8 ایده ساده برای ایجاد محل کار ایده آل در خانه
تعداد بازدید: 400تعداد نظرات: 0
1399/05/20 - 16:42

8 ایده ساده برای ایجاد محل کار ایده آل در خانه

در حال حاضر به دلیل وجود بیماری کوید-۱۹ بسیاری از افراد به‌کار در خانه روی آورده‌اند و به‌طورکلی دورکاری و کار در خانه در جهان در حال گسترش است، ولی ممکن است ما برای کار یا تحصیل در خانه به وسایل و مبلمان مناسب مجهز نباشیم. آز آنجا که کار در خانه مقوله‌ای جدید است در اینجا برخی از راه‌حل‌ها برای ایجاد فضاهای کاری متعارف و مناسب را برای شما قرار داده‌ایم.

 در حال حاضر به دلیل وجود بیماری کوید-۱۹ بسیاری از افراد به‌کار در خانه روی آورده‌اند و به‌طورکلی دورکاری و کار در خانه در جهان در حال گسترش است، ولی ممکن است ما برای کار یا تحصیل در خانه به وسایل و مبلمان مناسب مجهز نباشیم. آز آنجا که کار در خانه مقوله‌ای جدید است در اینجا برخی از راه‌حل‌ها برای ایجاد فضاهای کاری متعارف و مناسب را برای شما قرار داده‌ایم.

 

در دفتر خود یک میز و صندلی ارگونومیک قرار دهید

برای ایجاد یک دفتر ایده آل، میز و صندلی مناسب با ویژگی‌های ارگونومیک و یک محیط مثبت برای خود ایجاد کنید.

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در تنظیم فضای مناسب کمک می‌کند:

*موقعیت‌یابی مناسب: میز خود را مقابل دیوار قرار دهید به دلیل اینکه در همه جای اتاق ممکن است عواملی وجود داشته باشد که حواس شمارا پرت کند و شمارا از هدف دور کند.

*تنظیم روشنایی مناسب: محلی را در نزدیکی یک پنجره با نور طبیعی کافی انتخاب کنید. نور روز گرما و نشاط را به یک اتاق می‌بخشد و باعث می‌شود احساس انرژی کنید. اگر به نور اضافی احتیاج دارید، از یک آباژور یا چراغ مطالعه برای روشن کردن میز خود استفاده کنید.

*اگر قرار است تماس‌های ویدیویی بسیاری را انجام دهید، یک دیوار ساده را انتخاب کنید که خیلی باعث حواس‌پرتی نشود و پشت زمینه خوبی را ایجاد کند. برای جلوگیری از ایجاد سایه، درخشش‌ها و بازتاب‌ها، در مقابل یک منبع نوری بنشینید تا صورت شما به خوبی روشن شود.

* با استفاده از دکوراسیون مناسب از حواس‌پرتی خودداری کنید: دکوراسیون در محدوده دید شما نباید حواس شمارا پرت کند و تمرکز خود را به سمت کارهای موردنظر برگردانید.

* برای تقویت روحیه، بهره‌وری و خلاقیت خود یک گیاه سبز به آن اضافه کنید. گیاهان می‌توانند محیط شمارا سرزنده کنند و به شما آرامش بدهند.

 Home-Office1

 

میز پنهان

اگر متراژ خانه شما محدود است، استفاده از یک میز چوبی تاشو انتخاب بسیار مناسبی است. همچنین این امکان را به شما می‌دهد تا به‌سرعت اتاق از حالت کار به حالت اولیه تغییر دهید. قفسه‌های دیواری را اضافه کنید که علاوه بر زیبایی، به شما فضای اضافی می‌دهدقفسه‌های نصب‌شده بر روی دیوار فضای محل کار شمارا نمی‌گیرد اما هنوز فضای قفسه موردنیاز شمارا تأمین می‌کنند.

 Home-Office2

 

استفاده از میزناهارخوری

اگر فضای جدا برای کار در خانه ندارید، بهترین راه‌حل برای شما استفاده از میز ناهارخوری است.

میز ناهارخوری شما بلافاصله با اضافه کردن یک صندلی ارگونومیک با قابلیت تنظیم ارتفاع، به یک دفتر کار تبدیل می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد تا آن را با ارتفاع میز خود همگام کنید. یک صندلی راحت با پشتی مناسب، دسته و پشتیبانی از کمر باعث می‌شود که سلامتی شما به خطر نیفتد و می‌توانید ساعت‌های طولانی و بدون هیچ‌گونه خستگی بنشینید.

