سطل زباله چوبی شهری و تاثیر آن در بهداشت و سلامت جامعه
تعداد بازدید: 330تعداد نظرات: 0
1400/12/14 - 13:47

سطل زباله چوبی شهری و تاثیر آن در بهداشت و سلامت جامعه

حتما شما هم تا حالا سطل زباله چوبی شهری را در سطح شهر مشاهده کرده اید. سطل هایی از جنس چوب، که بسیار زیبا و در عین حال مقاوم و بادوام هستند و نقش موثری در زیباتر شدن جلوه شهر دارند. در ساخت این سطل زباله ها از متریال چوب طبیعی در کنار فولاد بهره گرفته شده است و همین امر سبب شده در کنار سطح کیفی بسیار بالا شاهد دوام و طول عمری بسیار زیاد برای آنها باشیم. همچنین در مقایسه با سطل زباله های شهری معمول که جنس فلزی دارند این سطل زباله چوبی بسیار زیباتر و چشم نواز تر هستند و می توانند جلوه بصری زیبایی به شهر و محیط زندگی مان ببخشند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با سطل زباله چوبی پارکی و فضای باز به صحبت بپردازیم و ویژگیهای آنها را مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

سطل زباله چوبی شهری و تاثیر آن در بهداشت و سلامت جامعه

سطل زباله چوبی شهری و تاثیر ان در بداشت و سلامت جامعه

سطل زباله چوبی شهری

حتما شما هم تا حالا سطل زباله چوبی شهری  را در سطح شهر مشاهده کرده اید. سطل هایی از جنس چوب، که بسیار زیبا و در عین حال مقاوم و بادوام هستند و نقش موثری در زیباتر شدن جلوه شهر دارند. در ساخت این سطل زباله ها از متریال چوب طبیعی در کنار فولاد بهره گرفته شده است و همین امر سبب شده در کنار سطح کیفی بسیار بالا شاهد دوام و طول عمری بسیار زیاد برای آنها باشیم. همچنین در مقایسه با سطل زباله های شهری معمول که جنس فلزی دارند این سطل زباله چوبی بسیار زیباتر و چشم نواز تر هستند و می توانند جلوه بصری زیبایی به شهر و محیط زندگی مان ببخشند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با سطل زباله چوبی پارکی و فضای باز به صحبت بپردازیم و ویژگیهای آنها را مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

آشنایی با سطل زباله چوبی شهری

آشنایی با سطل زباله چوبی شهری

سطل زباله شهری

در شهرها شاهد استفاده از مبلمان شهری به منظور زیباسازی فضای آنها و همچنین راحتی کاربران هستیم. سطل زباله چوبی شهری که می تواند به عنوان سطل زباله پارکی هم مورد استفاده قرار گیرد یکی از زیر عناصر مجموعه های مبلمان شهری محسوب می شود و با هدف ها و کاربردهای مختلفی از انها استفاده میشود. از جمله مهمترین مزیت ها و مشخصه هایی که برای این سطل زباله چوبی مطرح می شود می توان به کمک به حفظ پاکیزگی محیط زیست در کنار زیباتر کردن محیط شهر اشاره کرد. برای طراحی این سطل زباله ها معمولا باید فاکتورها و پارامترهایی مدنظر قرار بگیرند که علاوه بر حفظ جنبه زیبایی بتواند به عنوان یک المان موثر در پارک ها، فضای شهر و ... نقش بسیار مهمی را در پاکیزگی شهر و حفظ آن از آلودگی های محیطی عمل کند. در بخش بعدی با هم میبینیم که چه موارد و مشخصه هایی می بایست در طراحی این سطل زباله شهری  مورد توجه قرار بگیرند، با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از سطل زباله چوبی شهری

اهمیت استفاده از سطل زباله چوبی شهری

سطل زباله چوبی

این روزها با توجه به این که شاهد مصرف گرایی در سطح جامعه هستیم زباله های بسیاری هم تولید می شوند. چه زباله های خانگی و چه زباله های مغازه ها، فروشگاه ها و ... نیاز به جمع آوری مناسبی از سطح شهر دارد. به همین علت هم هست که سطل زباله های شهری نقش مهمی را در این میان بازی می کنند. این سطل های زباله در انواع و اقسام مختلفی تولید شده و در طراحی آنها از متریال مختلفی استفاده می شود که سطل ها زباله چوبی، فلزی، بتنی و ... از جمله این متریال به شمار می آیند. حتما می دانید که حتی اگر یک روز و حتی تنها برای چند ساعت زباله ها جمع آوری نشوند و در سطح شهر بمانند چه افتضاحی پیش می آید و هم از نظر آلودگی و هم از نظر زیبایی شهر با مشکلات زیادی مواجه می شود.

