گلدان چوبی بزرگ
تعداد بازدید: 3045تعداد نظرات: 0
1397/04/14 - 11:35

گلدان چوبی بزرگ

علم توپیاری و تفاوت آن با موزایئکالچر را به طور مفصل در این مقاله بررسی می نماییم. استفاده از گلدان چوبی برای چیدمان های مختلف و متنوع گل زیبایی دوچندانی را به محیط و مکان مورد استفاده می بخشد.برند آرا با تولید گلدان چوبی و دیگر محصولات چوبی با بهترین و با کیفیت ترین متریال پیشگام در مبلمان و المان های شهری می باشد.پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر از محصولات این شرکت با ما تماس بگیرید.

در مقاله قبلی در خصوص علم توپیاری که ساخت اشکال مختلف با استفاده از پوشش گیاهی می باشد را توضیح دادیم در این مقاله شما را با علم موزائیکالچر و همچنین انواع گلدان چوبی و تزئینات آنها مورد بررسی قرار می دهیم.

علم توپیاری و موزائیکالچر

توپیاری و موزاییکالچر دارای تفاوتی می باشد که می توان این مورد را این چنین بیان کرد که توپیاری از یک رنگ که عموما سبز و خاکستری می باشد تشکیل می شود و در نهایت با هرس کردن فریم مورد نظر را به دست می آوریم و نکته ی دیگر این موضوع می باشد که زمان بسیار زیادی صرف رشد و نمو این موارد خواهد کرد اما با هنر موزائیکالچر در مدت زمان یک روز می توان اشکال بسیار زیبا و شکیلی را با رنگ های متنوع به وجود آورد. در ساخت اشکال با هنر موزائیکالچر با همکاری چندین صنعت و هنر از قبیل مجسمه سازی، باغبانی، گیاه شناسی و باغبانی طرح های خاص و زیبایی خلق می گردد. اگر بخواهیم به طور کلی در مورد چگونگی ایجاد طرح های این هنر صحبت نماییم باید بگوییم این کار به دو صورت انجام می گیرد ابتدا بستر کاشت را با استفاده از خزه و پرلیت و ترکیبی از مواد سبک که آب را به خود جذب می کند در بسته بندی هایی می توان ایجاد نمود.

روش دوم ساخت فریم هایی با اشکال و طرح های مختلف با برخورداری از حلقه های بزرگ است که می توان گلدان های کوچک را در آنها جاگذاری نمود و تمام سطح آن را با استفاده از هر نوع گل با هر رنگی می توان پوشیده نمود. در اینجا به نکته ای باید اشاره کنیم که در روش دوم در مقایسه با روش اول قدرت پوشانندگی کمتر می باشد مگر در مواردی که از گیاهانی استفاده شود که دارای پوشانندگی بسیار بالایی می باشد. در برخی طرح ها مانند اشکال گلدان چوبی، چتر، ستون ها و توپ های گل استفاده از روش دوم بسیار مناسب است. در هر دو روش لوله گذاری و سیستم آبیاری بسیار ضروری و مهم می باشد. یکی از متخصصین فرانسوی هنر موزائیکالچر را این گونه تعریف نموده است: موزائیکالچر هنر ساختن طرح ها و اشکال حجمی گیاهی می باشد که از گیاهان و گل های رنگارنگ ساخته می شود که امکان نگهداری و مراقبت نیز برای آنها وجود دارد.

گلدان چوبی در مزین کردن محیط

استفاده از انواع گلدان چوبی در مقیاس های بزرگ و کوچک زیبایی فوق العاده ای را در چنین پارک های به وجود می آورد. یکی از انواع پارک ها بوستان گل می باشد که در آن انواع گل ها و گیاهان زیبا و گلدان چوبی در طرح ها و سبک های شگفت انگیز و همچنین فرش هایی از گل وجود دارند.

یکی از مسائل با اهمیت در کشورهای پیشرفته دنیا که در مرکز توجه قرار دارد برنامه ریزی حول محور فرهنگ سازی برای تفریحات سالم و تلاش برای ایجاد سلامت روحی شهروندان یک جامعه می باشد. به دلیل زندگی ماشینی و کسالت آوری که مردم را درگیر نموده است ساخت این پارک ها و برپایی کارناوال های گل که به مقصد پارک ها در سطح شهر حرکت می نمایند به شادابی و سلامتی روحی افراد کمک شایانی می نماید. چیدمان این بوستان ها به گونه ای انجام می گیرد که در عرض یک شب چهره بوستان گل تغییر می یابد و این کار به این روش انجام می گیرد که توسط افراد ماهر با استفاده از گلدان های کوچک گل که در گلخانه پرورش داده شده اند دوباره تزئین می شوند و در این کار رنگ گل و حتی گونه ی گل تغییر می یابد واین تغییر یک شبه باعث حیرت بازدید کننده می گردد.

فرش گل ها دارای هزینه های بسیاری برای نگهداری و پرورش گل های آنها در گلخانه ها می باشد اما می توان این کار را در مقیاس های کوچک مانند میادین شهرها انجام داد چنانچه تغییر رنگ میادین با تغییر گل ها منجر به شادابی و انتقال انرژی مثبت به شهروندان می گردد. در ایران جشنواره لاله ها در شهرهای بزرگ از قبیل تهران، مشهد، اصفهان، محلات و کرج برپا شده است که با استقبال فراوانی روبرو گشته است.  

استفاده از گل در گلدان چوبی زیبایی گل را دو چندان می نماید زیرا گل در کنار چوب طبیعی دارای زیبایی منحصر به فردی خواهد شد. شرکت پارس آرای کوهستان با برند آرا تولید کننده ی گلدان های چوبی در طرح های مختلف می باشد که با بهره مندی از توانمندی و دانش فنی متخصصین و با استفاده از مواد اولیه با کیفیت گامی موثر در زیبا سازی شهری و محیطی برداشته است.