 Home-Office3

 

میز چرخ‌دار

استفاده از میز چرخ‌دار این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید بخش کوچکی از خانه را با یک فضای مطالعه به دفتر خود تبدیل کنید و در صورت لزوم به‌راحتی می‌توان آن را بچرخاند و در صورت عدم استفاده می‌توان آن را جمع کرد و کنار گذاشت. و میتوانی آن را در هر فضایی که مد نظر شما است قرار دهید.

 Home-Office4

 

فضایی برای قرار دادن وسایل اضافه

برای یک محل کار مرتب، از ترکیبی از بوفه چوبی و یک میز با فضای زیادی استفاده کنید. وجود کشو و طبقه و به‌طورکلی فضای مناسب برای وسایل در ساختن محل کار شما به مکانی راحت برای کار و به حداکثر رساندن فضا کمک خواهد کرد. ترکیبی مناسب از فضای باز و بسته ایده آل است فضای باز اجازه می‌دهد تا قاب عکس، وسایل تزیینی و ملزومات کار خود را مرتب کنید.

Home-Office5 

 

دوستان کاری متحرک شما

 از یک میز قابل‌حمل استفاده کنید که همراه شما باشد و بتوانید به صورت انعطاف‌پذیر عمل کنید. هنگامی‌که حوصله نشستن در یک نقطه را ندارید یا می‌خواهید کارکنید درحالی‌که نمایش موردعلاقه شما در تلویزیون نمایش داده می‌شود، محل کار خود را به همراه خود حرکت دهید.

 Home-Office6

 

یک فضای مطالعه جالب برای کودکان

کودکان و نوجوانان نیز در خانه درس می خوانند و در کلاس‌های آنلاین شرکت می‌کنند. داشتن یک فضای مستقل برای افراد کوچک یک امر ضروری است به‌طوری‌که آنها در فضای خود مشغول هستند، درحالی‌که شما برخی از کارهای خود را تمام می‌کنیدیک فضای کاری منظم به کودکان کمک می‌کند تا کارآمدتر باشند و اطمینان حاصل کنند که همه‌چیز موردنیازشان در دسترس است، بنابراین وقتی در جستجوی چیزی نباشند، دچار مشکل نمی‌شوند. از یک میز مطالعه با کشوی فراوان استفاده کنید که می‌تواند همه‌چیز را از دفترهای مهم، لوازم هنری و لوازم‌التحریر در آن قرار دهد.

یک صندلی مطالعه راحت و مناسب با ارتفاع صندلی قابل تنظیم را اضافه کنید تا کودک شما هرگز احساس خستگی نکند

 Home-Office7

 

کار خود را در رختخواب انجام دهید!

بستگی به‌کار شما دارد؟ شما می‌توانید از یک میز کوچک لپ‌تاپ استفاده کنید که باعث می‌شود، بتوانید حتی در رختخواب هم کار‌ کنید. حتی لازم نیست که برای کار یا تماس‌های کنفرانس صبح زود، از رختخواب خارج شوید. از یک میز مناسب استفاده کنید، که روی پای شما قرار می‌گیرد، درحالی‌که شما در تخت خود هستید.

 Home-Office8

 

کار از اتاق نشیمن خود

برخی از ما این امکان را برای راه‌اندازی یک دفترکار اختصاصی نداریم. با به یک تغییر ساده، می‌توانیم اتاق نشیمن خود را به محلی برای کار تبدیل کنیم. از یک بالش پشتی کمری استفاده کنید تا مطمئن شوید که هنگام کار نشسته‌اید و در مبل فرو نمی‌رویدیک میز قهوه که در صورت لزوم به یک میز لپ‌تاپ تبدیل می‌شود و فضای اضافه‌تری از شما اشغال نمی‌کند میتواند مشکل شمارا حل کند.

Home-Office9

 سازگاری با جلسات مجازی، برنامه‌ریزی از راه دور و تمرکز بیشتر برای اکثر ما یک چالش بوده است. انجام کار در خانه بدون داشتن فضای اختصاصی کار حتی می‌تواند دشوارتر باشد. برای برخی از تغییرات کوچک هزینه کنید که خانه شمارا به یک فضای سازنده تبدیل کند بدون اینکه فضای زیادی را در خانه خود داشته باشد ماندگار و ایمن باشید. شرکت آرا در کنار شماست تا بهترین فضا را برای کار شما در منزل ایجاد کند، شما میتوانید بااستفاده از مبلمان چوبی آرا به خواسته خود برسید، پس با ما تماس بگیرید.


مبلمان شهری آرا | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری | مبلمان شهری چوبی | نیمکت چوبی