نیمکت آراز
تعداد بازدید: 484تعداد نظرات: 0
1397/10/22 - 15:00

نیمکت آراز

نیمکت چوبی آراز از محصولات آرا ساخته شده با چوب طبیعی و پایه های فولادی دارای روغن پوشش حفاظتی مخصوص فضای باز و مقاوم در برابر اشعه ی UV با پیچ های استیل و گالوانیزه برای اتصال چوب به فلز می باشد. در این مطلب شما را با یکی از نیمکت های برند آرا آشنا می نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات این شرکت توصیه می کنیم مقالات مرتبط با محصولات و صفحات مجازی و وب سایت این مجموعه را دنبال نمایید.

شرکت پارس آرای کوهستان با استفاده از متریال با کیفیت از بهترین و معتبرترین برندهای دنیا، تولید کننده ی مبلمان و المان های شهری و محصولات چوبی با برند آرا است که با بهره گیری از دانش فنی و خلاقیت توانسته است در زمینه ی زیباسازی محیط های عمومی و شهری جذابیت های بسیاری خلق نماید. به کارگیری چوب طبیعی در ساخت محصولات آرا وجه تمایز آن با دیگر رقبا بوده است. کاربرد چوب طبیعی در محصولاتی که تماس مستقیم با بدن انسان دارد دارای مزایا و فواید شگفت انگیزی است. امروزه استفاده از متریال های مصنوعی و شیمیایی به گونه ای افزایش یافته است که باعث نگرانی بسیاری از دوستداران محیط زیست شده است. بسیاری از متریال های مصنوعی در ارتباط مستقیم با بدن انسان است و دارای زیان های فراوانی برای سلامت افراد می باشد. مضرات استفاده ی رو به افزایش از پلیمرها و مواد شیمیایی در زندگی روزمره در سالهای آینده ظاهر خواهد شد به همین دلیل دانشمندان تاکید بسیاری بر مواد طبیعی دارند. چوب ماده ای طبیعی با استقامت بسیار بالا می باشد که از گذشته ی دور در ساخت و ساز کاربرد بسیار با اهمیتی داشته است. چوب در گذشته به عنوان متریالی اساسی برای ساخت به عنوان یکی از نیازهای اولیه انسان مورد استفاده قرار می گرفته که دارای قابلیت های بسیار فراوانی بوده است. امروزه چوب در بسیاری از صنایع از جمله مبلمان و دکوراسیون دارای نقش پر رنگی است. نیمکت چوبی از جمله محصولاتی می باشد که نه تنها زیبایی محیط  را صد چندان می نماید بلکه طبیعی بودن آن اثرات مثبتی هم برای محیط زیست و هم برای سلامتی انسان خواهد داشت.

نیمکت چوبی آراز

یکی از محصولات چوبی آرا نیمکت آراز می باشد که با دو نوع چوب مختلف از قبیل داگلاس فیر و ترمو پاین قابل ساخت می شود. با توجه به کاربرد نیمکت در محیط های باز به منظور جلوگیری از آسیب در برابر اشعه ی خورشید و شرایط مختلف آب و هوایی از روغن پوشش حفاظتی مخصوص فضای باز و مقاوم در برابر اشعه ی UV استفاده می گردد. پیچ های به کار رفته برای ساخت و اتصال چوب به فلز همگی استیل از نوع بهترین و مرغوب ترین پیچ ها با برند اشپکس آلمان می باشد. طول نیمکت آراز 150 سانتی متر و عرض آن 55 سانتی متر و وزن آن 58 کیلوگرم است. ارتفاع نشیمن 45 سانتی متر و ارتفاع تکیه گاه 83 سانتی متر است. این نیمکت بسیار مناسب هم برای محیط های عمومی و هم برای محیط های خصوصی است. در محیط های خصوصی از قبیل ویلا، باغ و محوطه های مقابل عمارت ها  و ساختمان ها و در محیط های عمومی از قبیل پارک، فضاهای شهری و اماکن عمومی قابل استفاده خواهد بود.  

کاربرد چوب در نیمکت

یکی از متریال هایی که بسیار مناسب برای ساخت نیمکت است چوب ترمو می باشد. چوب دارای گرمی و انعطاف پذیری و همچننی قابلیت ارتجاع پذیری بسیار شگفت انگیزی است. نشستن و استراحت کردن بر روی چوب راحتی و آسایش خاصی را به افراد می بخشد که این حس با دیگر متریال ها قابل رقابت نخواهد بود. نشستن بر روی نیمکت چوبی انرژی طبیعت را به انسان انتقال می دهد که هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی برای افراد بسیار سودمند خواهد بود. القای حس طبیعت به افرادی که غرق در زندگی شهری هستند دارای اهمیت فراوانی می باشد. زندگی ماشینی و دوری از طبیعت خطرات روحی بسیار زیادی برای افراد به دنبال خواهد داشت که جبران آن برای پیوند انسان با طبیعت می تواند اثرات مثبتی در روند و کیفیت زندگی افراد داشته باشد.  

مجموعه ی پارس آرای کوهستان تولید کننده ی محصولات چوبی آرا با بهره گیری از طراحان، مهندسین و تیم اجرایی زبده و توانمند در کنار متریالی متفاوت و طبیعی پیشرو در زمینه ی محصولات چوبی و مبلمان و المان های شهری می باشند.