نیمکت چوبی ساده
تعداد بازدید: 1185تعداد نظرات: 0
1397/07/07 - 11:28

نیمکت چوبی ساده

سبک طراحی باغ انگلیسی از500 سال گذشته تغییرات بسیار ی داشته است. این سبک از باغساز ی متاثر از باغ ایتالیایی و فرانسوی و همچنین خاور دور بوده است که استفاده از درختانی که به صورت طبیعی خود می باشند و هرس نشده اند و در مقابل پرچین هایی که به صورت فرم های منظم هندسی هرس شده اند مزین می گردد. نیمکت چوبی در میان این باغ ها برای لذت بردن از این زیبایی های طبیعی بخشی از جذابیت باغ ها می باشد.

در مقاله های قبلی درباره‌ی انواع سبک های متداول و معروف در باغسازی جهان از جمله باغ ژاپنی توضیحاتی را به خوانندگان سایت پارس آرای کوهستان ارائه نمودیم که در اینجا قصد داریم به ادامه ی آن بپردازیم.

نیمکت چوبی در باغ انگلیسی

نزدیک به 500 سال است که ساخت پارک به سبک نوین در انگلستان جایگزین باغسازی نوین گردیده است و تقریبا می توان گفت باغ های قدیمی فراموش شده اند. این نکته را باید متذکر شد که باغسازی انگلیسی متاثر از سبک ایتالیایی و فرانسوی و حتی خاور دور می باشد. در گذشته اصول و نحوه ی کاشت درختان به صورت ردیفی و منظم بوده است به گونه ای که یک خیابان میان آنها بوه که آبگیر  و استخرهای بزرگ از مشخصات آنها بوده است. از دیگر مشخصات باغ اگلیسی وجود تپه ها و پستی بلندی هایی می باشد که درختان به صورت ردیفی کاشته شده اند و در مناطقی که درخت وجود ندارد چمن کاشته میشود و تک درختی در میان چمن ها کاشته می شود که مانند نطه ی پرگاربه فضا زیبایی می بخشد. پس از الیزابت اول سبک باغداری انگلیسی به طور چشمگیری تغییر نمود و باغ ها سبکی رومانتیک به خود گرفت به گونه ای که استفاده از گل رایج گردید.از دیگر تغییرات کم عرض شدن خیابان ها و کاشت بی نظم درختان می باشد. در این سبک نیمکت چوبی نیز در میان باغ استفاده می شد. پرچین هایی که به صورت منظم هرس شده اند نیز د راین سبک از باغ وجود دارد. یکی از این سبک از باغ می توان به آکسفورد بوتانیک گاردن اشاره نمود که حدود 50 سال طول کشید تا به حد مطلوب رشد نماید و خودنمایی کند. استفاده از نیمکت چوبی به دلیل دوام و استحکام آن بسیار متداول بوده است. در آن دوره از وسعت و اندازه ی استخر ها و آبگیرها کاهش دادند و در نتیجه فضای سبز بیشتر ی را به محیط پارک ها اختصاص دادند. انگلیسی ها تلاش داشتند تا با استفاده چمن های کاشته شده به جای علف های خودرو به زیبایی و جذابیت پار ک ها بیافزایند. باغسازی انگلیسی به صورت هندسی نبوده است و سعی بر این داشتند که شکل طبیعی درختان را حفظ نمایند و بر این باورند که شکل طبیعی شاخ و برگ درختان که به طور نامنظم رشد یافته اند زیبایی بیشتر ی را به چشم انسان  در مقایسه با درختان هرس شده که دارای اشکال هندسی می باشند انتقال می دهند.

به طور کلی مشخصات باغ و پارک انگلیسی را می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

وجود فضاهای وسیع چمن و وجود نیمکت چوبی برای استفاده از فضا

وجود مسیرهای عریض برای عبور و مرور

کاشت درختان به صورت نامنظم

استفاده از نیمکت چوبی در فضای باغ

کاشت گونه های مختلف و متنوع گیاهی در پارک

هرس پرچین ها به صورت هندسی که زیبای شگفت آور ی را به محیط می بخشد

کاشت درختانی به صورت تک در فضای چمن که بسیار جذاب می باشد

این گونه از پارک ها در واقع جلوه و اقتباس از طبیعت است بنابراین انرژی بسیاری را به افراد می بخشد

استفاده از کاسکه ها و همچنین آرک هایی که پر از گل می باشد

استفاده از مجسمه های خانواده های سلطنتی انگلیسی و همچنین طرح های حجمی

در خصوص باغ ژاپنی و باغ انگلیسی توضیحاتی را بیان نمودیم و کاربرد نیمکت چوبی از گذشته تا امروز را مورد بررسی قرار دادیم. بدیهی است که رازی در چوب می باشد که این گونه از گذشته تا کنون دارای محبوبیت بسیاری بوده است. محصولات چوبی از قبیل نیمکت چوبی دارای هویت و اصالتی می باشد که قرن ها در میان مردمانی با تمدن های متفاوت مورد استفاده بوده است. برند آرا تولید کننده ی محصولات چوبی با مواد اولیه مرغوب و درجه ی یک با سالها تجربه پیشتاز در مبلمان و المان های شهری ساخته شده از چوب و فولاد و بتن بوده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با دپارتمان فروش بخش "آرا" در پارس آرای کوهستان 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید.