نیمکت چوبی پارک
تعداد بازدید: 114تعداد نظرات: 0
1397/12/07 - 13:39

نیمکت چوبی پارک

نیمکت چوبی دارای انواع مختلفی است که در مکان های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.در برخی از مکان ها وجود نشیمنگاه یکی از ملزومات با اهمیت است که در صورت فقدان این گونه موارد دچار نقص و ایراد جدی خواهد بود. یکی از بهترین و مناسب ترین متریال به منظور نشیمنگاه، چوب است زیرا در صورت تماس با انسان هیچ گونه ضرری نخواهد داشت. در این مقاله سعی داریم شما را با انواع نیمکت های ساخته شده توسط برند آرا آشنا سازیم.

"نیمکت کهنه ی باغ
خاطرات دورش را
در اولین بارش زمستانی
از ذهن پاک کرده است
خاطره شعرهایی را که هرگز نسروده بودم"

حسین پناهی

نیمکت دارای سابقه طولانی از گذشته تا کنون بوده است. در طول تاریخ خاطرات انسان های بیشماری بر روی نیمکت چوبی شکل گرفته است که این المان را تبدیل به استراحتگاهی خاطره انگیز و حتی دراماتیک نموده است. شاعران، نقاشان، نویسندگان، سیاستمداران و هنرمندان بسیاری بر روی این مسند تصمیمات بزرگ و تفکرات و ایده های مختلف، متفاوت و جذابی راخلق نموده اند.

نیمکت جایگاه، مسند و نشیمن گاهی قدیمی است که چند نفر در آن واحد می توانند بر روی آن بنشینند. این نوع مسند معمولا از چوب ساخته می شود که ترکیب آن با فولاد، سنگ و یا حتی مواد مصنوعی نیز طرح های متنوعی را به وجود می آورد. برخی از این نوع نشیمنگاه ها دارای تکیه گاه و دسته هستند و برخی دیگر بدون دسته و تکیه گاه می باشند. برخی از آنها را در مکانی قرار می دهند که بتوان به دیواری تکیه داد که تمام انواع آن را در محل های مختلف می توان استفاده نمود. در ایالت متحده ی امریکا در مکان های عمومی نیمکت ها معمولا توسط اشخاص و یا موسسه ها و انجمن ها اهدا می گردد و بر روی آن نام سازمان و یا شخص اهدا کننده به صورت پلاک کوچکی قرار داده می شود که دلیل استفاده بیش از حد و نیاز شهروندان به آن را ثابت می نماید. 

نیمکت چوبی در فضای باز و بسته

از این مسند می توان در فضاهای مختلف از قبیل پارک ها، معابر عمومی، باغ های عمومی و شخصی، کنار استخر و هر مکانی که نیاز به استراحت و تجدید قوای دوباره است استفاده نمود.

انواع متنوع مسند

  1. نیمکت های پارکی که به منظور نشستن و محل استراحت در پارک ها در نظر گرفته می شود تعداد بسیار زیادی می توانند بر روی آن بنشینند.
  2. نیمکت های باغی معمولا دارای طولی بلندتر می باشند و امکان نشستن تعداد بیشتری از افراد وجود دارد.
  3. میز های پیک نیک دارای نشیمنگاهی متناسب و هم اندازه با میز خود هستند که تاشو و قابل انعطاف به منظور سهولت در حمل خواهند بود.
  4. نیمکت های مورد استفاده در مکان هایی که دارای منظره هستند نیز به منظور لذت هر چه بیشتر افراد از مناظر طبیعی و شهری است که نوع چوبی آن زیبایی بی نظیری را برای محیط به وجود خواهد آورد.
  5. نوع دیگر این نوع از مسندها برای مکان های پرازدحام و شلوغ استفاده می شود که به دلیل ترافیک بالای تردد، امکان استراحت کوتاه برای افراد و رفع خستگی و جان و قوای دوباره گزینه ای مناسب خواهد بود.
  6. مسندی که بخش زیری آن مانند یک کمد عمل می کند و برای نگهداری وسایل و برخی اشیا می توان از آن استفاده کرد. از این گونه مسندها اغلب در باغ ها برای نگهداری وسایل باغبانی می توان استفاده نمود تا علاوه بر کاربرد نگهداری وسایل به عنوان نشیمنگاهی راحت از آن استفاده نمود.
  7. نشیمنگاهی بدون تکیه گاه برای مکان های مختلفی از قبیل سالن های نهارخوری، سالن مدارس و دادگاه ها و هزاران مکان و محل های دیگر خواهد بود.                                                                                                                                                                                                                                                              

گروه پارس آرای کوهستان در زمینه های مختلف دارای فعالیت گسترده ای است که تولید مبلمان و المان های شهری با بهره گیری از دانش فنی مدیران و توانمندی متخصصین این مجموعه با کیفیت بی نظیر و بی رقیبی اجرا و انجام می شود. تلفیق چوب با موادی از قبیل فولاد زیبایی فوق العاده ای را برای مبلمان شهری و المان های به کار رفته در اماکن عمومی به وجود خواهد آورد.