در طراحی و جایگذاری این سطل زباله چوبی شهری باید حتما فاصله مناسب رعایت شود تا شهروندان بتوانند بهترین استفاده از آنها را ببرند. هرقدر طراحی این سطل های زباله زیباتر و متریال مورد استفاده برای انها بهتر و باکیفیت تر باشد شاهد نتیجه بهتری خواهیم بود. پس اگر مسئولین شهرها به دنبال حفظ نظافت و پاکیزگی در عین زیباسازی شهر هستند انواع چوبی این سطل زباله ها انتخاب بسیار مناسبی به شمار می آید.

در طراحی سطل زباله چوبی شهری چه مواردی باید در نظر گرفته شوند؟

طراحی سطل زباله چوبی

برای این که بتوانیم از سطل زباله های چوبی بهترین بهره را ببریم میبایست در طراحی آنها به نکته های مهمی دقت داشته باشیم. در ادامه تعدادی از مهمترین آنها را با هم میبینیم:

1. توجه به طراحی و شکل ظاهری هم از نظر زیبایی شناسی و هم از نظر رعایت بهداشت

سطل زباله پارک

نخستین مورد طراحی شکل ظاهری این سطل ها است. طراحی این سطل زباله ها می بایست نه تنها از نظر بصری بسیار زیبا و چشم نواز باشد بلکه می بایست به گونه ای باشد که راحتی و آسایش شهروندان را هم به دنبال داشته باشد. یعنی افراد در وهله اول برای استفاده از آنها دچار مشکل نشده و بتوانند خیلی راحت آشغال ها را درون آنها بیندازند، بدون ان که نیاز باشد دستشان با جایی برخورد کند و آلوده شود. احتمالا شما هم سطل زباله های قدیمی درب داری که سال های خیلی گذشته به عنوان سطل زباله های شهری مورد استفاده قرار کی گرفت را به یاد دارید. سطل هایی که برای باز کردن درب فاقد پدال بودند و حتما باید به کمک دست باز میشدند که این موضوع از نظر بهداشت و تمیزی جندان جلوه خوبی داشت. اما این سطل های جدید به گونه ای طراحی شده اند که تماس دست را به صفر می رسانند و قطر دهانه مناسبی برای آنها در نظر گرفته شده است که آشغال ها را می توان به راحتی داخل آنها انداخت بدون این که با مشکلی مواجه شویم یا دستمان با جایی برخورد داشته باشد. این موضوع از نظر رعایت بهداشت از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است و کمک می کند که بهداشت فردی و عمومی به خوبی رعایت شود.

2. ارتفاع مناسب برای سطل زباله چوبی شهری و نقش آن در رعایت بهداشت و حفظ پاکیزگی

2. ارتفاع مناسب برای سطل زباله چوبی شهری و نقش آن در رعایت بهداشت و حفظ پاکیزگی

سطل زباله پارک

یکی دیگر از مولفه های مهمی که در طراحی سطل زباله چوبی شهری می بایست به آن توجه شود ارتفاع مورد نظر برای این سطل است. این ارتفاع می بایست به گونه ای باشد که مناسب همه گروههای سنی بوده و همه بتوانند به راحتی از آن بهره ببیند بدون آن که متحمل زحمت خاصی شوند. پس در طراحی و هنگام تعیین ارتفاع باید هم گروه های سنی در نظر گرفته شده و سپس تصمیم نهایی در این زمینه گرفته شود.

مزیت مهم این نوع طراحی مطابق با گروه های سنی مختلف این است که علاوه بر بزرگسالان، کودکان هم که قشر مهمی بوده و سلامتی آنها در اولویت است در نظر گرفته می شوند. چرا که آنها در پارک ها بازی کرده و به خاطر بی توجه و بازیگوشی ممکن است بهداشت را رعایت نکنند و دست خود را به پیرامون سطل زباله بزنند، یا برای این که قدشان به این سطل ها برسد تا بتوانند در آن آشغال بریزند دستشان را از آنها بگیرند. اما با یک طراحی خوب می توان بر این مشکل هم فائق آمد.

