پایه چراغ چمنی
تعداد بازدید: 512تعداد نظرات: 0
1398/01/31 - 16:32

پایه چراغ چمنی

ظاهر و پیکر وسایل روشنایی از جمله پایه چراغ در فضاهای شهری و محیط های کاری و همچنین محیط ها و باغ های شخصی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اهمیت این المان ها تنها به دلیل ایجاد روشنایی در شب نیست بلکه ظاهر و پیکر پایه چراغ در روز نیز به عنوان عامل زیبایی مورد توجه ویژه ای قرار می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات شرکت آرا با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی نمایند.

المان های روشنایی در هنگام شب به دلیل تاریکی تنها نوردهی و ارتفاع و نوع ایجاد روشنایی آن مورد توجه قرار می گیرد اما در هنگام روز این المان ها در امتداد خیابان، در کنار بناها، در داخل پارک ها و باغ ها بخشی از فضا را اشغال نموده اند و زیبایی و محیط را تحت الشعاع خود قرار می دهند. بنابراین جنبه ی زیبایی پایه چراغ از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. المان هایی مانند رنگ، فرم و بافت می بایست با یکدیگر سازگاری داشته باشد.

تیرهای چراغ برق دارای 6 متر ارتفاع است اما پایه چراغ های شهری دارای ارتفاع های کمتری  هستند که بسته به هر فضا و مکان مختلف است.   

استانداردهای پایه چراغ

منابع روشنایی بسته به محیط می توانند در مکان های مختلف نصب و اجرا گردند. این المان ها می توانند با جنس های مختلف ساخته شوند که یکی از زیباترین آنها محصولات آرا است که با چوب طبیعی ساخته شده است. البته شایان ذکر است که معمولا محصولات آرا با سازه های فلزی ساخته می شود و با چوب طبیعی پوشانده می شوند که زیبایی منحصر به فردی را به وجود می آورد. ساخت این محصولات با رعایت ملاحظات فنی و ارگونومیکی ساخته می شوند.   

پایه چراغ آذین

یکی از محصولات این مجموعه آذین است که با چوب های ترمو پاین و داگلاس فر با مقطع 20*90 میلی متر ساخته می شود. روغن پوشش حفاظتی مخصوص فضای باز برای فینیشینگ این چوب مورد استفاده قرار می گیرد تا در فضای باز بدون هیچ نگرانی مورد استفاده قرار بگیرد. سازه ی این محصول از ورق فولادی خم شده ساخته می شود که تمامی قطعات فولادی با استفاده از رنگ الکترواستاتیک رنگ آمیزی شده است. محفظه ی روشنایی از جنس پلی کربنات استفاده شده است. نوردهی این پایه چراغ از منبع نوری مناسب استفاده شده است که محیط را به میزان لازم در هنگام شب نورانی می نماید. برای اتصال چوب به سازه ی فلزی از پیچ های اتصال استفاده شده است.

ارتفاع این محصول 300 سانتی متر و به ترتیب دارای طول و عرض 75 و10 سانتی متر است و وزن آن 35 کیلوگرم است که به راحتی قابل جابجایی خواهد بود. برای نصب و اجرای این پایه چراغ بسته به مکان می توان از فونداسیون استفاده نمود.

کاربرد پایه روشنایی به سه دسته تقسیم می شود :

  1. روشنایی معابر، گذرگاه ها، خیابان ها و جاده ها
  2. پیاده روها و فضاهای شهری و مکان های عمومی
  3. مقاصدی از قبیل آذین بندی، نورپردازی گیاهان و آبنماها   

یکی از راه های فراهم نمودن امنیت افراد در معابر در شب تامین نور کافی و مناسب است. محل تردد افراد پیاده می بایست  کاملا ایمن باشد که این کار با استفاده از پایه چراغ ها قابل اجرا است.

پارس آرای کوهستان تولید کننده مبلمان فضای باز و المان های شهری با برند آرا توانسته است نقشی موثر در تامین محصولات مورد نیاز در زمینه دکوراسیون و منظر شهری ایفاد نمایند. برای مطلع شدن و آشنایی با محصولات و نحوه ی فعالیت این مجموعه با دپارتمان فروش تماس حاصل فرمایید و یا از صفحه اینستاگرام urbanfurniture.parsaray بازدید به عمل آورید. مجموعه محصولات آرا ساخته شده از چوب طبیعی علاوه بر زیبایی منحصر به فرد خود دارای مقاومت بسیار بالایی است که می توان در محیط باز برای سالهای طولانی مورد استفاده قرار داد.