قیمت سطل های زباله شرکت آرا
تعداد بازدید: 340تعداد نظرات: 0
1399/05/11 - 12:17

قیمت سطل های زباله شرکت آرا

سطل زباله یکی از مهم ترین عناصر مبلمان شهری است، زیرا نقش مهمی در نظافت شهرها و جلوگیری از آلودگی های محیطی دارد، در این مقاله به بررسی نکات کلی مربوط به سطل های زباله میپردازیم و در آخر لیست قیمتی از محصولات آرا را برای شما قرار داده ایم.رایج‌ترین اشتباه در قرار دادن سطل زباله، گذاشتن آنها در هر مکانی است که جای خالی باشد، به‌جای مکان‌هایی که افراد از آنها استفاده کنند. اگر در محل مناسب قرار نگیرند، درحالی‌که فضای اطراف آن‌ها کثیف می‌شود، خالی باقی می‌مانند: مردم معمولاً مسیر پیاده‌روی خود را برای پیدا کردن یک سطل زباله تغییر نمی‌دهند، بنابراین قرار دادن مناسب این وسایل مبلمان بسیار مهم است.

سطل زباله یکی از مهم ترین عناصر مبلمان شهری است، زیرا نقش مهمی در نظافت شهرها و جلوگیری از آلودگی های محیطی دارد، در این مقاله به بررسی نکات کلی مربوط به سطل های زباله میپردازیم و در آخر لیست قیمتی از محصولات آرا را برای شما قرار داده ایم، تا برای خرید سطل زباله به اطلاعات دقیقی دسترسی داشته باشید.

محل

رایج‌ترین اشتباه در قرار دادن سطل زباله، گذاشتن آنها در هر مکانی است که جای خالی باشد، به‌جای مکان‌هایی که افراد از آنها استفاده کنند. اگر در محل مناسب قرار نگیرند، درحالی‌که فضای اطراف آن‌ها کثیف می‌شود، خالی باقی می‌مانند: مردم معمولاً مسیر پیاده‌روی خود را برای پیدا کردن یک سطل زباله تغییر نمی‌دهند، بنابراین قرار دادن مناسب این وسایل مبلمان بسیار مهم است.

ظروف زباله باید زیبا و در دسترس باشد تا آشغال ریختن را کاهش دهد. آنها باید درجایی واقع شوند که بیشتر مورداستفاده قرار گیرند، در مناطقی شلوغ مانند تقاطع‌های شلوغ، نزدیک به چهارراه، کنار فروشگاه‌های مواد غذایی و یا فروشندگان، در ایستگاه‌های اتوبوس، پلازا، ورودی‌های بیرونی ساختمان مانند دفاتر، فروشگاه‌های بزرگ و خانه‌ها، و در نزدیکی سایر وسایل مبلمان خیابانی مانند نیمکت، صندلی، دیوارها، نرده‌ها و تلفن. سطل زباله هل باید به‌اندازه کافی دور از مناطق نشیمن واقع شوند تا بوی ناخوشایند یا وجود حشرات در کنار سطل‌های زباله افراد را اذیت نکند و آنها باید حداقل ۳۰ سانتی‌متر از پیاده راه‌ها عقب برگردد.

تعداد سطل زباله‌ای که باید تهیه شود بستگی به این دارد که چه تعداد از مردم از یک منطقه استفاده می‌کنند، چه مقدار زباله در منطقه تولید می‌شود و برنامه‌های نگهداری و بهداشت کارآمد چگونه است. در خیابان‌های مرکز شهر، ۲-۴ مخازن زباله در هر بلوک معمولاً کافی است: یکی باید در هر انتهای بلوک کنار چهارراه و یک یا دو در وسط بلوک در صورت وجود نیمکت یا غرفه مواد غذایی باشد. سطل‌های زباله معمولاً در فواصل ۳۰ متر قرار دارند، مگر اینکه در یک منطقه خاص نیاز بیشتری باشد. در خیابان‌های تجاری باید حداکثر یک سطل زباله در هر ۶۰ متر وجود داشته باشد. در مناطقی که عبور و مرور عابر پیاده زیادی وجود دارد، می‌توان فاصله بین سطل‌ها را کاهش داد.

