ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری
تعداد بازدید: 422تعداد نظرات: 0
1400/12/18 - 10:22

ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری

گلدان چوبی شهری یکی از زیباترین نمونه های گلدان برای استفاده در محوطه های مختلف است. این محصول باعث ایجاد یک فضای کاملا طبیعی و با زیبایی منحصر به فردی می شود. برای بسیاری از کسانی که به دنبال ایجاد یک فضای ارگانیک و طبیعی هستند، پیشنهاد بسیار مناسبی است. استفاده از یک گلدان چوبی در مقایسه با سایر نمونه‌های گلدان در یک محوطه یا فضای شهری، می‌تواند حس متفاوتی را در افراد ایجاد کند. این گلدان ها باعث برقراری یک ارتباط عمیق تر با طبیعت می شوند که در کنار سایر المان های چوبی کاربرد بسیار زیبایی برای استفاده در محوطه ها و معابر مختلف شهری را دارند. انواع مدل های گلدان چوبی جدا از تمام ویژگی هایی که دارند، از ظاهری متفاوتی نسبت به سایر گلدان ها برخوردارند. چون از مواد طبیعی ساخته شده اند و یک حس طراوت و دلنشینی را در محوطه ایجاد می کنند. همین امر باعث شده است تا بسیاری از طراحان فضاهای سبز کاربرد گلدان های چوبی را در اولویت های خود قرار دهند.

ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری

ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری

ویژگی های گلدان چوبی شهری

گلدان چوبی شهری یکی از زیباترین نمونه های گلدان برای استفاده در محوطه های مختلف است. این محصول باعث ایجاد یک فضای کاملا طبیعی و با زیبایی منحصر به فردی می شود. برای بسیاری از کسانی که به دنبال ایجاد یک  فضای ارگانیک و طبیعی هستند، پیشنهاد بسیار مناسبی است.

استفاده از یک گلدان چوبی در مقایسه با سایر نمونه‌های گلدان در یک محوطه یا فضای شهری، می‌تواند حس متفاوتی را در افراد ایجاد کند. این گلدان ها باعث برقراری یک ارتباط عمیق تر با طبیعت می شوند که در کنار سایر المان های چوبی کاربرد بسیار زیبایی برای استفاده در محوطه ها و معابر مختلف شهری را دارند.

انواع مدل های گلدان چوبی جدا از تمام ویژگی هایی که دارند، از ظاهری متفاوتی نسبت به سایر گلدان ها برخوردارند. چون از مواد طبیعی ساخته شده اند و یک حس طراوت و دلنشینی را در محوطه ایجاد می کنند. همین امر باعث شده است تا بسیاری از طراحان فضاهای سبز کاربرد گلدان های چوبی را در اولویت های خود قرار دهند.

مزایا و معایب انواع مدل های گلدان چوبی

مزایا و معایب انواع مدل های گلدان چوبی

مزایا و معایب گلدان چوبی

انواع نمونه های گلدان چوبی که در محوطه های مختلفی مثل پارک ها و فضاهای سبز با شرایط متنوع به کار برده می شوند، از چوب درختان و یا ضایعات فشرده چوب ساخته شده اند. این گلدان ها با ترکیب طبیعی که با گل و گیاه دارند، حال و هوای جذاب و فوق العاده ای را ایجاد می کنند. ولی به صورت کلی این گلدان ها دارای معایب و مزایایی نیز هستند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره کرده ایم.

مزایا:

 • گلدان چوبی نسبت به سایر نمونه های گلدان ها ارزان ترند
 • قابلیت استفاده در محیط و شرایط مختلف را دارند.
 • با رنگ آمیزی آنها می توان یک فضا و دکوراسیون فوق العاده را در محوطه های مختلف ایجاد کرد.
 • امکان ساخت و طراحی آنها در اشکال مختلف وجود دارد و باعث می شود تا شاهد دیزاین های جذابی از انواع گلدان های چوبی در فضاهای مختلف باشیم.
 • با رنگ آمیزی می توان از پوسیدگی آنها در برابر رطوبت جلوگیری کرد.
 • عایق خوبی برای حرارت هستند و باعث محافظت از ریشه گل و گیاه در گرمای تابستان می شوند.

