چیدمان نیمکت
تعداد بازدید: 848تعداد نظرات: 0
1398/02/04 - 12:21

چیدمان نیمکت

نیمکت ها در فرم ها و اشکالی متفاوت وجود دارند که برای اهداف مختلف ساخته و اجرا می گردند. فرم هایی از قبیل بدون پشتی، پشتی دار و همچنین سبک پلی فرمیک است. چیدمان نیمکت ها نیز برای اهداف مختلف دارای زوایا و شیوه های مختلف و متنوعی خواهد بود. نیمکت های چوبی برند آرا با استفاده از چوب طبیعی و فولاد ساخته می شوند که دارای زیبایی منحصر به فرد و ویژه ای است که هر بیننده ای را مسحور خود می نماید.

نیمکت از جمله مبلمان شهری بسیار با اهمیتی است که تقریبا در تمام فضاهای شهری می توان آن را یافت. از این المان به منظور ایجاد آرامش و وسیله ای برای استراحت استفاده می شود. در اینجا قصد داریم به بیان برخی مسائل مهم در ارتباط با این مبلمان شهری با اهمیت بپردازیم.

شکل و فرم نیمکت

این المان را می توان در شکل و فرم های بسیار متنوعی اجرا نمود. یکی از این فرم ها شکل استوانه ای است به طوری که استوانه ای ساخته می شود و بخش میانی آن برای نشستن برداشته می شود. از دیگر فرم های این المان شکل مسطح دارای پشتی است که فرم معمول آن است. این طراحی که دارای سطحی مسطح برای نشستن و سطحی مسطح برای تکیه دادن است در بیشتر طراحی ها دیده می شود که عمومی ترین شکل برای آن است و دارای کاربرد بیشماری در عرصه های شهری و مکان های مختلف است. فرم بعدی نیمکت بدون پشتی است که فرمی متداول در این عرصه است. از این المان برای استراحت های کوتاه استفاده می شود و این شکل از نیمکت در پیاده روها، مکان های عمومی، مراکز تفریحی و تجاری بسیار دیده می شود. فرم بعدی شکل پلی فرمیک است که برگرفته از ارگونومی بدن انسان است که قابل استفاده برای افراد مختلف با ویژگی های بدنی متفاوت است و با توجه به شکل ظاهریشان دارای استفاده های فراوانی خواهد بود.

چگونگی چیدمان فضایی 

اگر بخواهیم دقیق تر به این عنوان نگاه کنیم باید بگوییم چیدمان فضایی هم نسبت به اجزا و هم نسبت به محیط مورد بررسی قرار می گیرد. چیدمان ها می توانند رویکردهای متفاوتی را به دنبال داشته باشد. چیدمان می تواند به صورت هندسی یا غیر هندسی باشد که در بخش زیر به انواع آن اشاره خواهیم کرد.

چیدمان خطی نیمکت

یکی از متداول ترین نوع چیدمان مبلمان و المان های شهری به صورت خطی است به طوری که همه ی المان ها در کنار یکدیگر و یا رو به روی هم در یک امتداد قرار می گیرند و این حالت خطی به صورت منحنی هم انجام می گیرد.

چیدمان غیر خطی نیمکت

این نوع چیدمان شامل انواع منظم، نامنظم، شطرنجی و بسیاری از طرح های دیگر می شود. برخی از این چیدمان ها برای ایجاد موانع در مقابل ساختمان ها و مراکز مهم استفاده می گردد. تفاوت میان چیدمان منظم و نامنظم در واقع تفاوت میان نحوه ی ایجاد موانع است. در محیط های شهری که نسبتا کوچک است از اشکال هندسی مانند مستطیل و دایره استفاده می شود که به طور مثال می توان از نیمکت هایی برای استفاده در اطراف آب نما استفاده نمود.

شرکت پارس آرای کوهستان با برند آرا تولید کننده ی مبلمان والمان های شهری از قبیل نیمکت، پایه چراغ، میز و صندلی فضای باز، سطل زباله، فلاورباکس، آبخوری و خانه حیوانات و هر محصول سفارشی است که با استفاده از بهترین مصالح که عمده ی آن چوب طبیعی است ساخته و تولید می گردد. از ویژگی های محصولات آرا استفاده از چوب طبیعی و با کیفیت بدون برخورداری از هیچ گونه مواد شیمیایی است که آن ها را از دیگر رقبا متمایز نموده است. چوب های داگلاس، اسپروس و ترمو از جمله چوب هایی است که برای ساخت انواع محصولات این مجموعه استفاده می شود. همانطور که می دانید چوب طبیعی دارای ویژگی های بسیار خاص است که استفاده از آن در محصولاتی که با انسان در تماس مستقیم است بی نهایت سودمند خواهد بود.

کارشناسان فروش مجموعه ی پارس آرای کوهستان دپارتمان آرا همواره پاسخگوی مشتریان محترم در خصوص نوع متریال و نحوه ی تولید خواهند بود. اینستاگرام آرا به آدرس urbanfurniture.parsaray راه ارتباطی ما با شما عزیزان به منظور ارائه محصولات و اطلاع رسانی پیرامون نمایشگاه ها، همایش ها و گردهمایی ها خواهد بود.