بهترین چوب ها را برای ساخت مبلمان بشناسید
تعداد بازدید: 408تعداد نظرات: 0
1399/04/31 - 15:32

بهترین چوب ها را برای ساخت مبلمان بشناسید

مطمئن نیستید که کدام چوب برای ساخت مبلمان چوبی مناسب‌تر است؟ شما جای درست آمده‌اید! ما به شما کمک خواهیم کرد که تصمیم بگیرید بهترین مبلمان چوبی برای فضا و سبک شما کدام است. خرید مبلمان چوبی سرمایه‌گذاری است که سال‌ها از آن لذت خواهید برد. انواع مختلف چوب برای مبلمان وجود دارد. مبلمان چوبی را با اطمینان بخرید! راهنمای مفید ما مزایا، ظاهر و ویژگی‌های انواع مختلف چوب مبلمان را توضیح می‌دهد. مقاله زیر را مطالعه کنید تا بهترین مبلمان چوبی برای خود پیدا کنید!

 مطمئن نیستید که کدام چوب برای ساخت مبلمان چوبی مناسب‌تر  است؟ شما جای درست آمده‌اید! ما به شما کمک خواهیم کرد که تصمیم بگیرید بهترین مبلمان چوبی برای فضا و سبک شما کدام است. خرید مبلمان چوبی سرمایه‌گذاری است و مزایای بسیاری دارد، که سال‌ها از آن لذت خواهید برد. انواع مختلف چوب برای مبلمان وجود دارد. 

مبلمان چوبی را با اطمینان بخرید! راهنمای مفید ما مزایا، ظاهر و ویژگی‌های انواع مختلف چوب مبلمان را توضیح می‌دهد. مقاله زیر را مطالعه کنید تا بهترین مبلمان چوبی برای خود پیدا کنید! شما می‌توانید از محصولات شرکت آرا در مکان‌های مختلف استفاده کنید، می‌توانید روف گاردن خود را را با محصولات چوبی ما زیبا کنید، یا باغ خود را با مبلمان چوبی مزین کنید، همچنین مبلمان آرا مثل نیمکت، سطل زباله، پایه‌های چراغ و ... را می‌توان در فضاهای مجتمع‌های مسکونی استفاده کرد، با استفاده از نیمکت و فلاورباکس های ما در منزل گرمای چوب را به خانه‌های خود بیاورید. شما می‌توانید تمامی مبلمان را با چوب موردنظر خود سفارش دهید. در زیر برای شما انواع چوب‌ها و ویژگی‌های آن بیان‌شده که برخی از آنها نیز در شرکت آرا موجود است.

کاج

کاج یک چوب سبک است، و آن را برای افرادی که به‌طور مکرر حرکت می‌کنند عالی می‌کند. کاج چوب ارزان‌قیمت است و گزینه خوبی برای کسانی است که می‌خواهند هزینه کمتری بکنند. کاج‌ها به‌راحتی قابلیت رنگ شدن دارند. کاج در سراسر نیمکره شمالی یافت می‌شود. رنگ آن از سفید تا قهوه‌ای روشن بارنگ زرد یا قرمز متغیر است و به گره‌های زیبا معروف است. گره‌ها همان چیزی است که کاراکتر و جذابیت روستایی را به ایجاد می‌کند. مبلمان چوب کاج در برابر کوچک شدن و تورم مقاومت می‌کند و شکل خود را برای سال‌ها حفظ می‌کند. کاج به دلیل رشد سریع ازنظر زیست‌محیطی هم بسیار حائز اهمیت است زیرا به‌سرعت جایگزین می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر مقاله "مزایا استفاده از چوب ترموو کاج در ساخت مبلمان شهری" مطالعه کنید.

