چگونه از مبلمان چوبی در فضای باز نگهداری کنیم؟
تعداد بازدید: 380تعداد نظرات: 0
1399/04/01 - 16:17

چگونه از مبلمان چوبی در فضای باز نگهداری کنیم؟

در معماری مدرن امروزی اهمیت وجود لابی، روف گاردن و فضاهای باز در ساختمان ها افزایش یافته است. شما به راحتی میتوانی با استفاده از مبلمان شهری چوبی مثل نیمکت، سطل زباله و انواع میز و صندلی ها این مکان ها را کاربردی تر کنید. و با کمی مراقبت از آنها زیبایی مبلمان چوبی خود را همیشگی کنید.

در معماری مدرن امروزی اهمیت وجود لابی، روف گاردن و فضاهای باز در ساختمان ها افزایش یافته است. شما به راحتی میتوانید با خرید مبلمان شهری چوبی مثل نیمکت، سطل زباله و انواع میز و صندلی ها این مکان ها را کاربردی تر کرده و با کمی مراقبت از آنها زیبایی مبلمان چوبی خود را همیشگی کنید.

اولین سوالی که مطرح می شود این است که می خواهید مبلمان چوبی شما چگونه به نظر برسند؛ آیا می خواهید آن را بکر و همان رنگی که خریداری شده است نگه دارید، آیا می خواهید آنها را به نسبت طراحی فضای بیرونی خود رنگ آمیزی کنید؟ پاسخ به این سؤال مشخص خواهد کرد که اولا شما باید از چه نوع چوبی در خرید مبلمان مورد نظر خود استفاده کنید و سپس چگونه مبلمان خود را تمیز کرده و از آن مراقبت کنید؟

چوب سخت یا چوب نرم؟

مزایای چوب سخت:

ماندگاری

در زمستان بدون پوشش آسیب نمی بیند

به نگهداری کمی احتیاج دارد

معایب چوب سخت:

هزینه اولیه بیشتر

قابلیت رنگ کردن ندارد

 مزایای چوب نرم:

هزینه اولیه مقرون به صرفه تر

می توانآن را رنگ کرد

معایب چوب نرم:

به نگهداری منظم احتیاج دارد

مراقبت از چوب نرم سخت تر است

 

 

نگهداری و مراقبت از مبلمان چوبی:

  • برای انجام هرگونه تغیررات بر روی چوب باید در جایی خشک و با دمای بالای 5درجه سانتی گراد انجام شود.
  • اگر مدت طولانی نسبت به نیمکت های چوبی خود بی توجه بوده اید و روی آن از خزه ها، گلسنگ ها و جلبک ها پوشیده شده است، آن ها را جدا کرده برای این کار میتوانید از قلم مو سفت استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن مبلمان خود از آب با فشار زیاد استفاده نکنید، اگر شکافی در چوب وجود داشته باشد، فشار می تواند باعث شکسته شدن آن شود. همچنین نیرو می تواند مبلمان را خراب کند و به آن آسیب برساند.
  • اگر در زمستان مبلمان خود را پوشانده اید حتماً از روکش مبلمان باکیفیتی استفاده کنید و حتما امکان تنفس برای چوب وجود داشته باشد. می توانید شکاف کوچکی در آن ایجاد کنید تا امکان گردش هوا وجود داشته باشد. این امر احتمال رشد کپک و قارچ ها را کاهش می دهد.
  • سالی یک بار یک مبلمان خود را کاملا تمیز کنید و با یک محلول ملایم از مایع شستشو در آب گرم بشویید و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شود.
  • برای جلوگیری از شکسته شدن و ترک خوردگی مبلمانی که از جنس ساج هستند میتوانید یک روغن چوب ساج تهیه کنید و به مبلمان خود بزنید.
  • از زدن روغن برای مبلمان جدیدی که از چوب بلوط ساخته شده اند خودداری زیرا باعث سیاه شدن آن می شود.

 

چوب نرم به مراقبت بیشتری نیاز دارد باید هر سال آن را با یک محصول تمیز کننده چوب بشویید و سپس آن را لکه گیری یا رنگ کنید. در حال حاضر طیف گسترده ای از رنگهای چوبی ضد آب وجود دارد. ممکن است مجبور شوید این کار را هر سال انجام دهید.

مبلمان ساخته شده از چوب نرم باید مراقبت شوند در غیر این صورت فقط چند سال دوام خواهد داشت ، قبل از شروع ترک خوردگی، بافت آن کوچک می شوند، و در صورت  ترک خوردگی آب نفوذ می کند و سپس شروع به پوسیدگی می کند.

پیشنهاد ما به شما این است که مبلمانی را خریداری بکنید که دارای ضمانت باشند. شرکت آرا برای تمامی محصولات امکان دریافت ضمانت نامه را برای شما امکان پذیر کرده است.

 

 

مبلمان شهری آرا | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری | مبلمان شهری چوبی | نیمکت چوبی