گلدان چوبی یا پلاستیکی
تعداد بازدید: 1468تعداد نظرات: 0
1398/03/01 - 16:29

گلدان چوبی یا پلاستیکی

گلدان چوبی به دلیل ماهیت ویژه ی خود از تاثیرات مخرب نوسانات دمایی بر روی ریشه جلوگیری می نماید و برای ریشه ی گیاهان و گل ها دمایی مناسب را ایجاد می نماید. چوب ترمو یکی از مناسب ترین مترال برای ساخت فلاور باکس است زیرا در مقابل رطوبت و اشعه ی فرابنفش و همچنین حمله ی حشرات به طور خاصی مقاوم است. پلاستیک به دلیل عدم تجزیه طبیعی می تواند ضرر و زیان بسیاری برای طبیعت به همراه داشته باشد.

فلاورباکس چوبی برای نگهداری گل ها دارای فواید بسیار زیادی است. به طور مثال گلدان چوبی کمک می کند تا ریشه از نوسانات دمایی در امان باشد و این در حالی است که گلدان پلاستیکی و فلزی از این ویژگی بهره مند نیستند. با توجه به ویژگی های بی نظیر چوب طبیعی ریشه های گیاه در گلدان ساخته شده از چوب طبیعی بهتر رشد می کند. در این جا باید این نکته را ذکر کنیم که اگر از چوب فرآوری نشده استفاده نماییم بعد از گذشت زمان دچار پوسیدگی می گردد. به منظور جلوگیری از پوسیدگی ناشی از آب و همچنین آسیب های ناشی از اشعه ی فرابنفش پیشنهاد می شود از فلاور باکس های چوبی فراوری شده استفاده گردد. پارس آرای کوهستان تولید کننده ی مبلمان فضای باز و المان های شهری، گلدان چوبی، خانه حیوانات، پایه روشنایی، آبخوری و محصولات بسیار دیگری با استفاده از با مرغوب ترین چوب های طبیعی از  قبیل چوب ترمو، چوب داگلاس فیر و اسپروس تلفیقی از کیفیت و مهارت را به اوج رسانیده است.   

گلدان چوبی با چوب ترمو

همانطور که در بالا به آن اشاره نمودیم استفاده از گلدان چوبی در فضای باز بعد از سپری شدن زمان منجر به پوسیدگی آن می شود. چوب های فرآوری شده از قبیل چوب ترمو که در مجاورت حرارت بسیار بالا اصلاح شده است، در مقابل رطوبت، اشعه ی خورشید و حمله ی حشرات بسیار مقاوم است. چوب ترمو یکی از مناسب ترین مواد به منظور کاربرد در فضای باز است. استفاده از چوب در فلاورباکس ها دارای زیبایی و جذابیت فراوانی است به طوریکه می توان در مکان های مختلفی از قبیل باغ ها، مراکز تفریحی، مکان های عمومی، مجتمع های مسکونی و تجاری و هر فضای مناسب مورد استفاده قرار داد. چوب ترمو به دلیل قرار گرفتن در کوره هایی با حرارت بسیار بالا به گونه ای مقاوم می شود که با قرار گرفتن در فضای باز هیچ گونه آسیبی به آن وارد نخواهد شد. در این فرایند رطوبت چوب تا 7 درصد کاهش می یابد بنابراین به دلیل رطوبت بسیار پایین امکان تاب برداشتن، پیچ خوردن و همچنین منقبض شدن به طور باور نکردنی کاهش می یابد.              

یکی از کاربردهای فراوان فلاور باکس در پارک ها است که می توان این گونه عنوان نمود در واقع از ملزومات اساسی و با اهمیت در این نوع از اماکن است. طراحی و چیدمان با استفاده از این محصولات به طور گسترده و تاثیر گذاری بر زیباسازی محیط نقش خواهد داشت. گلها و گیاهان به خودی خود دارای زیبایی و جذابیت فراوانی است که اگر در گلدانی زیبا قرار داده شود جذابیت آن صد چندان خواهد گشت. گل و گیاه در اماکن عمومی موجب کاهش فشارهای روانی و استرس افراد جامعه می شود و تاثیر بسزایی در روح و روان آنها به طور کاملا غیر مستقیم خواهد داشت. اگر معابر عمومی و خیابان ها با گیاهان و گل مزین شوند نه تنها به ظاهر شهر زیبایی می بخشد بلکه از لحاظ روحی در شادابی شهروندان اثر گذار خواهد بود.

چرا چوب؟

زیبایی بسیار شگفت انگیز چوب در کنار مقاومت و دوام بی نظیر، آن را مبدل به یکی از متریال های محبوب نموده است اما به دلیل تفاوت قیمت با گلدان های پلاستیکی برخی افراد دسته دوم را انتخاب می نمایند. اما باید این واقعیت در نظر گرفته شود که چوب دارای عمر طولانی است و با خرید فلاور باکس در واقع می توانید مبلغ مورد نظر را ذخیره نمایید. گلدان های پلاستیکی دارای عمری نسبتا کم است و زیبایی خود را در مدت زمان کوتاهی از دست خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات مجموعه پارس آرای کوهستان می توانید به صفحه اینستاگرام به آدرس urbanfurniture.parsaray مراجعه فرمایید.