چگونه خانه سگ را گرم کنیم؟
تعداد بازدید: 3365تعداد نظرات: 0
1398/04/22 - 13:56

چگونه خانه سگ را گرم کنیم؟

رعایت برخی موارد در ساخت خانه سگ آن را مناسب و مطلوب برای حیوان می نماید. یکی از موارد برای بهبود تهویه ایجاد سوراخ هایی بر بدنه ی آن است تا شرایط هوا را مساعد نماید و از ایجاد کپک و قارچ جلوگیری می نماید. بهتر است اندازه خانه نه بزرگ نه کوچک باشد تا حیوان بتواند در فصل زمستان به راحتی با دمای طبیعی بدن خود آن را گرم نماید. وظیفه اصلی خانه سگ حفاظت و امنیت و ایجاد آرامش برای حیوان است .

خانه حیوانات که رایج ترین آنها خانه سگ و گربه است یکی از ملزومات اساسی و با اهمیت به منظور نگهداری و مراقبت از حیوانات خانگی است. چوب از جمله متریال بسیار مناسب برای ساخت سر پناهی برای حیوانات است که افزون بر ایجاد حداقل حساسیت و آلودگی دارای عمری بسیار طولانی خواهد بود.

ساخت خانه سگ چه فوایدی دارد؟

اصلی ترین و اساسی ترین منفعت ساخت و طراحی خانه برای حیوانات، مرتفع نمودن نیازهای حیوان است. حفاظت و در امان نگه داشتن حیوان از سرما و گرمای فضای بیرون از ویژگی های با اهمیت خواهد بود. خانه حیوانات محلی برای استراحت برای آنها است. چه مواردی را برای ساخت خانه مناسب برای حیوانات می بایست مورد توجه قرار داد؟

در نظر گرفتن ابعاد جسمی سگ

امر مهم در طراحی و ساخت خانه‌‌ی حیوانات، ابعاد حیوان شما می‌باشد. به این صورت که شما نه تنها باید به ابعاد او در زمان حال بلکه به ابعاد او بعد از رشدش هم بیاندیشید و خانه‌ای برای او تعبیه کنید که برای او نه بزرگ باشد و نه در آینده کوچک شود، چرا که در دو حالت نیازمند به بازسازی و یا تهیه‌ی دوباره‌ی خانه و در نتیجه صزف هزینه می‌باشد. از سوی دیگر حیوانات توان گرم کردن اطراف خود را آن‌چنان ندارند و اگر لانه‌ی آن‌ها بزرگ باشد قادر به گرم کردن آن نبودهو با مشکل رو به رو می‌شوند و از سوی دیگر نباید آن‌قدر کوچک باشد که جا برای چرخش و یا تکان خوردن او باقی نماند حیوان نیاز به زندگی در مکانی دنج دارد نه در فضایی باز که هوا جریان داشته باشد. بهترین و مناسب ترین ارتفاع، طول و عرض خانه حیوانات به ترتیب اندازه ی قد سگ به علاوه ی9 اینچ ، طول سگ به علاوه ی 18 اینچ و عرض سگ به علاوه ی 12 اینچ است در ادامه جدولی جهت راهنمایی شما برای رسیدن به ابعاد صحیح آمده است.

نقش آب و هوا در ساخت خانه حیوانات

طبیعتا اگر در طراحی و ساخت خانه‌ی حیوانات به در دار بودن آن توجه کنید کمک شایانی به گرم کردن آن در فصل زمستان کرده‌اید، بهتر از آن برخی از طراحان خانه‌هایی ساخته‌اند که می‌توان در فصل گرما ان‌ها را برداشت و مانع از گرم شدن آن شد. پارس آرای کوهستان تولید کننده مبلمان و المان های شهری با برند آرا با استفاده از بهترین چوب های فرآوری شده و بهره گیری از طراحان و مهندسین توانمند، پیشرو در زمینه ی چوب تخصصی صنعت ساختمان و محصولات چوبی است. یکی از محصولات آرا خانه سگ است که با استفاده از چوب هایی از قبیل داگلاس، ترموپاین و اسپروس ساخته می شوند که دارای محصولاتی متنوع با شکل و فرم های مختلف و متریالی متفاوت ساخته و عرضه می گردد.

خوشبختانه برای حیوانات آن‌که از چه دری با چه ارتفاعی وارد شوند اهمیت چندانی ندارد در نتیجه انتخاب هر کدام از آن‌ها سلیقه می‌باشد ولی در خصوص ساخت درب به نکته ای که می بایست توجه نمود این مطلب است که آیا درب می تواند حیوان را در زمستان ازسرمای شدید و آزار دهنده در امان بدارد یا نه.  اگر از آهن ربا برای باز و بسته شدن درب استفاده شود حیوان می تواند به سهولت و بدون ایجاد مشکلی رفت و آمد نماید.

نکته با  اهمیت دیگری که می بایست به آن اشاره کنیم ذکر این مطلب است که سعی کنید خانه حیوانات را بر روی زمین قرار ندهید زیرا امکان وارد شدن آب به داخل آن زیاد است. اگر کمی از سطح زمین فاصله داشته باشد کمک به گرم تر بودن فضای داخلی نیز می نماید. یک راه حلی که به منظور تهویه هوای داخل خانه حیوانات می توان عملی نمود ایجاد سوراخ هایی بر روی دیواره ها می باشد. علاوه بر تهویه هوا منجر به خشک شدن رطوبت داخل و جلوگیری از ایجاد قارچ و کپک است.

فروشگاه اینترنتی آرا

مجموعه‌ی آرا این امکان را به متقاضیان داده است که بتوانند بدون حضور در مجموعه خانه‌ی سگ مورد نظر خود را سفارش و یا خریداری کنند آن هم تنها با انتخاب محصول و فشردن دکمه‌ی خرید در فروشگاه اینترنتی آرا.