ضوابط مکان یابی مبلمان شهری
تعداد بازدید: 650تعداد نظرات: 0
1398/01/24 - 17:00

ضوابط مکان یابی مبلمان شهری

در خصوص مبلمان شهری و مکان مناسب برای اجرا و نصب آنها این گونه باید گفت که عوامل جغرافیایی، توپوگرافی، بافت فرهنگی و تنوع کاربری ها دارای اهمیت ویژه ای خواهد بود بنابراین برای اجرا و نصب می بایست به تمامی ضوابط و دستور العمل های مکان یابی به طور اخص توجه و جزئیات را به دقت بررسی نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات تولید شده توسط برند آرا با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل نمایید.

مکان یابی برای نصب تجهیزات مبلمان شهری یکی از عوامل بسیار با اهمیت در حوزه ی زیباسازی منظر شهری است که می بایست توجه ویژه ای به این مسئله داشت. برای انتخاب مکان ها به طور حتم باید به مواردی توجه نمود که دراینجا به بررسی آنها می پردازیم. جغرافیا و پراکندگی در موقعیت های مختلف شهر دارای اهمیت بالایی در انتخاب مکان نصب و اجرای مبلمان شهری خواهد بود.

توپوگرافی یا نقشه برداری از موقعیت مکانی نقاط به صورت دقیق می بایست انجام پذیرد که اهمیت به این نکته دارای ویژگی های منحصر به فردی خواهد بود. توجه به بافت شهری و فرهنگی هر نقطه از شهر برای اجرای مبلمان و المان های شهری دارای اهمیت بسیار زیادی خواهد بود. این بدین معنی است که شرایط فرهنگی نقاط مختلف در شهرها و نوع رویارویی با مسائل افراد مختلف جامعه در انتخاب نوع مبلمان شهری به طور گسترده ای تاثیر گذار خواهد بود. امکان دارد برخی از مکان ها دارای تنوع در کاربری و همچنین چند عملکردی باشند که تمام این موارد در انتخاب مکان تاثیر گذار خواهد بود.

مکان یابی مناسب برای مبلمان شهری

در فضای شهری برای مکان یابی به منظور نصب و اجرای مبلمان شهری تاکید موکدی بر این موضوع می گردد که در مسیرهایی که دارای تجمعات و راهپیمایی و مکان های که برای تدارک آب، برق و فاضلاب مشخص شده است توجه ویژه ای مبذول گردد. به یاد داشته باشید که حداقل فاصله از تقاطع ها برای نصب مبلمان و المان های شهری می بایست 50 متر باشد. سرویس هایی که در معابر نصب می شوند می بایست با عرض بیشتر از 2 متر باشد که رعایت این ضوابط دارای اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

مبلمان و المان شهری  که برای معابر و شهر مورد استفاده قرار می گیرد می بایست قابلیت جابجایی ساده و بی درد سر را داشته باشد البته در بعضی از مواقع که بر روی خاک اجرا و نصب می گردند می بایست دارای فونداسیون باشند که باز هم کار سختی نخواهد بود. بر روی سازه های شهری توصیه می شود قلاب هایی برای بلند کردن و جابجایی توسط نیروی انسانی و یا جرثقیل تعبیه گردد. همچنین امکان جابجایی آنها توسط یدک و کامیون نیز می بایست میسر گردد.

مبلمان شهری با برند آرا

همانطور که مستحضر هستید گونه های مختلف چوب طبیعی و چوب های فرآوری شده از محصولات اصلی هلدینگ پارس آرای کوهستان برای تولید مبلمان فضای باز با برند آرا مورد استفاده قرار می گیرد. مهندسین و طراحان این مجموعه امکان تولید در تعداد بالا و همچنین محصولات سفارشی مورد نیاز مشتریان را خواهند داشت.     

با توجه به این امر که تکنولوژی و صنعت کمک شایانی به طیف گسترده ی انتخاب و گزینه های افراد نموده است اما مبلمان چوبی همیشه از جمله گزینه های مورد علاقه ی عموم مردم بوده است. افراد علاقه ی بسیار شدیدی به مبلمان چوبی داخلی و خارجی نشان می دهند. نیمکت چوبی که یکی المان های شهری می باشد از پرطرفدارترین متریال های مورد استفاده در این حوزه است.

برای آشنایی هر چه بیشتر با محصولات هلدینگ پارس آرای کوهستان با برند آرا می توانید از صفحه اینستاگرام به آدرس urbanfurniture.parsaray و همچنین بخش های مختلف وبسایت بازدید به عمل آورید. کارشناسان فروش بخش مبلمان شهری مجموعه پارس آرای کوهستان همواره پاسخگو مشتریان محترم خواهند بود و از ابتدای انعقاد قرارداد تا خدمات پس از فروش کنار این عزیزان باقی خواهند ماند. قابل ذکر است این مجموعه یکی از تنها تامین کننده و تولید کننده هایی می باشد که علاوه بر ارائه محصولات منحصر به فرد، گارانتی و خدمات پس از فروش را به مشتریان محترم ارائه می نماید.