صنوبر

این‌گونه به‌طور گسترده‌ای در سراسر قاره اروپا توزیع‌شده و یک درخت چوب بااهمیت اقتصادی بزرگ است. درخت بزرگ معمولاً دارای یک تنه مستقیم، استوانه‌ای است و تا ارتفاع حدود ۳۰ متر (تا ۵۵ متر) رشد می‌کند، با قطر بزرگ حدود ۶۰ سانتی‌متر (تا ۱٫۵ متر). رنگ‌ها از سفید خامه‌ای تا زرد روشن و قرمز تا قهوه‌ای متفاوت است. صنوبر رگه‌هایی صاف و با بافت نازک و منظم دارد. چوب نرم، وزن کم و دارای چگالی متوسط است. خواص مقاومت خوبی دارند. اره و ماشین‌کاری آن آسان است. صنوبر مقاومت خوبی در برابر کار کردن روی آن دارد. صنوبر مصارف مختلفی در داخل و خارج از خانه دارد، بنابراین مهم‌ترین الوار ساختمانی در اروپا است. همچنین از تخته سه لا تزئینی، روکش تزئینی، کف‌پوش داخلی، کف‌پوش کارخانه، نجاری عمومی، ساخت داخلی و ساخت مبلمان استفاده می‌شود. چوب صنوبر از اروپای مرکزی و شرقی ویژگی‌های رزونانس استثنایی را نشان می‌دهد و برای سازهای موسیقی مانند تابلوهای صوتی پیانو و زنگ ویولن و گیتار استفاده می‌شود.

داگلاس

این چوب دارای رگه‌های صاف و دارای رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز است. داگلاس قیمت مناسبی دارد و می‌تواند در ساخت مبلمان از آن استفاده کرد. داگلاس قابلیت رنگ‌آمیزی دارد. داگلاس نسبتاً قوی و سخت‌تر از چوب نرم است.

بلوط

بلوط یک نوع چوب بادوام و ماندگار است. به دلیل رشد کند درختان، چوب بسیار متراکم است و به کیفیت آن می‌افزاید. چوب با انواع مختلفی از تزئینات سازگار است. این امر آن را برای مبلمان مدرن و سنتی ایده آل می‌کند. بیشتر چوب بلوط از شرق و مرکز ایالات‌متحده آمریکا ناشی می‌شود. بسیاری از عتیقه‌های آمریکایی از چوب بلوط ساخته‌شده‌اند. مبلمان بلوط قرن‌ها با مراقبت مناسب سالم خواهند ماند. رنگ از قهوه‌ای روشن تا صورتی مایل به قرمز است. چوب بلوط به‌عنوان چوب ضد خش و ضد لک شناخته می شود.

گردو

گردو یک چوب سخت، قوی و بادوام برای مبلمان است. به خوبی قابل تراشیدن و حکاکی کردن است و سال‌ها شکل خود را حفظ می‌کند. این امر باعث می‌شود آن را برای مبلمان تزئین شده که به سطح بالایی از کارهای دستی نیاز دارند، مناسب باشد. این چوب برای قطعات و مبلمانی که  می‌خواهید برای سال‌های طولانی دوام آورد مناسب است. رنگ آن از سفید تا قهوه‌ای تیره متغیر است و به دلیل گره‌های بزرگ آن معروف است. انواع متداول آن شامل گردو برزیل، گردو کارائیب، گردوی سیاه و چوب گردو آمریکای شمالی است. رگه‌های گردو به‌طورمعمول صاف است، اما در نزدیکی ریشه  امواج  بیشتری دیده می‌شود. گردو بهترین چوب برای مبلمان تزیینی است که به جزئیات زیادی احتیاج دارد.

افرا

افرا  یکی از سخت‌ترین انواع چوب برای مبلمان است. افرا اغلب برای مبلمان سنگین استفاده می‌شود، و به خوبی می‌تواند ضربه را تحمل کند. افرا نسبت به سایر چوب‌های سخت مقرون‌به‌صرفه است. و به دلیل دوام آن ، آن را برای خانواده‌های جوان ایده آل می‌کند. رنگ آن از کرم تا قهوه‌ای مایل به قرمز متغیر است. چوب افرا به‌راحتی می‌تواند رنگ‌آمیزی شود که شبیه چوب‌های گران‌تر مانند چوب ماهون باشد. چوب افرا دارای رگه‌های صاف و ریز با الگوهای گاه‌به‌گاه پرنده یا الگوی کمانچه است. افرا سخت معمولاً رنگ روشن‌تری دارد درحالی‌که افرا نرم تر است.

