طراحی آبخوری چوبی
تعداد بازدید: 548تعداد نظرات: 0
1397/10/12 - 14:03

طراحی آبخوری چوبی

ضوابط و دستورالعمل هایی که برای ساخت و احداث آبخوری مورد بررسی قرار می گیرد شامل موارد بسیاری می شود از قبیل ارتفاع، زاویه ریزش آبریزی، نوع شیر و محل قرارگیری می باشد. یکی از نکات بسیار با اهمیت در خصوص آبخوری این مطلب می باشد که قابل استفاده برای تمامی سنین و حتی افراد دارای ناتوانی جسمی باشد بنابراین سهولت در استفاده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. با محصولات متنوع برند آرا بیشتر آشنا شوید.

اگر بخواهیم به یکی از اصلی ترین اجزای تعیین کننده ی در کیفیت فضاهای عمومی شهری اشاره نماییم باید به مبلمان شهری و چگونگی و نحوه ی ارائه خدمات بپردازیم. آبخوری های شهری برای رفع نیاز هموطنان دارای اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. متاسفانه شهرهای ما همگی از لحاظ ارائه خدمات شهری که یکی از آنها آبخوری های مناسب می باشد دارای نواقص بزرگی می باشد که اجرا و کاربرد آنها و حتی استفاده ی شهروندان از آنها می بایست فرهنگ سازی شود. طراحی دقیق و اصولی و همچنین جانمایی آبخوری در سطح شهر نیازمند تدوین دستورالعمل ها و همچنین ضوابط اجرایی می باشد که اهمیت  و توجه به آن در راس امور قرار خواهد گرفت. 

اصول ارگونومی آبخوری

به دلیل حجم بسیار بالای تردد و آمد و شد در سطح جامعه می بایست نیاز به وجود آبخوری برای رفاه حال شهروندان و همچنین تعداد آنها را به صورت جدی مورد توجه قرار داد. زیبا شناختی و همچنین دوام این المان نیز از جمله آیتم هایی می باشد که توجه به آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. توجه به اصول ارگونومی نیز از موارد بسیار با اهمیت در ساخت و جانمایی عناصر مبلمان شهری می باشد.

ارتفاع : آبخوری یکی از موارد بسیار با اهمیت در ساخت آبخوری است و به طور یقین می بایست برای تمامی سنین و همچنین افراد دارای معلولیت به راحتی قابل استفاده باشد.

زاویه ریزش آب : زاویه ریزش آب باید به گونه ای باشد تا هر فردی به راحتی و بدون هر گونه مشکلی امکان استفاده از آن را داشته باشد.

نوع شیر : نوع شیر و سهولت در باز و بسته کردن شیر آب نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. باز و بسته شدن شیر آبخوری های عمومی می بایست به گونه های طراحی گردد که از لحاظ بهداشتی اصول لازم رعایت شود.

محل قرارگیری : آبخوری می بایست در مکانی قرار داده شود که مناسب و قابل دسترس برای تمام افراد باشد و هیچ گونه خطری در صورت استفاده از آن افراد را تهدید ننماید و همچنین قابل رویت باشد.

چه ضوابط و دستورالعمل هایی برای آبخوری وجود دارد؟

در ابتدا باید بگوییم بر خلاف آنچه برخی افراد تصور می کنند استفاده از آبخوری تنها در فضاهای عمومی مورد نیاز است باید بگوییم از این المان در فضاهای شخصی مانند باغ، ویلا و حیاط منازل شخصی نیز مورد استفاده قرارمی گیرد. حتما باید در مکان های عمومی توجه داشته باشید که در مکان های پر تردد نصب گردد. بررسی عرض معبر نیز دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد که نوع کاربردی نیز شامل آن خواهد شد. در پیاده روهایی که دارای عرض کمی می باشد نمی بایست آبخوری نصب گردد زیرا منجر به سد معبر خواهد شد. توجه به حریم مسیر پیاده رو در صورتی که از آبخوری استفاده می گردد باید مورد توجه قرار بگیرد. همچنین یکی از مهمترین نکاتی که می بایست به آن توجه نمود جلوگیری از عدم احداث آبخوری بر روی پل ها می باشد که به دلیل نیاز به فوندانسیون و زیرسازی این امر امکان پذیر نخواهد بود.

آبخوری چوبی برند آرا

هلدینگ پارس آرای کوهستان تولید کننده ی مبلمان و المان های شهری از قبیل نیمکت، پایه چراغ، گلدان چوبی، سطل زباله، آبخوری، میز چوبی، خانه حیوانات و همچنین محصولات چوبی سفارشی با بهترین و مرغوب ترین متریال ها پیشرو در زمنیه ی کاربرد چوب طبیعی در جوامع مدرن می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق و جامع تر می توانید با دپارتمان فروش 7-22631405-021 این مجموعه تماس حاصل فرمایید و یا از بخش های مختلف وبسایت بازدید به عمل آورید.

خوب است به یاد داشته باشیم چوب طبیعی پیوند دهنده ی انسان با طبیعت خواهد بود چرا که زندگی شهری و صنعتی امروزی انسان را از طبیعت جدا نموده است بنابراین کاربرد چوب طبیعی در بخش های مختلف زندگی انسان تازگی و طراوت را به افراد باز خواهد آورد .