مبلمان شهری شامل چیست؟
تعداد بازدید: 2331تعداد نظرات: 0
1397/06/17 - 14:53

مبلمان شهری شامل چیست؟

مبلمان شهری متناسب با فرهنگ، آداب و رسوم هر جامعه تجهیز می گردد. در واقع هر شهری دارای هویت می باشد که تجلی آن در بافت و تجهیزات شهری آن جلوه گر می باشد. تجهیزات شهری از حیث بصری، هویت مندی و عملکردی تاثیر بر شهروندان جامعه خواهد داشت. برند آرا یکی از تامین کننده ها و تولیدکننده های برتر در زمینه ی مبلمان شهری می باشد که با طراحی های متفاوت و استفاده از متریال با کیفیت تحول بزرگی در بازار ایجاد نموده است.

شهر همانند موجودی زنده دارای هویت می باشد که می بایست متناسب با فرهنگ و سبک زندگی مردمی که در آن فعالیت می نمایند بر اساس خواسته ها و نیازهای آنها تجهیز شود. شهر باید بستری برای فعالیت های فردی و گروهی افراد جامعه و همچنین در خور و مناسب آنها گردد که مسئولان و برنامه ریزان شهری تلاش بر این دارند با پیروی کردن و تاسی از آداب و رسوم و فرهنگ هر جامعه فضای شهر را با استفاده از مبلمان شهری و المان های آن طراحی و مزین نمایند.

فضاسازی شهری با استفاده از فنآوری های جدید بصری، نور و صدا امکان پذیر می باشد که کمک به بهبود روحیه و ایجاد امکانات و رفاه حال آنها می نماید. با توجه به ذات و فطرت انسان که در پی زیبایی می باشد و در کل موجودی زیبا پسند است که همواره سعی در خلق فضایی مسحورکننده و چشم نواز دارد.

چه چیزی مبلمان شهری تلقی می شود؟

مبلمان شهری به فضاها، وسائل، اشیا، نمادها، بناها و دستگاه هایی گفته می شود که در فضای شهری عموم مردم از آنها استفاده می نمایند که به عبارتی تجهیزات شهری می باشد که برای رفع نیازها و ایجاد امکانات رفاهی ساخته و ایجاد می گردد. مبلمان شهری دارای دامنه ی مفهومی بسیار گسترده ای می باشد که متداول ترین عبارت در حوزه ی تجهیزات شهری می باشد. نقش مبلمان شهری افزون بر رفع نیازهای افراد جامعه و ایجاد امکانات رفاهی برای تردد و استفاده عمومی، زیبا سازی شهری را نیز عهده دار خواهد بود. نکته ای که باید در اینجا یاد آور شد این امر می باشد که در صورتی که تجهیزات، وسائل و نیازهای عمومی مردم را تامین ننماید به عنوان مبلمان شهری تلقی نمی گردد. حذف مبلمان شهری و هم چنین مناسب نبودن و یا ناکارایی آنها منجر به اختلال در نظام شهری و عدم پاسخگویی به نیازهای شهروندان خواهد شد.  

اگر بخواهیم یکی از نقش های مبلمان شهری را مطرح نماییم باید بگوییم زبان ناطق هویت جامعه می باشد که زیباسازی شهری را نیز می بایست تامین نماید. تجهیزات شهری آینه ای از هویت، فرهنگ و آداب یک جامعه می باشد. مبلمان شهری شامل نیمکت، آبخوری، سطل زباله، بیلبوردها، تابلوهای آگهی، پایه چراغ ها و المان های بیشمار دیگری که به فضاسازی و زیباسازی شهری کمک شایانی می نماید خواهد بود. مبلمان شهری دارای سه ویژگی اصلی است که شامل کاربردی بودن، زیبابخشی و هویت مند بودن آن می باشد که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. اگر مبلمانی دارای هر سه ویژگی باشد نیازهای هویتی، بصری و عملکردی جامعه برآورده می شود.

مبلمان شهری با برند آرا

شرکت پارس آرای کوهستان با برند آرا تولید کننده ی انواع مبلمان شهری و المان های وابسته به آن می باشد که در جهت ارتقا سطح کیفی فضای شهری و بهبود امکانات شهروندان تلاش های بی سابقه ای نموده است. طراحی و ساخت با استفاده از متریال مرغوب از ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه می باشد. استفاده از چوب طبیعی در مبلمان شهری نه تنها نیاز بصری شهروندان جامعه را تامین می نماید بلکه ضامن سلامت افراد جامعه خواهد بود. برند آرا دارای محصولاتی از قبیل صندلی، نیمکت، پایه چراغ و سطل زباله و همچنین محصولات چوبی ازقبیل گلدان چوبی و خانه حیوانات که به طور سفارشی در هر نوع رنگ و طرح ساخته می شود. یکی از ویژگی های خاص و شایان ذکر این مجموعه ساخت و تولید هر محصول سفارشی با بهترین متریال می باشد که کارشناسان، متخصصین و مدیران توانمند پارس آرای کوهستان با ارائه مشاوره یاری گر مشتریان محترم خواهند بود. برای اطلاع از محصولات و نحوه ی فعالیت و متریال به کار رفته برای ساخت محصولات می توانید با واحد فروش دپارتمان مبلمان شهری 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید.