مبلمان های فضای باز و تاثیر آن ها بر روی روف گاردن
تعداد بازدید: 1579تعداد نظرات: 0
1399/06/04 - 14:24

مبلمان های فضای باز و تاثیر آن ها بر روی روف گاردن

روف گاردن یکی از بهترین فضا ها برای استراحت و جدایی از درگیری های روزانه می باشد و تنها وسایلی که می تواند به آن روح بدهد استفاده از مبلمان فضای باز می باشد مخصوصا که از چوب های ترموود نیز ساخته شده باشند.

روف گاردن یا بام سبز به فضایی گفته می شود که بر روی پشت بام اجرا می شود. روف گاردن ها بستری هستند که می توان در آن ها گیاهان گوناگون را کاشت و با میز و صندلی های چوبی ترمو شده محیطی دوستانه و صمیمی را به وجود آورد. شما می توانید در روف گاردن خود مشرف به شهر باشید و از مناظر لذت ببرید.

روف گاردن ها دارای مزایای بسیار زیادی می باشند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن خستگی های کاری و مشغله هایی که در طول روز با آن ها سرو کار داریم پناه بردن به دامان طبیعت می باشد.

طبیعت می تواند استرس های انسان را کاهش دهد و موجب افزایش سلامتی و کیفیت زندگی شود ولی رفتن به دل طبیعت نیاز به وقت زیاد می باشد. شما برای رسیدن به محیطی سرسبز و دنج نیاز به چندین روز وقت دارید پس چه بهتر که طبیعت را به خانه خود بیاورید.

طراحی روف گاردن

 چندین سال است که از این فضا های سبز استقبال چشم گیری به عمل  آمده است. به همین دلیل راه کار های اجرایی بسیار زیادی نیز برای آن اندیشیده شده که بیشترین میزان بازدهی را داشته باشند. در طراحی روف گاردن ها از وسایل کوچک و بزرگ بسیار زیادی می توان استفاده کرد که بسته به سلیقه شما می باشد.

از مهم ترین وسایل می توان به فلاور باکس های ساخته شده از چوب ترموود، نیمکت های چوبی، آب نما، میز های چوبی متنوع، آلاچیق و پرگولا و حتی فراتر از اینها یعنی استخر و جکوزی اشاره کرد. برای ساخت روف گاردن باید دو مرحله طی شود.

مرحله 1: زیر سازی یا ایزولاسیون

مرحله 2: اجرای فضای سبز

مرحله اول دارای اهمیت زیادی است زیرا در غیر این صورت باعث می شود که آب به طبقات پایینی نفوذ کند و مشکلات زیادی را برای سایر افراد به وجود بیاورد.

مرحله دوم را می توان با چند میز و نیمکت شروع کرد تا آب نما های گوناگون و زیبا که این مرحله مانند مرحله اول نیز دارای اهمیت زیادی می باشد.

روف گاردن های پارس آرای

تاریخچه کلی از روف گاردن

این بام های سبز در آمریکا رواج بسیار زیادی پیدا کرده اند ولی تاریخچه آن ها به آلمان باز میگردد. برای اولین بار بود که این باغ ها در کشور آلمان ظهور پیدا کردند. این بام ها در کشور آلمان رواج زیاد پیدا کرده اند و چیزی حدود 10 درصد از ساختمان های این کشور دارای روف گاردن می باشند.

انواع روف گاردن

روف گاردن گسترده

این دسته بندی ها بسته به نوع گیاهان کاشته شده تعیین می شود. در روف گاردن های گسترده از گیاهانی استفاده می شود که قابلیت رشد در خاک کم را دارند.

روف گاردن متمرکز

در این نوع روف گاردن ها از گیاهانی با عمق ریشه زیاد و حداقل ۳۰ سانتی متری استفاده می شود. در این از باغ ها دیگر محدودیتی برای انتخاب گیاهان وجود ندارد و در واقع تنوع بیشتر پیش روی شماست. در فضایی که برای خود ایجاد کرده اید می توانید هر نوع گیاهی حتی انواع هندوانه، توت فرنگی کاشت.

 گلدان های چوبی پارس آرای

روف گاردن ها چه مزایایی را با خود به همراه می آورند

روف گاردن با گیاهانی که در خود جای می دهد مانع از هدر رفتن آب باران شده و کمتر این آب روانه  فاضلاب شهری می شود و آن اکوسیستم بیشتر آب باران را استفاده می کند. از طرفی فضای سبز پشت بام ها باعث کاهش آلودگی هوای شهر ها شده و کربن موجود در هوا را گرفته و به جای آن اکسیژن تولید می کنند. روف گاردن ها یک عایق حرارتی نیز به حساب می آیند دمای هوا را گرفته و باعث خنک تر شدن محیط می شود

در صورتی که محیط بالای بام سبز نیز با شیشه پوشانده شود می تواند انرژی خورشیدی را جذب کند و تولید انرژی نیز نماید. همچنین این باغچه های روی بام  که بر روی یک عایق ایجاد شده و با پوشش گیاهی مناسبش باعث افزایش عمر سقف ساختمان نیز می شود و از نظر زیبایی و طراوت بخشیدن به محیط نیز بسیار عالی می باشد .

استاندارد های لازم برای ساخت روف گاردن

توجه به استاندارد های لازم جهت ساخت روف گاردن دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در روف گاردن ها باید زیر سازی مناسبی انجام بپذیرد و از مصالح درستی برای این کار استفاده شود. در ادامه به چند مورد از استاندارد های لازم برای ساخت چنین بام های زیبایی اشاره خواهیم کرد.

الف) باید از گیاهانی استفاده شود که برای چنین فضایی مناسب باشند. این گیاهان باید در باد های شدید مقاومت مناسبی داشته باشند و در صورت وقوع طوفان کنده نشوند. همچنین باید در برابر خشکسالی و کم آبی مقاومت خوبی را از خود نشان دهند.

ب) در صورت که فرایند ایزولاسیون انجام شد باید بعد از اتمام مورد آزمایش قرار گیرد تا در صورت بروز نشتی برطرف شود.

ج) از مواد شیمیایی مانند کود باید تا حد امکان کمتر استفاده کرد.

د) در ساخت چنین روف هایی بهتر است که از مصالح قابل بازیافت و تجدید پذیر استفاده شود تا آسیب به محیط زیست به حداقل برسد.

زیبایی روف گاردن در گرو تجهیزات آن

روف گاردن ها برای ایجاد محیط زیبا و دلنشین ساخته می شوند ولی برای این کار نیاز به تجهزیاتی مخصوص این کار دارید. روف ها به دلیل اینکه بر روی سقف ساختمان ها ایجاد می شوند در مجاورت باران، برف و نور مستقیم خورشید هستند. از طرفی یکی از بهترین و دلنشین ترین مصالح برای استفاده در روف چوب ها هستند.

اینجاست که نام ترموود به گوش شما خواهد رسید. چوب های ترموو شده به دلیل مقاومت بسیار مناسبی که دارند می توان از آن ها در چنین محیط های استفاده کرد.

شرکت پارس آرای می تواند برای شما انواع فلاورباکس های ساخته شده از جنس چوب ترموود را تهیه کند تا با آن ها محیط مورد نظر خود را به وجود بیاورید. از طرفی نیاز به مبلمان هایی دارید که بتوان از آن ها در روف ها استفاده کرد. باز هم پارس آرای دارای مدل های بسیار زیادی می باشد که با چوب های ترموود ساخته شده اند. در بالای چنین میز و صندلیهای چوبی بهتر است آلاچیقی نیز از جنس این چوب ها ساخته شود که باز هم پارس آرای این کار را برای شما انجام می دهد.

به طور کلی شما می توانید به خیال راحت تمام فضا سازی خود را به پارس آرای بسپارید. ما هم روف گاردنی به وجود آمده از چوب های درجه 1 و وارداتی را به شما تحویل می دهیم که تا سالیان سال برای شما کار کنند و از آن ها لذت ببرید. برای خرید و مشاهده محصولات پارس آرای بر روی عکس زیر کلیک کنید تا با متخصصان پارس آرای تماس حاصل فرمایید و بقیه امور را به ما بسپارید.

تماس با ما

ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری
1400/12/18 - 10:22

ویژگی های گلدان چوبی و راهنمای خرید گلدان چوبی شهری

گلدان چوبی شهری یکی از زیباترین نمونه های گلدان برای استفاده در محوطه های مختلف است. این محصول باعث ایجاد یک فضای کاملا طبیعی و با زیبایی منحصر به فردی می شود. برای بسیاری از کسانی که به دنبال ایجاد یک فضای ارگانیک و طبیعی هستند، پیشنهاد بسیار مناسبی است. استفاده از یک گلدان چوبی در مقایسه با سایر نمونه‌های گلدان در یک محوطه یا فضای شهری، می‌تواند حس متفاوتی را در افراد ایجاد کند. این گلدان ها باعث برقراری یک ارتباط عمیق تر با طبیعت می شوند که در کنار سایر المان های چوبی کاربرد بسیار زیبایی برای استفاده در محوطه ها و معابر مختلف شهری را دارند. انواع مدل های گلدان چوبی جدا از تمام ویژگی هایی که دارند، از ظاهری متفاوتی نسبت به سایر گلدان ها برخوردارند. چون از مواد طبیعی ساخته شده اند و یک حس طراوت و دلنشینی را در محوطه ایجاد می کنند. همین امر باعث شده است تا بسیاری از طراحان فضاهای سبز کاربرد گلدان های چوبی را در اولویت های خود قرار دهند.