چگونه خانه سگ را گرم کنیم؟
تعداد بازدید: 1248تعداد نظرات: 0
1398/04/22 - 13:56

چگونه خانه سگ را گرم کنیم؟

رعایت برخی موارد در ساخت خانه سگ آن را مناسب و مطلوب برای حیوان می نماید. یکی از موارد برای بهبود تهویه ایجاد سوراخ هایی بر بدنه ی آن است تا شرایط هوا را مساعد نماید و از ایجاد کپک و قارچ جلوگیری می نماید. بهتر است اندازه خانه نه بزرگ نه کوچک باشد تا حیوان بتواند در فصل زمستان به راحتی با دمای طبیعی بدن خود آن را گرم نماید. وظیفه اصلی خانه سگ حفاظت و امنیت و ایجاد آرامش برای حیوان است .

خانه حیوانات که رایج ترین آنها خانه سگ و گربه است یکی از ملزومات اساسی و با اهمیت به منظور نگهداری و مراقبت از حیوانات خانگی است. چوب از جمله متریال بسیار مناسب برای ساخت سر پناهی برای حیوانات است که افزون بر ایجاد حداقل حساسیت و آلودگی دارای عمری بسیار طولانی خواهد بود.

ساخت خانه سگ چه فوایدی دارد؟

اصلی ترین و اساسی ترین منفعت ساخت و طراحی خانه برای حیوانات، مرتفع نمودن نیازهای حیوان است. حفاظت و در امان نگه داشتن حیوان از سرما و گرمای فضای بیرون از ویژگی های با اهمیت خواهد بود. خانه حیوانات محلی برای استراحت برای آنها است. چه مواردی را برای ساخت خانه مناسب برای حیوانات می بایست مورد توجه قرار داد؟

در نظر گرفتن ابعاد جسمی سگ

به یاد داشته باشید برای ساخت خانه سگ اندازه و جثه حیوان را مد نظر قرار دهید به عبارتی دیگر محل زندگی سگ می بایست فیت حیوان باشد. اگر سگتان توله است این نکته را در نظر داشته باشید که توله سگ بزرگ می شود بنابراین اندازه ی خانه را بزرگ تر در نظر بگیرید زیرا قرار نیست با رشد سگ متحمل هزینه ای دوباره و اضافی شوید با این حال از ساختن خانه ای بزرگتر از جثه حیوان خودداری نمایید زیرا در فصل زمستان حیوان نمی تواند فضا را با گرمای طبیعی بدن خود گرم و مطلوب نماید. رعایت این نکته بسیار حائز اهمیت است که فضای کافی برای داخل شدن، چرخیدن و دراز کشیدن وجود داشته باشد. حیوان نیاز به زندگی در مکانی دنج دارد نه در فضایی باز که هوا جریان داشته باشد. بهترین و مناسب ترین ارتفاع، طول و عرض خانه حیوانات به ترتیب اندازه ی قد سگ به علاوه ی9 اینچ ، طول سگ به علاوه ی 18 اینچ و عرض سگ به علاوه ی 12 اینچ است.

نقش آب و هوا در ساخت خانه حیوانات

اگر برای خانه سگ درب تعبیه شود کمک شایانی به حفظ گرمای داخل در فصل زمستان خواهد شد. برخی ازتولید کنندگان به گونه ای خانه را می سازند که امکان برداشتن درب در فصل تابستان به منظور تهویه و جابجایی هوا وجود داشته باشد. پارس آرای کوهستان تولید کننده مبلمان و المان های شهری با برند آرا با استفاده از بهترین چوب های فرآوری شده و بهره گیری از طراحان و مهندسین توانمند، پیشرو در زمینه ی چوب تخصصی صنعت ساختمان و محصولات چوبی است. یکی از محصولات آرا خانه سگ است که با استفاده از چوب هایی از قبیل داگلاس، ترموپاین و اسپروس ساخته می شوند که دارای محصولاتی متنوع با شکل و فرم های مختلف و متریالی متفاوت ساخته و عرضه می گردد.

برخلاف انسان برای حیوانات هیچ اهمیتی ندارد که چگونه از درب وارد خانه شوند بنابراین ارتفاع درب به طور سلیقه ای می توان ساخته شود. در خصوص ساخت درب به نکته ای که می بایست توجه نمود این مطلب است که آیا درب می تواند حیوان را در زمستان ازسرمای شدید و آزار دهنده در امان بدارد یا نه.  اگر از آهن ربا برای باز و بسته شدن درب استفاده شود حیوان می تواند به سهولت و بدون ایجاد مشکلی رفت و آمد نماید.

نکته با  اهمیت دیگری که می بایست به آن اشاره کنیم ذکر این مطلب است که سعی کنید خانه حیوانات را بر روی زمین قرار ندهید زیرا امکان وارد شدن آب به داخل آن زیاد است. اگر کمی از سطح زمین فاصله داشته باشد کمک به گرم تر بودن فضای داخلی نیز می نماید. یک راه حلی که به منظور تهویه هوای داخل خانه حیوانات می توان عملی نمود ایجاد سوراخ هایی بر روی دیواره ها می باشد. علاوه بر تهویه هوا منجر به خشک شدن رطوبت داخل و جلوگیری از ایجاد قارچ و کپک است.