معایب:

 • انواع گلدان چوبی نسبت به گلدان های پلاستیکی از وزن بالاتری برخوردار هستند.
 • در برابر رطوبت تخریب پذیر بوده و پوسیده می شوند و به همین دلیل هر سال باید رنگ آمیزی شوند.

انواع گلدان چوبی شهری و کاربرد آن در مکان های مختلف

انواع گلدان چوبی شهری و کاربرد آن در مکان های مختلف

انواع گلدان چوبی شهری

استند گلدان های چوبی و کاربرد آن

یکی از حالت هایی که می توان گلدان چوبی شهری را با توجه به محوطه و شرایط مختلف به کار برد، حالت استند است که زیبایی فوق العاده ای دارد. استند یک مکان مناسب برای پرورش انواع گل و گیاه می باشند که برای ایجاد دکوراسیون‌هایی مثل دیوار سبز و غیره به کار برده می‌شوند.

استندهای چوبی تحت عنوان جاگلدانی چوبی، توسط شرکت‌ها و مراکز مختلف و متناسب با محوطه ای که در آن استفاده خواهد شد، طراحی می شوند. این استندها هم به صورت معمولی و هم نمونه های سفارشی عرضه می شوند و یکی از بهترین حالت های گلدان چوبی به شمار می آیند. می توان برای قرار دادن تعداد زیادی گلدان از آنها استفاده کرد.

در استفاده از استند ها می توان تعداد زیادی فلاورباکس چوبی را در آن جای داد. آنها یک گزینه بسیار عالی برای طراحی و محوطه به شمار می آیند. آنها تنوع بالایی در شکل و اندازه دارند که قابلیت قرار گرفتن چند گلدان چوبی را در خود دارند.

انواع گلدان چوبی شهری دیواری در طراحی های مختلف

انواع گلدان چوبی شهری دیواری در طراحی های مختلف

انواع گلدان چوبی پارک

یکی دیگر از طراحی های خاص و منحصر به فردی که می توان در انواع گلدان چوبی شهری مشاهده کرد، نمونه های دیواری آن هستند. نمونه‌های دیواری را می توان در محوطه‌های مختلفی مثل پارک‌ها و فضاهای سبز دیگری که در آنها دیوار یا شرایط مشابه وجود دارد، استفاده کرد.

طراحی انواع گلدان چوبی روی دیوار برای تمام مکان هایی که شرایط لازم با این نوع از دیزاین را دارند مناسب است. فقط باید در هنگام کاربرد آن به اندازه و مدل گلدان‌ها با توجه به شرایط و محوطه‌ای که در آن به کار می‌رود، توجه کرد.

یکی از مزیت های قابل توجهی که در انواع گلدان چوبی دیواری وجود دارد این است که می توان تعداد زیادی از این گلدان ها را در یک فضا و محوطه کوچک قرار داد. استفاده از فضای روی دیوار باعث می‌شود تا گوشه و کنار محوطه باز باشد و آسیب کمتری به گلدان‌ها و گل و گیاه وارد می‌شود.

کاربرد مدل های مختلف گلدان های چوبی روی دیوار دارای زیبایی منحصر به فردی می باشد. گلدان های چوبی در بسیاری از شرایط و موقعیت ها با توجه به شرایط محوطه های شهری کاربرد دارند. نمونه های دیواری همیشه به دلیل منظره های زیبایی که ایجاد می کنند، طرفداران بیشتری دارند.

فلاورباکس چیست؟

فلاورباکس چیست؟

فلاورباکس

فلاورباکس یک جعبه و یا فضای توخالی است که در اندازه های مختلف طراحی می شود. داخل آن را با خاک پر کرده و برای پرورش انواع گل و گیاه در محوطه های مختلف به کار می‌برند. جنس به کار رفته در انواع فلاور باکس ها هم متفاوت است که در این مقاله هدف ما نمونه های چوبی آن است.

فلاورباکس در زندگی شهری و ماشینی امروزی که هر روز شاهد کاهش فضای سبز و افزایش زندگی شهری و ماشینی هستیم، در محوطه های مختلف توانسته یک حال و هوای طبیعی را به فضاهای مختلف بدهد. روز به روز کاربرد آن در مکان های مختلف افزایش می یابد.

انواع فلاورباکس چوبی در طراحی های مختلف و همچنین با استفاده از مواد اولیه متنوع ساخته می شوند. برای بالا بردن مقاومت این فلاور باکس ها از مواد اولیه دیگری نیز به همراه چوب استفاده می کنند. کاربرد این مواد در ترکیب با چوب باعث می شود تا مقاومت آن را در برابر شرایط مختلف بالا ببرند.