3. متریال مورد استفاده در ساخت سطل زباله شهری

متریال مورد استفاده در ساخت سطل زباله شهری

ساخت سطل زباله شهری

با توجه به این که سطل زباله های شهری در محیط بیرون و در معرض عوامل محیطی مانند رطوبت، گرد و غبار، سرما و گرما قرار دارند متریالی که در طراحی آنها استفاده می شود می بایست در کنار فاکتور مهم زیبایی حتما مقاوم بوده و از دوام خوبی برخوردار باشند. همچنین برای انتخاب متریال مورد نظر برای ساخت این سطل زباله ها می بایست به بهداشت آنها هم دقت داشته باشیم، چون در کنار فاکتور زیبایی بصری که این سطل زباله ها می بایست داشته باشند، باید به گونه ای طراحی شوند که به حفظ و رعایت بهداشت به خوبی کمک کرده و چه برای انسان ها و چه برای طبیعت و محیط زیست سلامتی و پاکیزگی را به ارمغان آوردند. چوب همیشه یکی از بهترین متریال بوده که در سطل زباله چوبی شهری ترکیب آن با فولاد توانسته به خوبی به دوام آن بیفزاید و همه فاکتورهای مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشد. زیبایی و حس خوبی که چوب به انسان می دهد و احساس ، در کنار مقاومت و دوامی که از همنشینی با فولاد به دست آمده است ترکیب بسیار خوبی بوده و می توانند به حفظ پاکیزگی محیط زیست و فضاهای شهری کمک شایانی داشته باشند. 

نقش مبلمان شهری در بخشیدن جلوه ای زیبا به شهر

نقش مبلمان شهری در بخشیدن جلوه ای زیبا به شهر

زیبایی مبلمان شهری

مبلمان شهری همیشه نقش مهمی در زیباسازی شهرها بازی می کرده اند. سطل زباله چوبی شهری هم یکی از همین المان های مبلمان شهری و البته یکی از مهمترین آنها به شمار می آید. در طراحی و برنامه ریزی های شهری انتخاب این مبلمان شهری همیشه بسیار مهم بوده و انها عموما به عنوان یک جزء مهم از شهر به شمار می آیند و نقش مهمی در هویت و ساختار آنها دارند. در کنار معماری که برای شهرها استفاده شده و جزئی از هویت شهر و ساختار آن محسوب می شود نحوه قرارگیری این مبلمان شهری مانند سطل زباله چوبی شهری و مخازن و نیمکت ها و ... و مکان استقرار آنها هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کی بایست جای درست و مناسبی برای انها در نظر گرفته شود. در این میان نوع طراحی و ساخت این المان ها هم بسیار مهم است و می بایست در عین زیبایی که دارد سبب حفظ بهداشت نیز شود. مسئولان شهرها اگر خواستار افزایش کیفیت زندگی برای شهروندان خود باشند می بایست حتما به این المان های مبلمان شهری دقت ویژه ای داشته باشند و از انواع متناسب، کارآمد و باکیفیت آنها استفاده کنند تا بتوانند فضای خوبی را چه از نظر زیبایی و جذابیت و چه از نظر رعایت بهداشت و پاکیزگی برای شهروندان خود فراهم آورند.

جمع بندی

جمع بندی

سطل زباله پارک

انسان ها روزانه زباله های زیادی تولید می کنند. همین امر لزوم استفاده از سطل زباله های شهری را بیشتر نشان می دهد. سطل زباله چوبی شهری علاوه بر دوام و مقاومتی که دارد سبب زیبایی شهر هم شده و بهداشت هم به خوبی در سطح شهر رعایت میشود.

 

با خرید سطل زباله مناسب میتوانیم شهر و محل زندگی خود را زیباتر کینم.

تماس با ما

 

 

ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری
1400/12/18 - 10:22

ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری

گلدان چوبی شهری یکی از زیباترین نمونه های گلدان برای استفاده در محوطه های مختلف است. این محصول باعث ایجاد یک فضای کاملا طبیعی و با زیبایی منحصر به فردی می شود. برای بسیاری از کسانی که به دنبال ایجاد یک فضای ارگانیک و طبیعی هستند، پیشنهاد بسیار مناسبی است. استفاده از یک گلدان چوبی در مقایسه با سایر نمونه‌های گلدان در یک محوطه یا فضای شهری، می‌تواند حس متفاوتی را در افراد ایجاد کند. این گلدان ها باعث برقراری یک ارتباط عمیق تر با طبیعت می شوند که در کنار سایر المان های چوبی کاربرد بسیار زیبایی برای استفاده در محوطه ها و معابر مختلف شهری را دارند. انواع مدل های گلدان چوبی جدا از تمام ویژگی هایی که دارند، از ظاهری متفاوتی نسبت به سایر گلدان ها برخوردارند. چون از مواد طبیعی ساخته شده اند و یک حس طراوت و دلنشینی را در محوطه ایجاد می کنند. همین امر باعث شده است تا بسیاری از طراحان فضاهای سبز کاربرد گلدان های چوبی را در اولویت های خود قرار دهند.