ترکیب جادویی چوب و فلز در ساخت مبلمان شهری
تعداد بازدید: 476تعداد نظرات: 0
1399/04/29 - 16:41

ترکیب جادویی چوب و فلز در ساخت مبلمان شهری

چوب و فلز. اگرچه ممکن است این مواد با یکدیگر اختلاف داشته باشند، اما طراحان مبلمان شهری آنها را به شکلی ترکیب کرده‌اند که در بین طراحان و مردم کاملاً محبوب شده است. فلز و چوب یک ترکیب مناسب و متناسب است، ازجمله صفاتی که باعث شده است طراحان طرفدار این ترکیب باشند، استحکام آن است. در سال‌های اخیر ترکیب چوب و فلز بسیار پرطرفدار شده است، این ترکیب بی‌نظیر با کلیه فضاها و سبک‌های مختلف طراحی متناسب است. مبلمان فلزی و چوبی به زیبایی باهم ترکیب می‌شوند، چوب و فلز غالباً در ساخت مبلمان شهری به همان اندازه که مستحکم هستند زیبا نیز هستند.

 چوب و فلز. اگرچه ممکن است این مواد با یکدیگر اختلاف داشته باشند، اما طراحان مبلمان شهری آنها را به شکلی ترکیب کرده‌اند که در بین طراحان و مردم کاملاً محبوب شده است. فلز و چوب یک ترکیب مناسب و متناسب است، ازجمله صفاتی که باعث شده است طراحان طرفدار این ترکیب باشند، استحکام آن است. در سال‌های اخیر ترکیب چوب و فلز بسیار پرطرفدار شده است، این ترکیب بی‌نظیر با کلیه فضاها و سبک‌های مختلف طراحی متناسب است. مبلمان فلزی و چوبی به زیبایی باهم ترکیب می‌شوند، چوب و فلز غالباً در ساخت مبلمان شهری به همان اندازه که مستحکم هستند زیبا نیز هستند. این عناصر در ساخت مبلمان اساسی بوده‌اند و نشان از منسوخ شدن ندارند. ترکیب این دو عنصر می‌توان در ساخت اکثر المان‌های شهری مثل نیمکت‌ها، سطل‌های زباله، پایه‌های چراغ، آبخوری شهری و ... مشاهده کرد.

چند نمونه از محصولات شرکت آرا که از ترکیب این دو عنصر ساخته‌شده است را در عکس‌های زیر مشاهده می‌کنید:

 

هر دو چوب و فلز مزایای مخصوص به خود رادارند.

چوب:

به‌طورکلی چوب ترکیبی منحصربه‌فرد از جذابیت، زیبایی‌شناختی و یکپارچگی ساختاری بی‌همتا را ارائه می‌دهد که سایر مواد نمی‌توانند بازتاب دهند. چوب بخشی از طبیعت است، می‌تواند یک حس گرم و طبیعی به محیط ارائه دهد. چوب خسته‌کننده نیست و از نسل‌های قبل در ساخت مبلمان مورداستفاده قرارگرفته است، و ازاین‌رو کیفیتی دائمی را ارائه می‌دهد که قابل تکرار نیست. از ویژگی های مهم چوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قدرت و دوام

چوب یک ماده ماندگار و مقاوم است و برای هرکسی که به دنبال ماندگاری باشد، انتخاب مناسبی است. اگر از چوب سخت یا چوب نرم در ساخت یک نیمکت یا میز چوبی استفاده‌شده باشد، ثبات و قابلیت اطمینان ذاتی دارد. این دوام تضمین می‌کند که مبلمان شهری چوبی ارزش پولی که هزینه می‌کنید را دارد و درصورتی‌که بخواهید یک نیمکت، سطل زباله یا پایه روشنایی ساخته‌شده و با ظاهری زیبا بخرید می‌توانید ارزش آن را در طول سال‌ها حفظ کنید. همچنین نگهداری از چوب آسان است. فقط با سالی یک‌بار صیقل دادن و روغن‌کاری می‌توانید چوب را همیشه سالم نگه‌دارید.

