهی در برخی فضاهای شهری از این چراغ ها برای روشنایی یک محدوده مشخص استفاده می شود . چیدمان خطی بیشترین شیوه چیدمان چراغ های روشنایی بوده و در برخی فضاها همچون پارک ها، با توجه به وسعت فضاها و حجم نوردهی لامپ ها ، به صورت منظم و نا منظم چیدمان می یابند که مهمترین عامل تأثیر گذار بر این چیدمان ، تأمین نور کافی برای محیط می باشد .

مبلمان شهری | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری | مبلمان شهری | نیمکت چوبی

مصالح : مهم‌ترین عامل اثر  گذار بر تعیین استحکام و مقاومت چراغ ها بوده و مواد گوناگونی جهت ساخت چراغ های روشنایی به کار برده است .

فلز : این عنصر بیشترین کاربرد را در ساخت بدنه و پایه های چراغ های روشنایی دارد و در این راستا از فلزاتی همچون آهن ، استیل و آلومینیوم استفاده می شود .

شیشه و تلق : از این عنصر برای ساخت حباب ها و قسمت های فوقانی چراغ های روشنایی استفاده می شود . همچنین از تلق های نشکن نیز برای ساخت حباب های چراغ های استفاده می شود .

مبلمان شهری آرا | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری چوبی | مبلمان شهری و نیمکت چوبی

سیمان و بتن و سنگ : گاهی اوقات در طراحی و ساخت چراغ های روشنایی از پایه های بتنی و سیمانی استفاده می شود که می تواند مقاومت و استحکام آن را افزایش دهد . البته شایان ذکر است که در برخی موارد از چراغ های روشنایی در بدنه ساختمان ها استفاده می شود که می تواند دارای بدنه فلزی و یا بتنی و سنگی باشد .

چوب فرآوری شده یا ترمووود : در بعضی از چراغ های روشنای برای زیبای و ساختار با محیط بیرونی قسمتی از اجزای پایه چراغ ها را با ترمووود اجرا می کنند. در اتصال چراغ های روشنایی به زمین یا از روش دفن استفاده می شود و یا اینکه از اتصال جوش و پیچ و مهره استفاده می شود . همچنین در ارتباط با اتصال اجزای چراغ ها به هم از روش جوش و یا پیچ و مهره استفاده می شود . البته شایان ذکر است که در ارتباط با نصب چراغ ها ، از روش اتصال دائم استفاده می شود .

شرکت پارس آرای کوهستان یکی از موفق ترین شرکت در زمینه طراحی و تولید مبلمان شهری می باشد، که با هدف ارائه محصولات و خدمات متنوع در این زمینه تأسیس گردیده است. این گروه با بهره گیری از دانش روز دنیا ، فعالیت گسترده ای در زمینه تولید و ارائه انواع مبلمان های فضای باز و از طرفی همکاری نزدیک با شرکت‌های معتبر بین المللی، توان فنی و اجرایی بالایی را برای این گروه در زمینه اجرای پروژه های بزرگ ملی فراهم نموده است. کارشناسان فروش ما با شماره 71162 – 021 با شما در ارتباط می باشند و همچنین می‌توانید با رفتن به فروشگاه اینترنتی آرا از خدمات آنلاین ما بهره‌مند شوید.

مبلمان شهری آرا | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری | مبلمان شهری چوبی | نیمکت چوبی