استفاده از فلاور باکس به عنوان یکی از طرح های رایج گلدان چوبی شهری در بسیاری از محوطه ها وجود دارد. این گلدان ها ظاهر بسیار زیبایی را هم به محوطه و محیط موردنظر می دهد. ولی باید توجه داشت که از مدل، طرح و اندازه مناسب آنها در محوطه های مختلف استفاده کرد.

فلاورباکس چوبی چه کاربردهایی دارد؟

کاربرد فلاورباکس

 • استفاده از فلاور باکس در فضاهای سبز و کمک به حفظ گیاهان و محیط زیست.
 • ایجاد یک فضای زیبا در محیط های مختلف از جمله محوطه های شهری.
 • امکان پرورش گل و گیاه در تمام فضاها و محوطه ها.
 • به وجود آوردن حس آرامش و طراوت در محوطه ها.
 • ایجاد یک فضای زیبا در مکان های دور از دسترس.
 • یک وسیله و ابزار مناسب برای پرورش گل و گیاه در مکان های باز و بسته.

راهنمای خرید گلدان چوبی شهری

راهنمای خرید گلدان چوبی شهری

راهنمای خرید گلدان چوبی شهری

تنوعی که در طراحی و ساخت نمونه های گلدان های چوبی وجود دارد با توجه به نیازی است که از طرف کاربران عنوان شده است. این امر باعث شده تا افراد فعال در این حوزه متناسب با شرایط خریداران خود اقدام به طراحی و ساخت نمونه های متنوع محصولی کنند.

این تنوع محصولی هم حالت کاربردی دارد و هم می توان با توجه به سلیقه طراح محوطه به کار رود. بهتر است که در هنگام انتخاب یک گلدان مناسب، تمام موارد مورد توجه قرار گیرد و سپس نمونه مناسب آن انتخاب شود.

برای خرید یک جاگلدانی یا گلدان مناسب از جنس چوب شرایط محیطی که در آن استفاده خواهد شد یکی از موارد مهم است. چون در بعضی از مناطق دمای رطوبت بسیار بالاست و این امر باعث می‌شود تا این نوع از گلدان‌ها خیلی خود فرسوده و تخریب شوند. در چنین شرایطی نمونه‌هایی که در بافت آنها از ترکیب سایر مواد با چوب استفاده شده است، کاربرد بیشتری دارد تا دوام محصول در این شرایط بالا رود.

طراحی‌های متنوعی که در ساخت انواع مدل‌های گلدان‌های شهری به کار رفته باعث ایجاد ظاهری بسیار مناسب و دلنشین برای فضاهای سبز مختلف شده است. ولی باید توجه داشت که انتخاب مدل متناسب با مساحت فضا و سایر المان های تزئینی باشد که در آن محوطه به کار رفته است. فقط با توجه به سلیقه و شکل ظاهری یک گلدان نباید آن را در محوطه موردنظر استفاده کرد.

گلدان چوبی پارکی

گل و گیاهی که داخل گلدان‌ها پرورش داده می‌شود مهم است و بهتر است از نمونه‌هایی انتخاب شوند که دارای ریشه‌های عمیق و بلند نباشند. دلیل این امر آن است که به مرور زمان و با رشد گیاه، فضا برای رشد و پرورش آن کم بوده و مناسب نخواهد بود.

از نمونه‌های مختلف گلدان چوبی که در فضای محوطه‌های شهری و پارک‌ها استفاده می‌شود، معمولا برای پرورش انواع گل‌ها و گیاهان مختلف به کار می‌رود. این گیاهان باید دارای ریشه های کوتاه بوده و شرایط رشد در داخل فضای گلدان را داشته باشند.

 

شرکت های زیادی داخل کشور وجود دارند که در زمینه طراحی و ساخت انواع نمونه های گلدان و فلاور باکس فعالیت دارند. این مراکز از قابلیت های عرضه طرح و مدل های متنوعی از این محصول با توجه به نیاز کاربران برخوردارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با یکی از بهترین آنها شرکت آرا ارتباط گرفته و نسبت به محصولاتی که عرضه می کنند اطلاعات کسب کنید.

تماس با ما