ماهون

چوب ماهون یک چوب سخت بادوام است که اغلب برای قطعات پیچیده‌ای از مبلمان مورداستفاده قرار می‌گیرد. به دلیل اندازه بزرگ درختان ماهون، چوب آن در تخته‌های بزرگ تولید می‌شود. این باعث می‌شود برای نقطه کانونی مبلمان مناسب باشد. هر نوع مبلمان ساخته‌شده با چوب ماهون با مراقبت‌های مناسب می‌تواند تا مدت طولانی دوام بیاورد. ماهون بومی مکزیک، آمریکای مرکزی و جنوبی است، اما در مناطق استوایی و آفریقا نیز رشد می‌کند. چوب ماهون آفریقایی نسبت به چوب ماهون آمریکای جنوبی محبوب‌تر شده است. بااین‌حال، قطعات عتیقه اغلب از چوب ماهون آمریکای جنوبی ساخته‌شده است. رنگ آن از صورتی تا قهوه‌ای مایل به قرمز متغیر است. چوب ماهون برای مبلمان ظریف کاربرد دارد.

توس

توس یک چوب سخت بسیار بادوام است که به‌وفور در آمریکای شمالی رشد می‌کند. ظاهر زیبا و رنگ بلوند گونه آن را به یک نوع چوب عالی برای مبلمان مدرن تبدیل می‌کند. این چوب دارای خطوط ظریف و تمیز است که مکمل طراحی داخلی ساده است. توس در مناطق شمال شرقی و دریاچه‌های بزرگ و در امتداد آپالاچیان رشد می‌کند. رنگ آن از کرم تا قهوه‌ای مایل به قرمز روشن متغیر است.

گیلاس

چوب گیلاس به دلیل داشتن رگه‌های بسیار مستقیم و یکنواخت شناخته‌شده است. چوب به خوبی صیقل می‌یابد و ظاهری زیبا دارد. گیلاس همچنین به دلیل استفاده در مبلمان عتیقه محبوب است. این‌یک چوب سخت قیمتی در بین صنعتگران محسوب می‌شود. مبلمان چوب گیلاس اغلب یک سرمایه‌گذاری است که در درازمدت هزینه آن را پرداخت می‌کند. رنگ متمایز آن به‌عنوان صورتی مایل به قهوه‌ای شروع می‌شود و به رنگ قرمز عمیق با رگه مستقیم و مقداری موج‌دار تیره می‌شود. مانند بیشتر قطعات مبلمان چوبی، گیلاس با افزایش سن زیباتر می‌شود. گیلاس بهترین چوب برای مبلمان است که برای سال‌ها دوام و ماندگاری طراحی‌شده است.

بامبو

بامبو به دلیل طبیعت دوستدار محیط‌زیست و رنگ زیبا به سار روشن شناخته‌شده است. بامبو خیلی حالت چوب را ندارد، به همین دلیل بامبو به‌سرعت رشد می‌کند. تقریباً ۱۰ برابر سریع‌تر از چوب‌های سخت رشد می‌کند. بامبو همچنین در برابر تورم و کوچک شدن مقاومت می‌کند. بامبو در تمام قاره‌ها به‌جز اروپا و قطب جنوب رشد می‌کند. رنگ آن از بسیار تیره تا متوسط گرم متغیر است، اما به‌طور طبیعی، دارای یک رنگ روشن نرم است. مبلمان بامبو برای طراحی متنوع است اما در طراحی داخلی معاصر رایج است. بامبو بهترین چوب برای مبلمان ساخته‌شده برای افرادی که نگران محیط‌زیست هستند گزینه‌ای مناسب است.

 

مبلمان شهری آرا | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری | مبلمان شهری چوبی | نیمکت چوبی