در بعضی از مناطق بکر طبیعی ممکن است سطل‌های زباله لازم نباشد، یا در صورت وجود، آنها باید در یک محدوده مشخص قرار داده شوند. محل قرارگیری آنها نباید از مناطق مورد نظر خیلی دور شود. همچنین باید در نظر داشت که از سطل زباله‌ها در شب نیز در پارک‌ها و میادین استفاده می‌شود. به همین دلیل، آنها باید در امتداد معابر پیاده‌رو روشن و یا مناطق روشنایی دیگر قرار داده شود.

طرح

سطل زباله در اشکال متفاوتی ساخته می‌شود و ممکن است با درهای باز، نیمه‌باز یا بسته طراحی‌شده باشد و روی ستون‌ها (روشنایی، علائم و غیره)، دیوارها یا سطوح عمودی، ایستاده، ثابت روی سطح زمین و قابل جابجایی طراحی شود. بااین‌حال، سطل مناسب باید دارای خصوصیات خاصی باشند که مهم‌ترین آنها این است که آنها باید به‌وضوح مانند مکان‌هایی برای دور ریختن به نظر برسند. و به‌گونه‌ای طراحی نشوند که غیرقابل تشخیص باشند. درحالی‌که آنها مطمئناً باید با سایر مبلمان خیابان و با معماری محلی سازگار باشند، عملکرد و هدف آنها باید به‌وضوح قابل‌تشخیص باشد.

سهولت استفاده از سطل‌های زباله یکی از مواردی است که تعیین‌کننده کیفیت آن است. یک سطل زباله خوب باید مشخصات زیر را داشته باشد:

در مرحله اول، مردم باید بدون نیاز به لمس مخازن، زباله‌ها را دور ریخته یا در را بازکرده و از آن استفاده کنند. سطل‌های زباله هنگامی‌که تقریباً ۱۰۰ سانتی‌متر ارتفاع دارند و در آن حداکثر ۴۰ سانتی‌متر از لبه بیرونی قرار دارند به‌راحتی قابل‌دسترسی هستند. در سطل زباله باید به‌اندازه‌ای بزرگ باشد که به‌راحتی اشغال در آن ریخته شود. اما اندازه بستگی به موقعیت آن دارد. به‌عنوان‌مثال در پارک‌ها افراد ممکن است وسایل بزرگ‌تری را دور بریزند، بنابراین درب آن باید بزرگ‌تر باشد. به‌طورکلی، باید حداقل ۲۵ سانتی‌متر عرض داشته باشد، بنابراین می‌توان یک روزنامه خوراکی یا ظرف غذای آماده را در آن قرارداد. اگر دهانه خیلی کوچک باشد، می‌توانید در آن گیرکرده و زباله‌ها در مجاورت دریچه پخش شوند. همچنین برای تسهیل در استفاده از معلولین باید حداکثر ۹۰ سانتی‌متر از سطح زمین باشد.

اندازه سطل باید با توجه به مکان مورداستفاده از آن و اینکه چند وقت یک‌بار تخلیه می‌شود مشخص شود. فضاهای عمومی که به خوبی سازمان‌دهی شده‌اند به‌جای یک مخزن بزرگ که فقط در فواصل طولانی تخلیه شوند دارای چندین سطل زباله کوچک‌تر هستند که غالباً به‌صورت مکرر خالی می‌شوند. در بیشتر مناطق، سطل با حجم ۱۱۴-۱۹۰ لیتر کافی است. سطل‌های چرخ‌دار درصورتی‌که با تجهیزات جمع‌آوری به‌راحتی قابل تخلیه باشند، برای مناطقی که حجم زیادی از زباله‌ها وجود دارد مناسب هستند. در مراکز خرید، سطل‌های چرخ‌دستی ۱۲۰ لیتری با سرپوش کاربردی هستند. درحالی‌که در پارک‌های شهر بسته به نیاز کاربر باید سطل‌های چرخ‌دستی ۲۴۰ لیتری یا ۱۲۰ لیتری تهیه شود.