نگاه کنید و احساس کنید

همان‌طور که گفته شد چوب می‌تواند عزت و نشاط خاصی را به هر محیط اضافه کند، خواه از چوب روشن‌تر باشد یا از رنگ‌های تیره‌تر. و هنگامی‌که توسط یک صنعتگر ماهر ساخته شود، پتانسیل بی حد و حصر برای نوآوری در طراحی وجود دارد تا جذابیت زیبایی‌شناسی بیشتری را به هر یک از المان‌های شهری وارد کند.

پایداری

چوب در حقیقت تنها مصالح ساختمانی تجدید پذیر در اطراف است. درختانی که قطع می‌شوند مجدداً کاشته شده و بازیابی می‌شوند. علاوه بر این، ردپای کربن که از تولید و فرآوری محصولات چوبی حاصل می‌شود، نسبت به سایر مصالح ساختمانی به طرز چشمگیری پایین است. ازآنجایی‌که ۵۰ درصد وزن چوب خشک‌شده را کربن تشکیل می‌دهد، آنها همچنین می‌توانند کربن را ذخیره کنند، چیزی که در مبارزه با تغییرات آب و هوایی بسیار مهم است.

تنوع

طیف گسترده‌ای از رنگ‌های وجود دارد که به چوب تنوع زیادی می‌دهد. و این به معنای تفاوت‌های ظریف اما قابل‌توجه بین دانه‌ها و بافت گونه‌ها و برش‌های مختلف است.

مزایای فلزات

فلزات تقریباً می‌توانند هر شکلی بگیرند و در ساخت طرح‌های مدرن بسیار کاربردی هستند. آنها سفت‌وسخت هستند و درخشش خوبی دارند، که باعث می‌شود آنها هم مفید و هم تزئینی باشند. فلزات قابلیت انعطاف‌پذیری دارند. آنها می‌توانند در قالب ریخته شوند تا اشکال مختلفی ایجاد کنند. روش‌های دیگر کار با فلزات شامل چکش زدن، جوشکاری (اتصال قطعات فلزی با گرما) و.... استبیشتر فلزات به‌صورت آلیاژ استفاده می‌شوندرایج‌ترین در این میان آلیاژهای آلومینیوم، برنج و فولاد ضدزنگ است. آلیاژ ترکیبی از دو یا چند فلز است، مخلوطی جامد که در آن فلزات ازنظر شیمیایی ترکیب نمی‌شوند. تشکیل آلیاژها به استحکام و سختی فلز می افزاید

استفاده از فلزات در ساخت از بسیاری جهات کاربردی است. در ساخت مبلمان بیشتر از استیل یا آلومینیوم استفاده می‌کنند. فلزات مناسب برای استفاده در محیط داخلی و فضای باز هستند، اما استفاده از فلزات به‌تنهایی معایبی نیز دارد. در صورت خراب شدن فلزات تعمیر فقط یک قسمت از آنها کار بسیار دشواری است از دیگر معایب آن عایق نبودن آن است که اصولاً برای سطح نمی شود یا تکیه‌گاه نیمکت و صندلی اصلاً مناسب نیستند زیرا در فصل گرما بسیار گرم و در فصل سرما بسیار سرد می‌شوند که قابل استفاده نیستند.  بعضی از انواع مبلمان فلزی به علت مواد تشکیل‌دهنده‌شان بسیار سنگین و سخت هستند که این مسئله جابه‌جایی آن‌ها را مشکل می‌کند. بعضی از وسایل فلزی پرداخت ضعیفی دارند و لبه‌های تیزی روی آن‌ها برجای می‌ماند. این لبه‌ها ممکن است پوست بدن را زخمی یا لباس را پاره کنند. بنابراین در هنگام خرید این جنس صندلی حتماً به این موضوع دقت کنید.

حال که با ویژگی‌های هر دو این متریال ها آشنا شدیم مطمئناً ترکیب این دو ماده می‌تواند نتیجه بسیار خوبی داشته باشد، شما با استفاده از چوب می‌توانید گرما، زیبایی و راحتی را برای خود به ارمغان آورید و فلز به شما کمک می‌کند تا طرح‌های مدرن‌تری ارائه دهید، پس ترکیب چوب و فلز می‌تواند یک انتخاب بسیار عالی برای شما باشد. شرکت آرا میتواند خواسته شما را برآورده کند حتما با ما تماس بگیرید.

 

 

مبلمان شهری آرا | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری | مبلمان شهری چوبی | نیمکت چوبی