آینده با مبلمان شهری هوشمند
تعداد بازدید: 598تعداد نظرات: 0
1399/04/11 - 16:11

آینده با مبلمان شهری هوشمند

مبلمان های شهری هوشمند باقدرت میتوانند با ارائه خدمات، اطلاعات و زیباسازی محیط اطراف به شهرها و افراد جامعه کمک‌های فراوانی کنند درعین‌حال استفاده از این مبلمان می‌تواند بسیار در مصرف انرژی صرفه‌جویی و هزینه‌ها را کاهش دهد.با پیشرفت روزبه‌روز تکنولوژی و استفاده از نیمکت‌های هوشمند و ایستگاه‌های اتوبوس هوشمند محصولات جدید مبلمان های هوشمند نیز در دسترس قرارگرفته‌اند. تعداد شهرهایی که از این وسایل برای راحت‌تر کردن زندگی شهروندان در حال استفاده کرد در حال افزایش است.

مبلمان شهری هوشمند میتوانند باقدرت با ارائه خدمات، اطلاعات و زیباسازی محیط اطراف به شهرها و افراد جامعه کمک‌های فراوانی کنند درعین‌حال استفاده از این مبلمان می‌تواند بسیار در مصرف انرژی صرفه‌جویی و هزینه‌ها را کاهش دهد.

با پیشرفت روزبه‌روز تکنولوژی و استفاده از نیمکت‌های هوشمند و ایستگاه‌های اتوبوس هوشمند محصولات جدید مبلمان های هوشمند نیز در دسترس قرارگرفته‌اند. تعداد شهرهایی که از این وسایل برای راحت‌تر کردن زندگی شهروندان در حال استفاده کرد در حال افزایش است.

نرخ بالا پذیرش مبلمان شهری هوشمند در جوامع

استارت آپ ها در تولید و بکار گیری تکنولوژی های جدید در مبلمان های شهری نقش بسیار مهمی دارند به‌طوری‌که سال ۲۰۱۸ حدود ۶۵ شهر ایلات متحده و کانادا از این وسایل استفاده می‌کردند و در حال حاضر این میزان استفاده چندین برابر شده و نشان می‌دهد که استفاده از مبلمان های شهری هوشمند دارای نرخ بالای پذیرش می‌باشد.

مبلمان شهری هوشمند چه مزایایی برای ما ایجاد می‌کند

ایستگاه‌های شارژ تلفن همراه که به‌وسیله نور خورشید فعالیت می‌کنند.

اینترنت وای فای گسترده

ایستگاه‌های اطلاعات شهری برای شهروندان و توریست‌ها که وسیله انرژی خورشید فعالیت می‌کنند.

آموزش عمومی شهروندان

صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش محسوس هزینه‌ها

جمع‌آوری اطلاعات به‌منظور بهبود خدمات شهروندان

روشی برای تبلیغات

چند نمونه از پروژه‌هایی که در استارت آپ ها در حال مطالعه است

نیمکت هوشمند

بسیاری از فضاهای عمومی به مبلمانی که قادر به پشتیبانی از سبک زندگی دیجیتالی و تعاملات اجتماعی جدید باشند، مجهز نیستند. نیمکت‌های خورشیدی با سنسورهای محیطی در حال ایجاد یک فضای عمومی هوشمند در شهر هستند که همه می‌توانند با آن تعامل کنند. ساکنان شهر هوشمند می‌توانند به‌راحتی نزدیک‌ترین نیمکت را برای شارژ تلفن خود یا اطلاع از کیفیت محیط‌زیست در محلی که نیمکت در آن قرار دارد، پیدا کنند. یک استارت آپ صربستانی، یک نیمکت خورشیدی بنام Smart Bench 2 طراحی کرده است که عوامل محیطی مانند دما، رطوبت، فشار هوا، سروصدای محیط و همچنین ذرات هوا را کنترل می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های این نیمکت این است که تعداد افرادی را که از آن استفاده می‌کنند نیز شمارش می‌کند

 

فیلتر هوای فضای عمومی

افزایش آلودگی و عدم دسترسی به هوای تازه در فضاهای عمومی فرصتی را برای فناوری‌هایی مانند فیلتر هوای مبتنی بر Biotech برای تأمین هوای پاک‌تر ایجاد کرده است. فن‌آوری هسته‌ای از خزه طبیعی استفاده می‌کند، که مقادیر زیادی رطوبت را در خود ذخیره می‌کند و با افزایش سطح Bio-Filter یک هوای خنک بی‌نظیر را در پارک‌ها و میادین شهر ایجاد می‌کند. علاوه بر این، فیلترهای هوا را می‌توان روی نیمکت‌های پارک نصب کرد. شرکت  Green City Solutionsآلمان در حال تولید فیلتر هوای Biotech به نام  Clean Air + است که از انواع مختلف خزه برای کاهش سموم محیطی مانند ذرات و اکسیدهای نیتروژن همزمان با تولید اکسیژن استفاده می‌کند.

