نیمکت پارکی
تعداد بازدید: 434تعداد نظرات: 0
1398/04/12 - 13:21

نیمکت پارکی

نیمکت از ضروریات هر بوستان است که اگر از نوع نیمکت چوبی باشد دارای مزایا و فواید بسیار زیادی خواهد بود. از دیگر وسایل بسیار با اهمیت هر پارک آلاچیق و سایبان است که به منظور رفاه و آسایش افراد مورد توجه قرار می گیرد. پارک ها فضایی را برای شهروندان فراهم می نماید که در هر ساعت از شبانه روز فارغ از نگرانی و فشار روانی به استراحت در آرامش و آسودگی بپردازند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات برند آرا مطلب زیر را مطالعه نمایید.

از دیگر بخش های پارک ها زمین های بازی کودکان و بزرگسالان است که کاربرد نیمکت و جاگذاری مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای وجود سایبان با متریال هایی متناسب با نیمکت ها می بایست با برنامه ریزی منظم و از پیش تعیین شده عمل نمود. امروزه در بسیاری از پارک ها وسایل ورزشی دیده می شود که مورد استقبال افراد قرار می گیرد. به منظور رفع خستگی افراد وجود نیمکت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. نیمکت ساخته شده از چوب طبیعی نه تنها دارای زیبایی و جذابیت بسیار فراوانی است بلکه چوب طبیعی دارای فواید زیست محیطی نیز خواهد بود. در واقع استفاده از نیمکت چوبی حس طبیعی بودن را به افراد انتقال می دهد که منجر به شادابی و طراوت می گردد.

اصول ارگونومی در ساخت نیمکت

جایی به منظور نشستن تقریبا جزئی ثابت در طراحی فضای شهری عمومی محسوب می شود. این فضا می تواند فضای مترو، ایستگاه اتوبوس باشد که می تواند دقایقی کوتاه پذیرای رهگذران و عابران و مسافران باشد. متاسفانه بسیاری از نیمکت هایی که برای معابر عمومی و فضاهای شهری استفاده می شود اهداف زیبایی شناسی و تزئینی آنها برجسته تر از تطابق آن ها با اصول ارگونومی و در نهایت راحتی آنها است. اصول ارگونومی در واقع استفاده از اصول و مبانی علمی مرتبط با بدن انسان در طراحی اشیا و محیط های مورد استفاده

است. نشستن بر روی نیمکت یا صندلی فوق العاده از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اگر نشستن به صورت غلط و اشتباه انجام پذیرد فشار بسیار زیادی را به کمر وارد می نماید. بنابراین رعایت اصول ارگونومی در طراحی و ساخت نیمکت مورد استفاده در فضای شهری و عمومی از ضروریات این حوزه است. ارتفاع و قد نیمکت می بایست به طوری طراحی گردد که هیچ گونه آسیبی وارد نگردد. برخی از کارشناسان این حوزه بسیاری از نیمکت ها و صندلی ها را غیر استاندارد می دانند. زاویه پشتی نیمکت می بایست بیشتر از 90 درجه در حدود 110 تا 120 درجه با نشیمنگاه باشد. البته باید این چنین گفت که امکان تغییر میزان ارتفاع نیمکت و صندلی برای فضای شهری بسیار هزینه بر و مشکل خواهد بود به همین دلیل میانگین قد متوسط افراد جامعه را معیار اندازه گیری قرار می دهند.

نیمکت پارس آرای کوهستان

آرا زیر مجموعه پارس آرای کوهستان تولید کننده انواع مبلمان و المان های شهری با سابقه ی طولانی مدیران خود توانسته است نیاز فضای شهری را به طور شایسته ای تامین نماید. نیمکت چوبی یکی از محصولات این مجموعه است که با استفاده از چوب ترمو، داگلاس فیر و اسپروس و همچنین پایه های فولادی طراحی و ساخته می شود و در بازار عرضه می گردد. صفحه ی اینستاگرام مجموعه به آدرس urbanfurniture.parsaray همواره ارائه کننده ی محصولات مجموعه و پروژه های اجرا شده است. قابل ذکر است محصولات این مجموعه کاملا مطابق با اصول ارگونومی طراحی شده است. چوب به کار رفته در نیمکت و سایر محصولات این مجموعه ماده ای تجدید پذیر است و برای محیط زیست هیچ گونه ضرری نخواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دپارتمان فروش مجموعه تماس حال فرمایید و یا از شورروم در دفتر مرکزی بازدید به عمل آورید همچنین این مجموعه میزبان مخطبان محترم در نمایشگاه های صنعت ساختمان در تهران و شهرستان ها هستند.