سطل زباله باید محکم باشد. تحمل نیروهایی از قبیل نشستن، تکیه دادن و غیره را داشته باشند. آنها به‌ویژه باید بتوانند انواع مواد شیمیایی و قابل اشتعال را در خود جای دهند، همچنین باید به‌اندازه کافی محکم باشند تا در صورت اصابت کودکان با دوچرخه به آنها آسیب نبینند. اگر آنها به چراغ‌های خیابانی متصل باشند، نباید مانع عبور عابران پیاده شوند، و برای کمک به افراد کم‌بینا باید به رنگ‌های متضاد رنگ‌آمیزی شوند.

این مهم است که بدانید چند بار سطل زباله خالی می‌شوند. در مناطقی که به‌طور مرتب از سطل‌ها بررسی می‌شوند، می‌توان از کیسه‌های پلاستیکی استفاده کرد. اگر انتظار می‌رود که ظروف روزانه خالی شود، سطل‌های بدون درب کاربردی هستند. در غیر این صورت ممکن است نیاز به داشتن درب لولایی در برابر شرایط آب و هوایی در فضای باز باشد. برای جلوگیری از خیس شدن زباله‌ها، درب‌ها برای ظروف بیرون از منزل نیز مهم هستند. علاوه بر جمع‌آوری زباله، خود ظروف نیز باید گاه‌به‌گاه تمیز شوند.

مواد مورداستفاده برای سطل زباله باید در برابر خرابکاری، آتش‌سوزی، زنگ‌زدگی مقاوم باشند. همواره در ساخت سطل زباله از چوب، فلز یا ترکیب چوب با فلز، پلاستیک و ... استفاده میشود. با توجه به اهمیت بازیافت، به نظر می‌رسد که در آینده نیاز به مخازن بازیافت افزایش یابد.

 

لیست قیمت محصولات آرا

 

نام محصول

ابعاد

نوع چوب

اطلاعات تکمیلی

قیمت(ریال)

سطل زباله آراز

طول

45cm

Thermo pine

Spruce

Douglas Fir

+پایه­ها از پروفیل فولادی با پوشش رنگ الکترواستاتیک

+روغن پوششی حفاظتی مخصوص فضای باز

+امکان چرخش مخزن برای تخلیه آسان

39.684.000

عرض

42cm

وزن

40kg

ارتفاع

96cm

سطل زباله آراج

طول

57cm

Thermo pine

Douglas Fir

+پایه­ها از تسمه فولادی نورد شده

+روغن پوششی حفاظتی مخصوص فضای باز

+بلبرینگ برای حرکت روان مخزن

+درپوش مخزن فولادی

31.802.000

عرض

43cm

وزن

35kg

ارتفاع

100cm

گنجایش

60L

سطل زباله آرمه

طول

60cm

Thermo pine

Douglas Fir

+پایه­ها و سرپوش از ورق فولادی با پوشش رنگ الکترواستاتیک

+روغن پوششی حفاظتی مخصوص فضای باز

+بلبرینگ برای حرکت روان مخزن

39.011.000

عرض

55cm

وزن

50kg

ارتفاع

100cm

گنجایش

100L

سطل زباله آراکس

(تک مخزن)

طول

60cm

Thermo pine

Douglas Fir

+مخزن ساخته شده از ورق فولادی نورد شده

+روغن پوششی حفاظتی مخصوص فضای باز

29.889.000

عرض

40cm

وزن

25kg

ارتفاع

100cm

گنجایش

35L

سطل زباله آراکس

(دو مخزن)

طول

115cm

Spruse

Douglas Fir

+مخزن ساخته شده از ورق فولادی نورد شده

+روغن پوششی حفاظتی مخصوص فضای باز

37.532.000

عرض

40cm

وزن

45kg

ارتفاع

100cm

گنجایش

70L

 

مبلمان شهری آرا | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری | مبلمان شهری چوبی | نیمکت چوبی