پنل های خورشیدی

مبلمان و زیرساخت‌های خورشیدی در فضای باز این امکان را برای شهرها فراهم می‌آورد تا بتوانند از خورشید انرژی تولید، ذخیره و استفاده کنند. افراد می‌توانند با نصب دستگاه‌های خورشیدی در زمین‌های بازی، پارک‌های شهری و سایر مناطق استراحت از آن برای شارژ دستگاه‌های خود یا دسترسی به اینترنت در فضاهای عمومی استفاده کنند. استارت آپ  آمریکایی به نام Sol Green پنل خورشیدی Evodia را توسعه می‌دهد، که یک ایستگاه شارژ مجانی، باانرژی خورشیدی است، برخی از ویژگی‌های آن شامل شارژ دستگاه GFE و USB ، روشنایی LED ، سیستم‌های واکنش اضطراری و Wi-Fi.

سرویس‌های عمومی هوشمند

سرویش های عمومی هوشمند به‌عنوان یک سرویس راحتی عمومی تمیز و بی‌نظیر طراحی‌شده‌اندیک سیستم کنترل نصب‌شده در داخل سرویس بهداشتی داده‌ها را در مورداستفاده و نگهداری آن انتقال می‌دهد. سنسورها داده‌ها را به رایانه راه دور ارسال می‌کنند. این داده‌ها می‌توانند توسط سرپرستان یا مقامات شهری برای اطمینان از عملکرد مناسب و مدیریت مؤثر سرویس‌های عمومی استفاده شوند. برای جلوگیری از استفاده غیرمجاز، می‌توان آنها را از راه دور کنترل کرد. استارت آپ هندی IPToilet در حال طراحی یک سرویس بهداشتی عمومی است که دارای سنسورهای الکترونیکی برای رعایت بهداشت است. کف سرویس بهداشتی پس از چهار تا ده بازدید به‌طور خودکار تمیز می‌شود. در صورت رفتن غیرمنتظره برق یا کمبود آب، به برق و آب پشتیبان مجهز شده‌اند.

نمونه هایی جالب از مبلمان های شهری هوشمند

دستگاهی که اطلاعات مرتبط به میزان آلودگی‌ها را موردبررسی قرار می‌دهد و سپس به افرادی دارای بیماری‌هایی نظیر آسم و یا آلرژی هستند اخطار می‌دهد که به آن منطقه نقل‌مکان نکنند البته از این دستگاه می‌توان به‌عنوان وسیله‌ای برای تبلیغات نیز استفاده کرد.

این سطل زباله یک سطل زباله معمولی نمی‌باشد و دارای چندین سنسور است. وقتی‌که زباله خود را درون این سطل زباله می‌اندازید سنسورهای درون آن تشخیص می‌دهد که به چه اندازه زباله در این سنسور وجود دارد و در صورت پر بودن آن پیامی را برای پیمانکار جمع‌آوری‌کننده زباله ارسال می‌کند تا برای خالی کردن سطل به آن محله نیاید.

 

این نمونه می‌تواند یکی از کاربردی‌ترین مبلمان های شهری باشد به‌گونه‌ای که انرژی موردنیاز خود را به‌وسیله نور خورشید تأمین می‌کند و برای کسانی از آن استفاده می‌کنند می‌تواند خدماتی مانند شارژ تلفن همراه، اطلاعات ترافیکی، اینترنت وای فای و اطلاعاتی از محیط اطراف را به‌صورت رایگان در دسترس قرار دهد.

عکسی که در پایین تماشا می‌کنید یک ایستگاه اتوبوس کاملاً هوشمند می‌باشد که وای فای رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد همچنین می‌توانید از این ایستگاه اتوبوس به‌صورت آنلاین بلیت خریداری کنید و یا قبض‌های خود را پرداخت کنید و به اطلاعات وضعیت راه‌ها و فاصله نزدیک‌ترین اتوبوس به خود دست پیدا کنید

شرکن آرا پیشرو در تولید مبلمان شهری

شرکت آرا یکی از موفق‌ترین شرکت درزمینه طراحی و تولید مبلمان شهری می‌باشد، که باهدف ارائه محصولات و خدمات متنوع در این زمینه تأسیس گردیده است. شما میتوانید برای سفارش محصول با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و یا به فروشگاه اینترنتی آرا مراجعه فرمایید.

مبلمان شهری آرا | معتبرترین مرجع خرید و فروش مبلمان شهری | مبلمان شهری چوبی | نیمکت چوبی